Velmi rozšířený je nejen  problém s rakovinou různých orgánů, ale ženy mají problém s otěhotněním a muži s plodností. Někdy pomůže životní změny – změna bydliště nebo zaměstnání (stres, shon,… udělá svoje); v některých případech pomohla i adopce dítěte a později se narodilo do rodiny další dítě,….vhodné je cvičení podle Ludmily Mojžíšové, partneři mohou cvičit společně a zároveň jejich myšlenky se mohou směřovat jinam než k vytouženému dítěti; během tohoto cvičení se můžete vyblbnout……

Vzhledem k rozsahu je tato část věnována oběma partnerům a mužské plodnosti….příští část bude věnována ženám…kde bude odkaz ke stažení souboru (obě části) o cca 50 stranách……

Bylinné léčby neplodnosti podle Marie Treben

První přikázání při neplodnosti zní: ruce pryč od cigaret a alkoholu.

Bolševník obecný

esence
Nadrobno nasekané listy a výhonky bolševníku obecného naplníme do láhve 38-40procentní režnou pálenkou. Takto získané esence užíváme denně dvakrát 30 kapek v čaji.
Užívat esenci podle návodu v kontryhelovém čaji.

 

[wp_ad_camp_2]

Kontryhelový čaj

Vrchovatou čajovou lžičku kontryhele na jeden šálek čaje spaříme horkou vodou, necháme půl minuty vyluhovat, scedíme a po doušcích vypijeme denně až tři šálky.

Jmelí bílé

Ženy, jejichž touha po dítěti zůstává nenaplněná, by měli užívat denně 25 kapek jmelí, ráno na lačný žaludek a večer před spaním. Čerstvá jmelová šťáva dokáže ženu zbavit neplodnosti!
Kapky ze jmelí lze zakoupit v lékárnách, prodejnách zdravé výživy a bylinářstvích (dle knihy od MT). Kdo si je chce zhotovit sám, musí čerstvě natrhané jmelí důkladně umýt a za vlhka vymačkat v odšťavňovači.

Kokoška pastuší tobolka

Esence
Čerstvě natrhanou kokošku – používá se list, květ a stonek – umyjeme, nasekáme nadrobno a volně naplníme do láhve. Byliny zalijeme 38-40procentní režnou pálenkou. Láhev necháme stát alespoň dva týdny v teple.
Neplodnost a impotence – kokoškovou esencí potíráme podbřišek.

Zdroj – knihy od Marie Treben

 

[wp_ad_camp_2]

Šatavari, královna bylin pro ženy

Šatavari, Asparagus racemosus, nebo česky chřest hroznovitý, je keř vyrůstající až do výšky třech metrů. Jedná se o popínavou trvalku s malými lístky, trojúhelníkovými větvemi, trny a bílými nebo růžovými voňavými květy. Obsahuje saponiny, alkaloidy, bílkoviny, škroby, třísloviny, slizy, vanilin, coniferin a diosgenin. Původem pochází z Indie, ale v současné době na ni můžeme narazit i v Austrálii. Její výskyt ovlivňuje i množství a typ saponinů v rostlině, a tak rostlinky z jižní Indie mají jiné složení saponinů než jedinci ze severní Indie nebo Austrálie.

Svoji kouzelnou moc však představuje nejen u plodnosti žen. Posiluje i mužské reprodukční orgány. Podporuje potenci zvyšováním kvality a množstvím spermatu. Je vhodnou bylinou při léčbě impotence. Zvyšuje sexuální touhu a je účinným afrodisiakem.

 

[wp_ad_camp_2]

Jak šatavari užívat

Z celé rostliny chmele hroznovitého se využívá především kořen, který je velmi bohatý na celou škálu sterolů a minerálů. Při vnitřním použití je možné podávat dvakrát denně jako odvar, kdy se čtvrt hodiny svaří půl gramu kořene. Odvar se slije a podává. Pomletý kořen lze užívat ale i bez vaření, stačí 1 až 2 čajové lžičky prášku smíchat s mlékem nebo vodou. Takto se podává večer po jídle. K dostání jsou také kapsle v dávkování dle návodu. Kromě vnitřního použití se využívá kořen i ve formě obkladů jako účinný prostředek na ztuhlé klouby, krk a svalové spasmy.

AŠVAGANDA – energie, vitalita, 60 kapslí, Organic India

Vytrvalá, stálezelená dřevnatějící bylina nebo keř vysoký 50 až 200 cm. Větve má hustě porostlé hvězdicovitými chlupy, které rostlině dávají našedlou barvu. Jsou porostlé řapíkatými listy s vejčitými či podlouhlými čepelemi, dlouhými 3 až 10 cm a širokými 2 a7 cm. Celokrajné listy s klínovitou bázi jsou na vrcholu špičaté, z lícní strany našedlé a řídce chlupaté a z rubové hustě šedě plstnaté.

Žlutozelené, pětičetné, oboupohlavné květy na krátkých stopkách vytvářejí v počtech čtyři až šest úžlabní svazečky. Srostlý kalich dlouhý je v době květu dlouhý 5 mm a má úzce trojúhelníkovité cípy, žlutozelená, zvonkovitá koruna je o málo větší kalichu a stejně jako kalich je na vnější straně chlupatá, V květu je pět tyčinek se žlutými prašníky. Dvouplodolistový, jednodílný svrchní semeník má jednu čnělku. Plodem je oranžová, lesklá, kulovitá, 5 až 8 mm velká bobule obalená vytrvalým kalichem. Obsahuje světle hnědá semena velká asi 2 mm.

Jak brát ashwagandhu

Doporučené dávkování, aktivní množství, další podrobnosti

Nejnižší efektivní dávka pro využití ashwagandhy je 400-500 mg extraktu. Optimální dávka je však až několik gramů denně.

Dávka 400-500 mg denně se zdá být účinná ve většině situací. V některých případech může být za efektivní považována dávka ji od 100 mg, zejména u standardizovaných extraktů s vyšším procentem účinných látek, pro snížení imunosuprese při stresu a snižení úzkosti.

 

[wp_ad_camp_2]

Extrakt z kořene ashwgandhy je upřednostňovaná forma oproti obyčejnému prášku z kořene ashwagandhy. Důležitá je též, aby byl extrakt standardizován na určité množství aktivních látek jako je Withanolid-A, Withaferin-A a další withanosidy. Tím se odliší od nekvalitního extraktu, nebo obyčejného prášku z kořene, které jsou take mnohem levnější na výrobu.

Ashwagandha by se měla pro dobrou vstřebatelnost užívat společně s jídlem.

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové je známé především jako cvičení pro otěhotnění

Cvičení může pomoci při neschopnosti otěhotnět a při dalších problémech. Nejedná se však o jakékoli cvičení. Cviky musí být vybrány a sestaveny odborníkem. Známou odborníci v oblasti fyzioterapie je rehabilitační pracovnice Ludmila Mojžíšová, která svou sestavou cviku pomohla mnoha ženám otěhotnět a mnohým pomohla při odstranění jejich potíží. Cvičení podle Ludmily Mojžíšové je doslova fenoménem, který však pomáhá nejen k vytouženému otěhotnění.

Princip cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Cílem sestavy cviků nazývané Cvičení podle Ludmily Mojžíšové je uvolnění a posílení svalů, které udržují správné postavení páteře. Cviky jsou sestaveny tak, aby odstranily potíže vyvolané funkčními poruchami v oblasti krční, hrudní a bederní páteře. Cílem cviků je navodit v počáteční fázi uvolnění a protažení často přetížených oblastí trupu a velkých kloubů horních a dolních končetin. Sestava cviků Ludmily Mojžíšové je nenáročná na provedení, mohou ji cvičit i jedinci s nízkou fyzickou kondicí. Aby byla účinná, je třeba dodržovat správnou techniku i pořadí cviků, jinak se může dostavit i opačný účinek.

 

[wp_ad_camp_2]

Jak cvičit podle Ludmily Mojžíšové

 • Při cvičení podle Ludmily Mojžíšové je třeba cvičit velmi pomalu a dbát při cvičení na správné zapojení svalů.
 • Cviky neprovádíme švihem, ale pozvolným, plynulým zapojováním jednotlivých svalů.
 • Cvičení nesmí v žádném případě vyvolat bolest, proto provádíme cviky jen do příjemného tahu, tlaku nebo napětí.
 • Pokud se nám nedaří provést nějaký cvik, raději ho jen naznačíme. A to tím způsobem, že v základním postavení mírně napneme svaly tak, jako bychom se chystali cvik skutečně provést.
 • Při pocitu tahu nebo napětí po cca deseti vteřinách cvik zvolna ukončíme.
 • Pokud nemáme bolesti, zvolna pokračujeme v provedení cviku až k pocitům tahu a napětí, které jsou předstupně bolesti. Opět chvíli v této poloze vytrváme a potom se zvolna vracíme do původní polohy.
 • Sestavu cviků neprovádíme najednou, ale mezi jednotlivými cviky necháváme deseti až třicetivteřinové přestávky podle náročnosti cviků, fyzické kondice a zdravotního stavu cvičícího.

Popis jednotlivých cviků podle Ludmily Mojžíšové

Sestava cviků podle Ludmily Mojžíšové zahrnuje tyto cviky:

 1. V sedu na židli vytáhneme hlavu vzhůru, ramena stáhneme dozadu a dolů. Předkloníme hlavu a otáčíme ji vpravo a vlevo.
  Cíl cvičení: uvolnění a protažení krční páteře a šíjového svalstva.
 2. V sedu na židli kroužíme rameny vpřed a vzad.
  Cíl cvičení: uvolnění ramenního kloubu.
 3. V sedu zkřižmo ze vzpažení skrčíme upažmo dolů, zatlačíme lopatky vzad a dolů. Zatlačíme do loktů („svícen“). Ruce v úrovni ramen, lokty tlačíme vzad. Při vzpažení vdech, při skrčení dolů upažmo výdech.
  Cíl cvičení: posílení pletence ramenního.
 4. V sedu na židli pokrčíme vzpažmo, předloktí dovnitř, ruce jsou spojeny dlaněmi. Táhneme dlaněmi od sebe a napínáme prsní svaly. Poloha paží určuje napětí v různých místech žeber.
  Cíl cvičení:posílení prsních svalů.
 5. Ve vzporu klečmo opřeme ruce o stoličku ve výši cca 30 cm. Zvolna vyhrbíme bederní páteř a zvolna ji prohneme. Dbáme na to, abychom procvičovali převážně dolní část páteře.
  Cíl cvičení: uvolnění beder.
 6. Ve vzporu klečmo jsou ruce opřeny o stoličku ve výši cca 30 cm. Otáčíme trup a střídavě upažujeme pravou a levou ruku.
  Cíl cvičení: rotační protažení bederní páteře.
 7. Ve vzporu klečmo jsou ruce opřeny o stoličku. Provádíme úklony stranou v oblasti bederní páteře a pohyb bérců proti hlavě.
  Cíl cvičení: uvolnění a protažení v oblasti bederní páteře.
 8. Ve vzporu klečmo zvolna vyhrbíme bederní páteř a zvolna ji prohneme. Důležitý je také pohyb hlavou, při prohnutí jde hlava vzhůru.
  Cíl cvičení: uvolnění a protažení v oblasti hrudní a horní části bederní páteře.
 9. Ve vzporu klečmo otáčíme trup a zároveň střídavě upažujeme pravou a levou ruku.
  Cíl cvičení: protažení do otočení v oblasti dolní části hrudní a horní části bederní páteře.
 10. Ve vzporu klečmo provádíme úklony stranou a pohyb bérců proti hlavě.
  Cíl cvičení: protažení do otočení v oblasti dolní části hrudní a horní části bederní páteře.
 11. V podporu klečmo na předloktích střídavě vyhrbíme a prohneme horní část hrudní páteře. Důležitý je také pohyb hlavy.
  Cíl cvičení: uvolnění a protažení v oblasti horní části hrudní páteře.
 12. V podporu klečmo na předloktích otáčíme trup a střídavě upažujeme levou a pravou ruku.
  Cíl cvičení: protažení do otočení v oblasti horní části hrudní páteře.
 13. V podporu klečmo na předloktích provádíme úklony stranou v oblasti horní části hrudní páteře, pohyb bérců proti hlavě.
  Cíl cvičení: protažení v oblasti horní části hrudní páteře.
 14. V lehu na zádech skrčmo přednožmo lehce přidržujeme rukama kolena. Přitáhneme kolena k hrudníku tak, aniž bychom zvedali hlavu a hrudník. Potom stáhneme hýždě a tlačíme kolena do dlaní.
  Cíl cvičení: uvolnění beder a křížokyčelního skloubení.
 15. V lehu na zádech vzpažíme a vytahujeme trup do délky, paže a nohy opačným směrem tak, že se snažíme vyrovnat všechna zakřivení páteře.
  Cíl cvičení: uvolnění oblasti celé páteře.
 16. V lehu na zádech pokročmo roznožný pokládáme střídavě kolena v ose kyčle vlevo a vpravo.
  Cíl cvičení: uvolnění v oblasti křížokyčelního skloubení.
 17. V lehu na levém boku unožujeme pravou nohu. Střídáme leh na pravém a levém boku.
  Cíl cvičení: uvolnění vazů mezi pánví a křížovou kostí.
 18. V lehu na břiše pokrčíme levou dolní končetinu a pánev přitiskneme k podložce. Přitáhneme levé koleno co nejvíce vzhůru, případně ho přitáhneme rukou do skrčení únožmo. Střídáme skrčení únožmo levou a pravou nohu.
  Cíl cvičení: uvolnění v oblasti křížokyčelního skloubení, protažení svalů podél páteře, protažení přitahovačů stehna.
 19. Ve vzporu klečmo zanožíme levou nohu a protáhneme ji do dálky s výdrží cca 6 vteřin, Hlavu nezvedáme. Hlava je v poloze prodloužení trupu.
  Cíl cvičení: posílení v oblasti bederní páteře a hýžďových svalů.
 20. V lehu na zádech přednožíme a kmitáme rukama vzhůru a dolů v rozsahu asi 15 stupňů po dobu cca 10 vteřin. V druhé fázi následuje leh skrčmo, dvakrát hluboký nádech a výdech.
  Cíl cvičení: posílení břišních svalů.

Někdy bývá uváděno i 22 cviků

 

[wp_ad_camp_2]

Zvýšení plodnosti u mužů. Jak zvýšit počet spermií?

 1. Nepřehřívat varlata (vhodné jsou trenýrky a volné kalhoty)
 2. Při sportování noste suspenzor (úder do varlat bolí a tak neprospívá spermiím)
 3. Masírujte tělo bylinnými oleji (masáže zlepšují krevní oběh a tím jsou i zdravější spermie)
 4. Pořádný spánek a nízký stres je pro sperma vhodný (pozor na přehřátí varlat pod peřinou. A zneužívání tohoto budu vůči partnerce)
 5. Přestaňte kouřit (zvýší se kvalita a počet spermií)
 6. Snižte alkohol na minimum (alkohol ovlivňuje funkci jater a ty zase sperma, hladinou estrogenu, který sperma potřebuje)
 7. Ejakulujte méně často (budete mít více spermií)
 8. Dejte si pozor na toxiny, chemikálie,…(pokud s nimi pracujete, používejte ochranné pomůcky)
 9. Některé léky mohou způsobit snížení počtu spermií nebo neplodnost!!!!!
 10. Začněte cvičit – fitko nebo základní cviky s vlastní váhou: dřepy, kliky,….. alespoň hodinu denně
 11. Zhubněte (zvýší se počet spermií)
 12. Jezte zdravě (viz seznam s odrážkami níže)
 13. Zkuste potravinové doplňky (viz níže s odrážkami níže)
 14. Nechejte si udělat test na pohlavně přenosné choroby
 15. Zjistěte, zda netrpíte varikokélou – nemoc, při které otékají žíly, které zásobují varlata krví. Tím se zvyšuje teplota varlat a narušuje produkce spermií
 16. Zjistěte si zda máte hormony v rovnováze (nerovnováha může způsobit snížení spermií)
 17. Pozor na wi-fi, mobily blízko těla nebo v kapsách kalhot! a také méně sledovat TV (způsobují snížení pohyblivosti spermií nebo nepolodnost)
 18. Jízda na kole (vyšší počet hodin strávených na kole ovlivňuje velikost a tvar spermií)
 19. Mějte více sexu (zvýší se testosteron a počet spermií) Sex s vlastní partnerkou či manželkou!
 20. Máte často notebook na klíně? Okamžitě s tím přestaňte; teplo baterie snižuje produkci spermií ve varlatech (jinak viz bod 17.)
 21. Pokud možno nepoužívejte během sexu lubrikanty a gely (snižují pohyblivost spermií)
 22. Nepoužívejte drogy (snižují počet a pohyblivost spermií)
 23. Pijte více vody (voda má přímý vliv na počet spermií)
 24. Kupujte přírodní kosmetiku (ftaláty snižují tvorbu spermií)

 

[wp_ad_camp_2]

Jezte zdravě
 • bílkoviny
 • zeleninu
 • goji maliny neboli kustovnice čínská (zvyšují počet spermií)
 • banány (podporují tvorbu spermií)
 • kořen macy neboli peruánský ženšen
 • rajčata (efekt na morfologii spermií)
 • česnek
 • karotka
 • celozrnné produkty
 • vejce
 • ústřice (zvyšují počet spermií)
 • ovoce
 • vlašské a lískové ořechy
 • kešu oříšky
 • slunečnicová a dýňová semena
 • tmavá čokoláda (zvyšuje počet spermií)
 • ryby (zvyšují pohyblivost spermií a mají příznivý vliv na testosteron)

 

[wp_ad_camp_2]

Potravinové doplňky
 • Kyselina listová
 • Sulfát zinečnatý
 • Vitamín C
 • Selen

Alergie na sperma – co vše způsobuje

Náš organismus se za život setká s několika druhy alergenů. Nejčastější a nejznámější jsou alergie na prach, pyl, zvířecí srst a nebo alergie potravinové. Méně známá je už alergie na sperma, která se bohužel také vyskytuje a může znamenat nejen problémy s početím, ale v horším případě může sama o sobě představovat nebezpečné onemocnění.

Pálení a svědění během styku nebo i po styku nemusí mít vždy příčinu ve vaginálním zánětu nebo infekci. Mnoho žen může být totiž alergických na partnerovo sperma. Tento problém byl popsán poprvé v roce 1967.

 

[wp_ad_camp_2]

Jak poznat alergii na sperma?

 • během pohlavního styku a po něm (několik minut i hodin) můžete cítit úporné svědění, štípání a pálení
 • objevuje se začervenání, zduření a vyrážka zevních pohlavních orgánů
 • můžou se vyskytnout bolesti podbřišku nebo břicha s doprovodnými stahy dělohy
 • můžete zvracet nebo mít průjem
 • při silné alergické reakci mohou nastat pocity mravenčení, potíže s dýcháním, bledost – v takovémto případě je nutné vyhledat či zavolat co nejrychleji lékařskou pomoc, neboť zde hrozí riziko rozvoje anafylaktického šoku s následkem smrti

Jak řešit alergii na sperma?

 • rozhodně navštivte svého gynekologa, který váš problém zváží po společné poradě s alergologem
 • obvykle se v takových případech doporučuje používat již zmíněný kondom
 • jako další možné řešení je i podání léků na utlumení alergické rekce nebo provádění podkožní a poševní hyposensibilizace, která spočívá v pozvolném snižování citlivosti na kontakt s alergenem

 

[wp_ad_camp_2]

Představuje alergie na sperma nějaký další problém?

 • ano, kromě toho, že tato nepříjemná reakce může narušovat požitek z pohlavního styku a představovat v horším případě riziko anafylaktického šoku, je zde i problém v případě, že se pár rozhodne počít miminko
 • početí přirozenou formou je za těchto okolností velmi složité a velice často se vůbec nedaří, proto se doporučuje přistoupit k umělému oplodnění, protože sperma je od bílkovin očištěno a pro organismus ženy tak nepředstavuje provokující alergen

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.