Moskva, 1. březně /TASS/ Ruský prezident Vladimír Putin ve čtvrtek oznámil, že Rusko disponuje hypersonickými zbraněmi.

Všechny země s vysokým vědeckým potenciálem „aktivně vyvíjejí hypersonické zbraně,“ uvedl Putin ve svém státním prohlášení adresovaném Federálnímu shromáždění.

[wp_ad_camp_2]

„Rusko již takové zbraně má,“ řekl prezident. „Proto těmito ideálními zbraněmi chtějí přední světové armády disponovat. Rusko dokázalo vybudovat moderní, kompaktní a hi-tech ozbrojené síly,“ dodal.

Putin si je jist, že demonstrováním schopností ruských ozbrojených sil vrátí každého potencionálního agresora zpět do reality. „Doufám, že to, co zde bylo dnes řečeno, každého potencionálního agresora snese zpátky na zem,“ sdělila hlava státu.

Putin poznamenal, že takové nepřátelské kroky proti Rusku, jako je rozmisťování systému protiraketové obrany a přibližování infrastruktury NATO k ruským hranicím, se z vojenského hlediska staly neefektivními a z finančního hlediska nepřiměřeně nákladnými. „To všechno se nakonec pro ty, kteří tyto aktivity iniciují a provádějí, stalo zbytečným,“ usoudil Putin.
[wp_ad_camp_2]

Nové vojenské systémy

Jedná se o nové vojenské systémy využívající nové fyzikální principy, včetně laserových zbraní, uvedl Putin.

„Jsme si dobře vědomi toho, že některé země pracují na nových zbraních založených na nových fyzikálních principech. Máme důvody se domnívat, že jsme o krok před nimi. Alespoň tam, kde je to potřeba nejvíce.“

„Například máme výborné výsledky ve výrobě laserových zbraní, a to nemluvím pouze o teoriích a projektech, ani o začátcích ve výrobě.  První dodávky laserových systémů ozbrojeným silám probíhají již od loňského roku.“

„Nechtěl bych zajít příliš do detailů – ještě není ten správný čas, avšak odborníci by jistě pochopili, že disponovat takovými vojenskými systémy značně rozšiřuje schopnosti Ruska v obranné sféře,“ řekl Putin.

[wp_ad_camp_2]

tm dodává: o nových laserových zbraních na přemísťování osob a vymazávání pamětí 5 let či více nazpátek jsme psali minulý rok.

Napíši článek a vše shrnu, jakmile budu zase příští týden ze zahraniční cesty zpátky…..

tm

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.