Brněnský právník David Záhumenský, který žaloval stát za jarní nouzová opatření u soudu, zveřejnil na svém webu Prohlášení zákonného zástupce k rouškám, měření teploty, izolaci a testům, které můžete předat škole. Prohlášení se týká úkonů, které dítěti v souvislosti s koronavirovými opatřeními ministerstva či krajských hygienických stanic hrozí.


Naše republika je demokratickým právním státem. Na tom nic nemění ani skutečnost, že se ve světě objevil nový virus. Proto je vláda povinna respektovat ústavu a ústavní zákony, a to i v nouzovém stavu. To se ale neděje. Od prvních okamžiků do dnešních dnů jsme svědky toho, jak jsou pošlapávána lidská práva a ničeny životy milionů lidí.

 

[wp_ad_camp_2]

 

V případě, že opatření poruší nezletilé dítě, je otázkou, zda odpovídají rodiče. V případě neprovedení povinného očkování to zákon o ochraně veřejného zdraví přímo stanoví. V případě porušování mimořádných opatření ale odpovědnost zákonných zástupců v zákoně není. Domníváme se proto, že za dítě bez roušky rodiče neodpovídají. Nemůžeme ale zaručit, jak budou v dnešní podivné době rozhodovat soudy, které se zatím za práva občanů nepostavily.

Prohlášení v PDF můžete stahovat ZDE.

Více informací najdete na:

stavbeznouze.cz

ksb.cz

FB profil Občanská neposlušnost

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.