Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Putinova rána Rothschildům: „Budoucí generace se budou rodit bez řetězů“
    Putinova rána Rothschildům: „Budoucí generace se budou rodit bez řetězů“

    Putinova rána Rothschildům: „Budoucí generace se budou rodit bez řetězů“

  • JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi
    JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi

    JAG zatkl Ellen DeGeneres a “její” manželku Portiu de Rosi

  • Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné
    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

    Borrell: Zatykače ICC na Galanta a Netanjahua jsou závazné

  • Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku
    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

    Západní zbraně dlouhého doletu použité proti Rusku

Související zprávy

  • Trump song: Jsem bojovník
    Trump song: Jsem bojovník

    Trump song: Jsem bojovník

  • Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska
    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

    Stromem roku se stal 800letý dub z Chrudimska

  • Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku
    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

    Následníci Templárov pokračujú v ťažení proti Rusku

  • Umělkyně vyrobila nábytek z tenisových míčků, které by se jinak na skládkách rozkládaly 400 let
    Umělkyně vyrobila nábytek z tenisových míčků, které by se jinak na skládkách rozkládaly 400 let

    Umělkyně vyrobila nábytek z tenisových míčků, které by se jinak na skládkách rozkládaly 400 let

Prudký pokles důvěry vůči mainstreamovým médiím. Kolik je průměrnému divákovi BBC?

Mainstreamová média umírají na západě i u nás.

Vliv mainstremových médií v Británii rychle klesá. Asi nejlepším důkazem je průměrných věk jejich diváků. Průměrný věk diváka BBC 1 je 61 let, pro BBC 2 to je 62 let, 60 let pro ITV, 58 let pro Channel 5 a 55 let pro Channel 4.

[wp_ad_camp_2]

V USA to není o nic lepší. Průměrný věk diváka Fox News je 68 let. U MSNBC a CNN to je 60 let. Celkový průměr pro televizní stanice je 62-64 let.

Z těchto dat se dá říct, že průměrný divák mainstreamových médií pozvolna umírá. Tištěné noviny v USA jsou na tom stejně špatně.

Podíl lidí co čte noviny v USA

Zdroj: Pew Research Center

42% lidí ve věku 18-24 let četlo v roce 1999 noviny. V roce 2015 tenhle podíl klesl na 16%, Pro věkovou skupinu 25-34 let podíl klesl z 44% na 17%. A pro věkovou skupinu 35-44 let došlo k poklesu z 54% na 21%. Mladé lidi a lidi ve středním věku už tištěné noviny nezajímají.

[wp_ad_camp_2]

O nic lépe na tom nejsou mainstreamová média s důvěryhodností. Ta taky prudce klesá.

Důvěryhodnost mainstreamových médií podle věku v USA

U důležité věkové skupiny 18-49 let došlo k poklesu z 55% na 36%. Stejně špatné je to u zisků z reklamy. Ty od roku 2000 doslova padají.

Zisky z reklamy u tištěných novin očištěné o inflaci v USA

Zdroj: The Economic Collapse

V České republice dochází taky k prudkému poklesu důvěry.

Nedůvěra k médiím podle věku v ČR.

Zdroj: Interaktivní rozhlas

Výsledky ukazují na prudký pokles důvěry zejména u nejmladší sledované skupiny, tedy 18-29 let. Před třinácti lety médiím nevěřilo 18% těchto mladých dospělých, loni to už byla nadpoloviční většina. Katastrofální pokles důvěryhodnosti můžeme vidět taky u české televize. Jak psal Lubomír Vylíčil :

[wp_ad_camp_2]

„Průzkum hodnotil, nakolik považuje divák, čtenář a posluchač informace z toho kterého media za objektivní a nestranné. V tomto klání obdržela česká televize, pěkných 19,8% (rok 2014). Koncem roku 2010 prováděla tatáž agentura SANEP ve spolupráci s mediální analytičkou Irenou Ryšánkovou průzkum důvěryhodnosti medií. Česká televize v něm dosáhla na 88,3%. A ze skoro devadesáti procent na necelých dvacet za čtyři roky, to už je nějaký tobogán! 

Taky dochází k prudkému poklesu prodejnosti. Například v roce 2007 se denně prodalo 315 tisíc kusů MF Dnes, v roce 2011 pouze 203 tisíc a v roce 2016 to bylo už jenom 124 tisíc – teda pokles o 60% od roku 2007. Podobný trend můžeme najít i u dalších tištěných médií.

Prodej tištěných médií v ČR

Zdroj: ABC ČR

Proč dochází k tak obrovskému poklesu prodeje a čtenosti? Důvody jsou podle mě dva. V dobách před internetem nebylo lehké šířit zprávy do celého světa. Kdo to chtěl, musel si založit vlastní noviny, nebo televizi – teda vstupní náklady byly obrovské. Dnes si může každý člověk založit blog, nebo youtube kanál a šířit tak zprávy do celého světa. Bariéry vstupu jsou téměř nulové. Zdrojů informací je dnes obrovské množství a jsou extrémně decentralizované. Mainstreamová média tak čelí obrovské konkurenci a i kdyby odváděli kvalitní práci tak by jejich prodeje a čtenost nejspíš klesala. A tím přicházíme k druhému důvodu. Kvalita mainstreamových médií prudce padá. Marián Kechlibar to vysvětluje takhle:

„Tisk se během posledních deseti let dostal do smrtelné spirály. Menší prodejnost znamená menší tržby, tudíž méně peněz na výplaty. Kvalitní lidé odcházejí. Tím se zhoršuje kvalita obsahu. To vede k dalšímu zmenšení prodejů a tržeb. Pak už i průměrní lidé odcházejí. Kvalita obsahu míří kamsi pod hladinu. Prodeje se zmenšují. Podprůměrní lidé začínají odcházet. V prázdné redakci zbývají pavouci v rozích, Oldřich Mánert a Luboš Palata.“

[wp_ad_camp_2]

Dále ve většině redakcích dominují radikální socialisté a neomarxisté, kteří síří do světa názorovou monokulturu. Tyhle názory často jsou často úplně odtržené od reality a nemají nic společného s tím, co zažívají běžní lidé každý den. Právě tihle lidé volají po cenzuře alternativních médií a internetu. Vědí, že krachují a požadují od vlád, aby je ochránila před konkurencí.

Mike

Zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
28.3.2018 19:38

PAŘÍŽ – Děti ve Francii začnou chodit do školy namísto šesti již ve věku tří let. Stane se tak v rámci reformy, kterou ohlásil v úterý francouzský prezident Emmanuel Macron.

Změna podle zpravodajské stanice BBC způsobí, že Francie se stane jedinou z evropských zemí, ve kterých povinná školní docházka bude začínat nejdříve.

Změna se však dotkne pouze malého počtu dětí, jelikož většina francouzských rodičů své děti do školy ve věku tří let posílala i dosud, ačkoli to nebylo povinné. Podle údajů francouzské vlády se v tomto věku do školy nezapisovalo jen asi 2,4 procenta dětí.

Macron přiblížil, že snížením věku chtěl dosáhnout zmenšení rozdílů ve vzdělávacím systému v zemi. Rodiče z chudších oblastí, ale i zámořských regionů Francie totiž podle něj děti do školy v nižším věku posílali vzácněji.

Podle deníku Le Monde se v Paříži zapisuje do školy 93 procent tříletých dětí, v zámořských regionech jsou však tyto údaje výrazně nižší.

“Doufám, že s takovou povinností se nám od začátku školního roku 2019 podaří… odstranit tento nepřijatelný rozdíl,” řekl francouzský prezident na úterní tiskové konferenci.

Zdroj: bbc.com
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12510-francie-povinna-skolni-dochazka-tri-roky

jirik
jirik
28.3.2018 14:11

Nedávno se internetem rozšířila informace o tom, že by se mohla prodloužit česká hymna. A na sociálních sítích se už objevily varianty a komentáře. S nápadem přišel Český olympijský výbor (ČOV).

Výbor se novou hymnou zabýval více než rok. Základním kritériem byla délka hymny pro ceremoniální účely. Dnes hymna trvá 45 sekund, lepší by však byla délka asi 80 sekund. Proto v souvislosti s letošním 100. výročím vzniku Československa se ČOV rozhodl vyvolat debatu o nové délce hymny.

Vzniklo několik variant nové hymny od skladatele Miloše Boka. Čtyři verze nahrál Symfonický orchestr FOK a Kühnův smíšený sbor. Možnou podobou hymny se zabývá i ministerstvo kultury.Na sociálních sítích už na toto téma probíhá diskuse.

Uživatelka Dasa Vohankova vystupuje proti nové verzi.

“Kdo zase rozhodl o změně hymny bez nás? Tak jako s letištěm? Jsme hrdí na naší hymnu a nenecháme si ji prznit”.
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803287046718-hymna-cesko-varianta-slok-olympiada-sport/

jirik
jirik
Odpověď na  jirik
28.3.2018 14:21

https://www.facebook.com/JanKudrna.CCL/photos/a.168548856638266.1073741828.159545307538621/959283430898134/?type=3
Zahajme týden druhou fází referenda o nové české hymně. Zopakujme si, že Český olympijský tým (přesněji vedení ČOV) stávající hymna nevyhovuje, je příliš krátká a naši sportovci, a s nimi celý svět, si v případě zlaté medaile příliš chvíle slávy neužijí. Někomu se hymna zdá také málo, řekněme, důrazná. Ministr kultury tento nápad nezavrhuje, naopak, zřídí odbornou komisi. Necháme stranou, že zřízení odborné komise ve světě vysoké politiky znamená uložit nápad důstojně do komory k různým nehodícím se věcem a jiné veteši. Podtrháváme slovo “důstojně”. Veškeré podklady zde: http://bit.ly/2ufhhh2

Z prvé fáze referenda a souběžných konzultací vyplynulo, že nápad ČOV je dobrý, dvě sloky hymny by byly delší, než současná jedna sloka. Současně to má i některé ne zcela nepodstatné nedostatky. Např. to, že píseň “Kde domov můj” má dvě sloky, ještě neznamená, že druhá má jinou melodii a že by zopakování první sloky vypadalo esteticky kdovíjak. Zde můžete vyzkoušet i se slovy: http://bit.ly/2GkLPTx

Tato možnost tedy byla zavržena.

Z průběžně probíhajících konzultací však vyplynuli favoriti na možnou náhradu současné hymny. Z nich můžete vybírat.

1) Divoká karta, píseň Poupata z dílny Michala Davida, složená přímo pro velké sportovní události. K dispozici zde: http://bit.ly/2pIvflU

2) Husitský chorál, délka dostatečná, melodie vyzkoušená, mnohokrát v minulosti obrátila nepřátele na útěk: http://bit.ly/2DP9PZx

3) Svatováclavský chorál, případně hymnus Hospodine pomiluj ny. Větší klasika není: http://bit.ly/2G5IW9J a http://bit.ly/2IR4Riw (v případě vítazství přejdeme do 3. fáze a obě díla oddělíme).

4) Na závěr varianta připojit první sloku slovenské hymny, potom by českou hymnou byla hymna československá. S ohledem na to, že českou vlajkou je vlajka československá, nejednalo by se v našem kontextu o neobvyklé řešení a naopak by došlo k jistému sjednocení koncepce státních symbolů: http://bit.ly/2DTDtgm

Vybírejte tedy pečlivě. 🙂

rys
rys
Odpověď na  jirik
28.3.2018 17:22

Není to tak dávno, co jsem navrhoval zvolit si hymnu : Husitský chorál: «Ktož jsú Boží bojovníci»
a zápaďákům prodat tu naši: “Kde domov můj..? “