Celá historie lidstva je spojena s vojenskými konflikty, ale po objevení jaderných zbraní se riziko globálních konfliktů snížilo právě kvůli možným globálním tragickým následkům pro celé lidstvo v případě takového konfliktu mezi jadernými mocnostmi, uvedl Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro Financial Times kromě jiného uvedl, že během jednání s americkým lídrem Donaldem Trumpem na summitu G-20 v Osace doufá, že budou jednat o dohodě o omezení strategických útočných zbraní.

„Nyní je na programu Smlouva o snižování strategických zbraní, START III. Doufám, že budeme mluvit s Donaldem, pokud se potkáme v Ósace, “cituje ruského prezidenta tiskový servis Kremlu.

[wp_ad_camp_2]

 

Počátkem června oznámilo americké ministerstvo zahraničí, že Washington a Moskva naplánovaly schůzky s cílem diskutovat o otázkách kontroly zbraní.

Putin nazval Trumpa talentovaným mužem

Vladimir Putin v rozhovoru také řekl, že považuje amerického vůdce Donalda Trumpa za talentovaného člověka, ale zároveň nepřijímá mnoho metod hlavy Spojených států.

Putin poznamenal, že Trump není kariérním politikem, ale má zvláštní pohled na svět a vizi zájmů Spojených států.

„Nepřijímám mnoho z jeho metod, pokud jde o řešení problémů. Ale víte, co si myslím? Myslím, že je to talentovaná osoba,“ odpovídá Putin redaktorům Financial Times.

Putin také poznamenal, že Trump velmi dobře ví, co od něj jeho voliči očekávají.

[wp_ad_camp_2]

 

Putin odpověděl na otázku o možném nástupci

„Bez nadsázky vám řeknu, že jsem o tom už přemýšlel od roku 2000,“ citoval Putina tiskový servis Kremlu.

Putin poznamenal, že situace se mění a mění se i určité požadavky na lidi.

Podle něj nakonec musí rozhodnutí učinit obyvatelé Ruska.

„Ať už současný vůdce dělá bez ohledu na to, co dělá, poslední slovo je pro voliče, pro občana Ruské federace,“ řekl prezident.

V červnu 2018 Putin odpověděl na otázku o možnosti výběru nástupce z nově jmenovaných guvernérů. Podle něj jsou noví guvernéři „profesionálně připraveni a motivováni k dosažení konečného výsledku v práci“. Putin odpověděl, že k objasňující otázce, zda byla pro nástupce mezi guvernéry vyhlášena „soutěž“, Putin odpověděl, že „život ukáže, kdo dosáhl čeho a kdo má právo požadovat co.“

[wp_ad_camp_2]

 

V rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že Rusko nevede jednání s povstalci ani úřady ve Venezuele, jak to dělají někteří partneři.

Rusko a Venezuela mají podle něj smlouvy, v nichž se uvádí, že ruská strana by měla servisovat vojenské vybavení a školit venezuelské specialisty.

Zároveň poznamenal, že ve Venezuele nejsou žádné ruské jednotky, ale byli zde specialisté a instruktoři.

„A nedávno, podle mého názoru, před týdnem, odjela skupina, naši poradci a specialisté. Po nějaké době se mohou objevit, “uvádí tisková služba Kremlu.

Podle něj někdy ruská letadla také létají do Venezuely a „účastní se školení“.

[wp_ad_camp_2]

 

„Řídíme akce povstalců, jako to dělají naši partneři, nebo řídíme akce prezidenta Madura?“ ptal se Putin.

Dodal, že prezident Venezuely Nicolás Maduro sám vede zemi.

V rozhovoru pro Financial Times řekl Putin, že ruská strana v Sýrii dosáhla více, než očekával.

„Dosáhli jsme ještě více, než jsem očekával. Za prvé, velký počet militantů, kteří plánovali návrat do Ruska, byl zničen, mluvíme o několika tisících lidech z Ruska nebo sousedních zemí, s nimiž nemáme vízový režim, “ citovala tisková služba Kremlu.

Putin také poznamenal, že ruská strana docílila stabilizace v regionu, který je geograficky blízko v Rusku, což je také nesmírně důležité.

Rusko tak ovlivnilo zajištění vlastní bezpečnosti uvnitř země, uvedl prezident.

[wp_ad_camp_2]

 

„Za čtvrté: navázali jsme poměrně dobré obchodní vztahy se všemi zeměmi regionu a naše pozice v regionu Blízkého východu se stala stabilnější,“ řekl Putin.

Ruský prezident dále v rozhovoru uvedl, že v Rusku v současné době neexistují oligarchové a prakticky neexistují žádné velké společnosti, které by využívaly jakékoli vládní preference.

„Konečně už nemáme oligarchy,“ řekl Putin.

Podle ruského lídra jsou oligarchové těmi, kdo využívají své kontakty blízké vládě, aby získali super-zisky.

Putin poznamenal, že v Rusku jsou velké soukromé společnosti, ale s účastí státu.

„Ale takové velké společnosti, které využívají preferencí z kontaktů z  úřadů, už neznám, prakticky nemáme takové,“  dodal Putin.

zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.