…..o mikrovlnkách jsem napsal a přeložil mnoho článků. Zde máte další vysvětlující, který by Vám mohl otevřít oči….

10:54

 

Prečo sú mikrovlnky nebezpečné

[wp_ad_camp_1]

Juhozápadné múzeum inžinierstva, komunikácií a počítačových technológií (SMECC) oznámilo, že viac než 95 percent amerických domácností vlastní mikrovlnnú rúru, ktorá je považovaná za nevyhnutnú súčasť domácnosti.

Mikrovlnky boli pôvodne predávané ako „radaranges“ (prístroje vyžarujúce vlny), pracujú prostredníctvom elektromagnetického vlnenia, ktoré prechádza cez jedlo a spôsobuje, že sa molekuly hýbu a zohrievajú. Vlny elektromagnetickej energie sa šíria rýchlosťou svetla.

Mikrovlné rúry majú magnetron, ktorý vyrába energiu a mení polaritu molekúl. Polarita sa v mikrovlnke mení miliónkrát za sekundu.

Vlny nútia polarizované molekuly, aby vyžarovali na tej istej frekvencii. Práve preto sa jedlo zohrieva, ale je to tiež sprevádzané ďalšími dôsledkami, známymi ako „štrukturálny izomerizmus“, čo reálne znamená ničenie štruktúry molekúl jedla.

Dr. Joseph M. Mercola,  známy predstaviteľ alternatívnej medicíny, osteopat a podnikateľ, tvrdí: „Vlny skáču vnútri vašej mikrovlnky a sú absorbované jedlom, ktoré ste tam vložili.“

Presnejšie povedané, v mikrovlnke prebieha rýchla rotácia molekúl vody, vysoké frekvencie vytvárajú molekulárne trenie, a tým zohrievajú jedlo. Ale výsledkom je zmena molekulárnej štruktúry vášho jedla a zníženie jeho nutričných hodnôt.

Doktor Hans Hertel, švajčiarsky biológ a vedec zaoberajúci sa potravou, uskutočnil výskum, aby zistil, aké následky spôsobuje jedlo z mikrovlnky. Účastníci výskumu žili v kontrolovanom prostredí a nepravidelne jedli surovú stravu, normálne pripravené jedlá a jedlá z mikrovlnky počas 8 týždňov.

Vždy po jedle výskumníci testovali krvné vzorky účastníkov, a testy ukázali, že chemické zloženie krvi sa drasticky zmenilo po jedle pripravenom v mikrovlnke.

Hans Hertel konštatuje: „V jedle nie sú žiadne atómy, molekuly alebo bunky akéhokoľvek organického systému schopné prežiť takú násilnú, deštruktívnu silu dlhšiu dobu, dokonca ani pri veľmi nízkej energii v rozsahu miliwattov… Takže takýmto spôsobom sa vytvára teplo v mikrovlnke – násilným trením molekúl vody. Molekulárne štruktúry sú rozbité na kúsky, molekuly sú násilne deformované (volá sa to štrukturálny izomerizmus), a týmto strácajú na kvalite.“ Mikrovlnky pracujú s molekulami vody, s ktorými prídu do styku, a kvôli tomu je jedlo nepravidelne zohriate, pretože niektoré časti jedla obsahujú viacej vody.

Výskumníci zo Stanfordskej univerzity skúmali efekty mikrovĺn na kojenecké mlieko. Podľa jedného z vedúcich výskumníkov, zohrievanie materského mlieka v mikrovlnke, dokonca aj pri nízkom nastavení, môže zničiť jeho niektoré vlastnosti a schopnosť chrániť pred chorobami.“ Konštatujú, že zohrievanie v mikrovlnke spôsobuje veľké množstvo rôznych zmien v mlieku, teda okrem jeho samotného zohriatia.

V roku 1991 bola žalovaná Oklahomská nemocnica po smrti pacienta, ktorý dostal krv zohriatu v mikrovlnej rúre.

Kvôli negatívnym účinkom mikrovlných rúr na zdravie,boli mikrovlnky zakázané v Rusku už od roku 1976.

[wp_ad_camp_1]

Toto sú škodlivé následky týchto prístrojov:
Ľuďom neprospieva takto upravené jedlo, lebo mikrovlné rúry ho zbavujú väčšiny minerálov, vitamínov a nutrientov.
Konzumácia jedla zohriateho v mikrovlnej rúre môže viesť k permanentnému zničeniu mozgu „skratujúc“ elektrické impulzy v ňom.
Mikrovlnky menia aminokyseliny v mlieku a cereáliách na karcinogény.
Rozmrazovanie zmrazeného ovocia mení glukózu a galaktózu na častice obsahujúce karcinogénne látky.
Pravidelná konzumácia jedla z mikrovlnky vedie k systémovej imuno deficiencii kvôli zmenám na lymfatických žľazách a v krvi.
Toto jedlo môže zvýšiť počet rakovinových  buniek v ľudskej krvi.
Jedlo z mikrovlnky môže byť zodpovedné za rýchle zvýšenie pravdepodobnosti rakoviny hrubého čreva, pretože vedie k rastu rakovinových nádorov v žalúdku a črevách.
Dokonca aj extrémne krátka expozícia surovej, uvarenej alebo zmrazenej zeleniny v mikrovlnke mení alkaloidy v rastlinách na karcinogény.
Jedlo pripravené v mikrovlnke spôsobuje zníženie inteligencie, zníženie koncentrácie, stratu pamäti a emocionálnu nestabilitu.

Raum & Zelt zverejnili Komparatívnu štúdiu jedla pripravovaného tradične a v mikrovlnej rúre z roku 1992, v ktorej sa uvádza: „Tvorba neprirodzených molekúl je nevyhnutná. Prirodzene sa vyskytujúce aminokyseliny podliehajú izomerickým zmenám (zmenám podobným morfologickým), ako aj premenám na toxické formy pod vplyvom mikrovĺn tvorených v rúrach.
Jedna krátkodobá štúdia našla významné a znepokojujúce zmeny v krvi jednotlivcov konzumujúcich mlieko a zeleninu z mikrovlnky. Osem dobrovoľníkov jedlo rôzne kombinácie rovnakých jedál pripravovaných rôznymi spôsobmi.
Všetky jedlá, ktoré prešli prípravou v mikrovlných rúrach, spôsobili zmeny v krvi dobrovoľníkov. Znížila sa hladina hemoglobínu a celková hladina na bielych krviniek a zvýšila hladina cholesterolu.
Lymfocyty výrazne klesli. Boli použité luminiscentné (svetlo emitujúce) baktérie na detekovanie energetických zmien v krvi. Výrazné zvýšenie luminiscencie bolo zistené v týchto baktériách, keď skúmaná krv bola odobratá po konzumácii jedla z mikrovlnky.“

Množstvo výskumov ukazuje, že mikrovlnky sú extrémne nebezpečné a spôsobujú rôzne choroby, vrátane rakoviny. Ničia nutritienty v jedle a zhoršujú funkciu imunitného systému. Preto sa uistite, že ich prestanete čo najskôr používať!

Zdroj (1)

Zdroj: http://www.healthyfoodhouse.com/know-microwaves-bad-didnt-know/livingtraditionally.com

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.