Ruský prezident Vladimír Putin ve filmu Andreje Kondrašova „Putin“, který byl zveřejněn na sociálních sítích, oznámil, jak ho hodinu před zahájením Olympiády v Soči informovali o ovládnutí tureckého letadla s požadavkem přesměrovat letoun do hlavního města ZOH.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Je to tak citlivá část historie Olympiády. Schválně o tom nemluvíme,“ uvedl prezident.

„Měli jsme recepci před zahájením Olympijských her. Spolu s představiteli Mezinárodního olympijského výboru jsme poté nasedli do autobusu a jeli na stadion Fišt. Asi v polovině cesty mi předali sluchátko. Volal jeden z náčelníků operativního štábu pro zajištění bezpečnosti Olympijských her. Ten mi ohlásil, že bylo ovládnuto letadlo, které mělo letět z Ukrajiny do Istanbulu a útočníci žádají o přistání v Soči,“ sdělil Putin.

Ředitel Federální služby bezpečnosti Alexandr Bortnikov, který také účinkoval v tomto filmu, uvedl, že bylo rozhodnuto „zapojit vojenské letectvo, aby kontrolovalo pohyb letadla“.„Zeptal jsem se ho, co navrhuje? A odpověď byla taková: podle plánu, se kterým se počítá v případě podobného vývoje…sestřelit,“ pokračoval Putin.

„Řekl jsem jim, aby jednali podle plánu. Na otázku těch, kdo jel v autobuse a jestli je všechno v pořádku, jsem odpověděl, že ano. Dorazili jsme na stadion a vešli jsme tam,“ dodal prezident.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Putin zdůraznil, že do úplného vyjasnění detailů hostům nic neříkal a o několik minut později mu ještě jednou zavolali. Informovali ho, že to byl pouze opilecký výstřelek, a že letadlo míří do Turecka a brzo tam přistane.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.