Putin and Trump deploy nuclear bombers to North Korea

Vladimír Putin a Donald Trump spojili své síly a z obavy, že by se mohl Pchjongjang stát centrem vypuknutí 3. světové války, nasadili do Severní Koreje jaderné bombardéry.

[wp_ad_camp_1]

K severokorejskému pobřeží dorazily americký strategický bombardér B2 schopný nést jadernou hlavici a ruské strategické bombardéry Tupolev-95-MS.

„Dva strategické bombardéry Tupolev-95MS Ruských leteckých sil prováděly rutinní lety nad mezinárodními vodami Japonska a západní části Tichého oceánu.

V určitý moment jejich letu se k nim připojil pár bojových stíhacích letounů F-18 (Letectvo Spojených států amerických) a páry F-15, F-4 a F-2A (Japonské vzdušné síly sebeobrany).“

Hrozba jaderného útoku ze strany Severní Korey se stupňuje, varoval o víkendu americký ministr obrany Jim Mattis.

[wp_ad_camp_1]

Během jeho návštěvy Seoulu, po boku jihokorejského ministra obrany Song Young-moo, prohlásil: „Severní Korea urychlila práci na projektech, které pro její sousedy i svět představují hrozbu.“

Kvůli tomu je nyní spolupráce mezi USA a Jižní Koreou důležitější, než kdy jindy, sdělil Mattis.

Dodal: „Jakékoli použití jaderných zbraní se setká s masivní vojenskou odezvou.“

Zprávy se objevily krátce předtím, než vyšlo na povrch hlášení o zřícení tunelu kvůli podzemní síti nukleárních testů, které rozšířilo obavy z úniku radioaktivních látek.

Severní Korea tvrdí, že nukleární zbraně potřebuje ke zmaření amerických snah svrhnout Kima a potopit její ekonomiku.

Šéf Nato, Jens Stoltenberg, nazval Severní Koreu „globální hrozbou“ a sdělil, že proti ní podpořil striktnější sankce.

Stoltenberg se v Tokiu setká s předsedou vlády Shinzo Abe a dalšími vysokými představiteli, jako je např. i ministr obrany Itunori Onodery.
[wp_ad_camp_1]
Překlad: raja, Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.