Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Pro Trumpa byla snazší část jít po těch zlých, teď přijde ta těžší: Bankrot USA
    Pro Trumpa byla snazší část jít po těch zlých, teď přijde ta těžší: Bankrot USA

    Pro Trumpa byla snazší část jít po těch zlých, teď přijde ta těžší: Bankrot USA

  • Zástupci amerického berňáku rezignovali poté, co jim Trump pohrozil povinností hlídat hranice
    Zástupci amerického berňáku rezignovali poté, co jim Trump pohrozil povinností hlídat hranice

    Zástupci amerického berňáku rezignovali poté, co jim Trump pohrozil povinností hlídat hranice

  • CDC odstraňuje záznamy o sexuální orientaci a genderové identitě v souladu s exekutivními příkazy prezidenta Trumpa
    CDC odstraňuje záznamy o sexuální orientaci a genderové identitě v souladu s exekutivními příkazy prezidenta Trumpa

    CDC odstraňuje záznamy o sexuální orientaci a genderové identitě v souladu s exekutivními příkazy prezidenta Trumpa

  • Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica
    Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica

    Slovenská opozice se už ani netají, že chce „shodit“ vládu premiéra Fica

Související zprávy

  • Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí
    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

  • Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná
    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

  • Co vše dokáže páchat 5G záření
    Co vše dokáže páchat 5G záření

    Co vše dokáže páchat 5G záření

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

Proč jsem přestal používat rostlinné oleje a všem to doporučuji!

Vroucí rostlinný olej – čistý jed, kterým krmíme svoje těla. Doktor Asim Malchotra, známý britský kardiolog, na toto téma zveřejnil zajímavou studii. Obezita, srdeční onemocnění, diabetes druhého typu i rakovina – taková je cena za lásku ke smaženému jídlu!

Při vysokých teplotách se ze slunečnicového, kukuřičného a dalších druhů oleje začínají uvolňovat toxické aldehydy. Jak se ukázalo, mnohem zdravějšími variantami se jeví máslo a živočišné tuky! Olivový olej je dobré používat pouze panenský a pouze do salátů, protože pokud si myslíte, že smažit na olivovém oleji je zdravé, tak jste na omylu. Olivový olej se rychle přepaluje a stává se tak karcinogenním. Uděláte lépe, když ho zamícháte do zálivky na salát, či jím jemně pokapete mozzarellu a rajčata.

вред растительного масла при нагревании

Problém rostilinného oleje

Používání toxických aldehydů při úpravě jídla nebo vdechování jedovatých sloučenin vede ke zvýšenému riziku onemocnění rakovinou či srdečními chorobami. Možná, že to nejlepší co můžete udělat pro své zdravím, je vypustit ze svého jídelníčku rostlinné oleje a nahradit je máslem nebo sádlem.

Také můžete vyzkoušet používání pečícího papíru. Vystřihněte z pečícího papíru kruh a položte jej na pánev či hrnec, tak můžete smažit kotlety, maso, ryby a sýry bez kapky oleje!

Chuť rostlinného oleje často narušuje přirozenou chuť potravin, které připravujeme. Opuštěním slunečnicového oleje budete znovu objevovat přírodní chutě… Jídlo bez oleje má navíc o dost méně kalorií, což je v zájmu všech, kteří chtějí zhubnout.

Studie různých vědců si někdy protiřečí a vyvolávají jisté pochybnosti. Avšak co se týče rostlinných olejů, mají zřejmě pravdu… Podělte se se svými známými o informace, které mohou změnit jejich životní styl a zlepšit zdraví!

 

zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

18 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
dit
dit
1.6.2017 08:49

))))hlavně nesmažte na Induloně,myšleno s nadsázkou)))

dit
dit
1.6.2017 08:47

Nebo a opět cituji :…zajímavé věci o složení jednotlivých rostlinných olejů (RO) a živočišných tuků (ŽT). Buhužel, můj nejoblíbenější palmový tuk a kakaové máslo tam v tabulce není, tak jestli někdo máte link na tyto dva tuky (zajímá mě složení a množství kyselin) prosím pošlete ho sem. Zkratky které budu používat: – so – sójový olej, – řo – řepkový olej – oo – olejový olej – soj.o – sojový olej – ml.tuk (mléčný tuk), v. sádlo (vepřové sádlo), hov. lůj (hovězí lůj) NM – Nasycené Mastné (kyseliny) NnM – Nenasycené Mastné (kyseliny) MNnM – Mononenasycené Mastné (kyseliny) kr.ř. – krátké řetězce stř.d. – středně dlouhé (řetězce) dl.ř. – dlouhé řetězce To nejpodstatnější z výše uvedeného článku bych shrnul takto: Obsah mastných kyselin (k.) v tucích [%] RT: k. linolová (NnM): so: 40-74, řo: 16,1-24,8 oo: 3,5-21, soj.o: 49,8-57,1 k. olejová (Nnm): so: 13-40, řo: 52-66,9 oo: 55-83, soj.o: 17,7-25,1 k. palmitová (NM, dl.ř.): so: 5-8, řo: 3,6-6 oo: 7,5-20, soj.o: 9,7-13,3 k. stearová (NM, dl.ř.): so: 2,5-7, řo: 1,1-2,5 oo: 0,5-5, soj.o: 3-5,4 ŽT: k. miristová: v.sádlo: 0,5-2,5 hov.lůj: 1,4-7,8 ml. tuk: 5,4-14,6 k. linolová: v.sádlo: 3-16 hov.lůj: 0,5-5 ml. tuk: 0,9-3,7 k. olejová: v.sádlo: 36-62 hov.lůj: 26-50 ml. tuk: 18,7-33,4 k. palmitová: v.sádlo: 20-32 hov.lůj: 17-37 ml. tuk: 26-41 k. stearová: v.sádlo: 5-24 hov.lůj: 6-40 ml. tuk: 6,1-12,5 ZÁVĚR: Vychází mi z toho,… Číst vice »

dit
dit
1.6.2017 08:41

Zdravím,
cituji:Oleje s vysokým podílem polyenových mastných kyselin, jejichž nejběžnějším zástupcem je olej slunečnicový, na delší smažení vhodné nejsou. Z olejů má nejvyšší stabilitu rafinovaný olej olivový a olej řepkový, ve kterých převládá monoenová kyselina olejová. Oleje obsahují navíc přírodní antioxidanty, např. vitamin E, které oxidaci brzdí. Na olejích by se nemělo dlouhodobě smažit, protože při dlouhodobém zahřívání vznikají hygienicky nevhodné látky (např. polymery), z nichž některé jsou podezřelé z karcinogenního působení.
zdroj http://zena-in.cz/clanek/co-delate-s-olejem-po-smazeni/rubrika/vareni?autor=60582

Maroš
Maroš
1.6.2017 04:55

„Tepelne nelisovaný, nerafinovaný olej“ – vyrobený tak akurát doma – a treba si predstaviť ku tomu ten bakteriálny humus… Tepelne nelisovaný = až 50% straty pri výrobe – necelý zvyšok olejov z výliskov sa získava tepelnou extrakciou technickým benzínom. Kvôli efektivite sa u nás lisuje prakticky len za tepla – to jest tepelne a vlhkostne kondiciované olejné semeno. To, čo robia v stredozemí – za studena, teda s vysokými stratami – je zohľadnené v cene – 0,350 l olivového najlacnejšieho á 2,30 eura fľaška.
A o. i. – je to aj záležitosť domáckej tradície – ako u nás zabíjačka a domáce pálenie – v kombinácii s nedostatkom olejárskych technológii, plus – že majú častú nadúrodu, takže chuj s tým. Isteže – nerafinovaný studený má prirodzenú vôňu chuť aj vitamíny, ale nerafinovaný olej automaticky obsahuje nadmerné množstvo voľných mastných kyselín, ktoré sú škodlivé, generujú rozklad tukov, a problémom je aj vysoký obsah znečistenia a mikroorganizmov. Toto sa odstraňuje rafináciou – čo je proces zmydelňovania v.m.k., prepierania, sušenia, filtrácie na bentonitových hlinkách – potom regenerácia na bežný obsah vitamínov – ich pridaním. Kto nevie o čom hovorím – nech si nechá týždeň mlynček zasratý od mletého maku – bude porastený šachorom. Kto nepracoval pri výrobe jedlých olejov, nevie, čo je to za humus!

Vedoslav
Vedoslav
31.5.2017 08:42

kec….teplene nelisovany a nerafinovany olej jakykoli je pro vase zdravi neskodny pokud ho neprehrivate na vysoke teploty…takove lzi ze zivocisne tuky lol to muze rict jen zruda dement nebo nekdo kdo dostal zaplaceno 😉 opet dalsi clanek na tadescu co siri strach…jen tak dal a budu to tu povazovat za dalsi zumpu co manipuluje lidma

Potravinářské rostilinné oleje
Potravinářské rostilinné oleje
Odpověď na  Vedoslav
1.6.2017 00:09

Vedoslav – velice se mylite. Mel by jste si slapnout na jazyk. Mam velice spatnou zkusenost s temito potravinarskymi oleji.

Potravinářské rostilinné oleje
Potravinářské rostilinné oleje
31.5.2017 03:28

Nejlepsi ze vseho je beze-sporu pouzivat prave veprove sadlo. Me vlastni pona-uceni. Tahle lekce s potravinarskymi oleji me stala vice nez by mnela.

gogo
gogo
30.5.2017 17:32

Chce to se naučit přepouštět máslo (ghí), dělám várky ze 7 kostek, asi dvě první se nepovedly, až pak jsem vše domyslel, nyní za 1h práce mám másla na jeden až dva měsíce. Máslo stačí běžné kvality, lépe koupit když je v akci nějaké kvalitní. Jinak, hotové ghí je příšerně drahé.

jirik
jirik
Odpověď na  gogo
30.5.2017 20:32

Výroba ghí (pouze pro doplnění)
https://www.youtube.com/watch?v=Qla4JXSpM1E

gogo
gogo
Odpověď na  gogo
31.5.2017 06:54

Jo, a narozdíl od kupovaného ghí vím co mám, protože mám proces pod kontrolou, vím na jaké teplotě a jak dlouho jsem vodu z másla odpařoval.

Maroš
Maroš
30.5.2017 16:09

Konečne sme sa priblížili k pravde môjho na – VŠ prednášajúceho organickú chémiu – že „najlepšia odtučňovacia kúra je chlieb s bravčovou masťou a cibuľkou“. Howg!

jirik
jirik
30.5.2017 13:36

Takové „tuky“ jako Perla a Rama je kapitola sama o sobě….

Melichar
Melichar
Odpověď na  jirik
30.5.2017 17:44

Jo, to jsou výživové perly. Kdysi dávno jsme Perlu domů kupovali, hlavně proto, že se dobře mazala na chleba. To ještě nebyl u nás internet a nevěděli jsme o nebezpečí takových to „másel“. Jak jsem zjistil pravdu, poslední Perlu jsem dal na zahradu zvířatům k snědku. Byla tam ještě hodně dnů, ani ptáci, kočky, kuny atd. si jí nevšimli. Pohrdli touto „kvalitou“. Tak jsem ji hodil do popelnice.

gogo
gogo
Odpověď na  Melichar
31.5.2017 06:52

S gtěmi margaríny jsem dělal test už někdy před 20 lety – na jeden talířek kostičku másla a vedle na druhý kostičku margarínu – nechal jsem to v garáži. Pak stačí sledovat ten proces: za dva týdny máslo v podstatě zmizelo, sežráno bakteriemi, margarín tam byl furt.

dit
dit
30.5.2017 13:33

Zdravím,
trošku odbočím od tématu článku, omlouvám se , olej z černého kmínu, který se užívá po lžičkách doporučuji.
Já používám hodně oleje v domácí kosmetice, ale tady ten konkrétně i vnitřně,po lžičkách.
Moje zásoba kvalitních olejů, nic syntetického je : okurkový,panenský oliv.,kávový,rýžový,ricínový,merunkový,kokosový,hroznový,,mrkvový-tady ten trošku pokulhává v kvalitě,získává se jinak,, pak mám šípkový ,argánový…a to jsem z daleka nevyjmenovala všechny co mám, no jsem maniak na oleje)))l

Maroš
Maroš
Odpověď na  dit
30.5.2017 16:06

dit – a čo mošus – z ruže mošusovej – nie damascénskej. Jeden exemplár som mal – úplnou náhodou som vypestoval zo zandbanej ruže v živom plote na sidlisku. Problém – nemal som ju doma – a u príbuznej záhadne vykapala. Jeden kvet stačil prevoňať niekoľko poschodí na sídlisku. Damascénska je dobrá, ale na mošusovú sa nechytá. Vieš ju zohnať, Jeden flakón Wild Love s pižmovou bázou – už sa nevyrába /za socíku pižmová dvojička Indian Love/, z archívu – minimálne 200 eur. Kedysi sa mošuska pridávala do prevoňaných zlatistých atramentov – naše babičky v mladosti písali zamilované dopisy týmto. Na záhrade mám ružu bedrovníkolistú – divú, z nej bola údajne mošuska vyšľachtená. Čierne šípky – geniálny čaj farby českých granátov – vôňa smotanových kvetov – „mydlová vôňa top luxusnej kurtizány.“ ???
http://www.arabskeparfemy.com/moschus-parfemovy-olej.html