Prosíme o pomoc při hledání našich včel. Děkujeme. Pavel Buřinský

Identifikace odcizených úlů:

 

Devatenáct let se Pavel Buřinský věnuje včelaření. Kromě rodiny se třemi dětmi živil díky včelám i další čtyři zaměstnance. O víkendu byl ale okraden. Přišel o šedesát pět úlů i s včelstvy v hodnotě nejméně 450 tisíc korun, a hlavně o čtyři roky práce nevyčíslitelné hodnoty. Nyní podnikatel s medem netuší, jak se ze situace dostane, bude muset propouštět…

Buřinský točil naučná videa pro začínající i stávající včelaře. Chtěl, aby se dařilo nejen jemu, ale i ostatním. Učil, jak včelstva ošetřovat, aby nedocházelo k masivním úhynům.

„Pro dobrotu na žebrotu. Z těch videí zloději mohli poznat, kde ta včelstva jsou,“ myslí si.

„Hlavní činností podnikání naší farmy je výroba včelích úlů. Zároveň s tím včelařím. Musím držet obě činnosti, když není taková poptávka po úlech, věnuji se pilněji včelám. Příjmy ze včelaření nás ve firmě drží nad vodou na podzim a v zimě, kdy je útlum odbytu úlů, na jaře zase jede naplno sezona odbytu úlů, ale zároveň je hodně práce se včelstvy, je to tedy velmi hektické období,“ vysvětlil Buřinský Novinkám s tím, že v posledních dvou letech jde odbyt úlů razantně dolů kvůli velkým úhynům včelstev.

Více na novinky.cz

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.