Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Generál Mark Milley odvezen do GITMO
  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

  Generál Mark Milley odvezen do GITMO

 • JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny
  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

  JAG zatýká zvláštní zástupkyni USA pro hospodářskou obnovu Ukrajiny

 • Okno do nového světa – osudové křižovatky
  Okno do nového světa – osudové křižovatky

  Okno do nového světa – osudové křižovatky

 • Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu
  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

  Elity Západu vedú bez vyhlásenia tretiu svetovú vojnu

Související zprávy

Putin podepsal odtajnění archivů

…..tak to se asi budou odehrávat divné věci. Jak na to budou reagovat naši politici? A politici z dob před rokem 1989….

10:54

 

Putin podepsal odtajnění archivů – Co na to Štětina a jemu podobní?

[wp_ad_camp_1]

http://www.isstras.eu/cs/2016/04/10/putin-podepsal-odtajneni-archivu-co-na-to-stetina/

Leckterým „komunistobijcům“ nyní zatrne. A není divu, Prezident Ruské federace Vladimír Putin oznámil, že podepsal odtajnění „zvláštních“ archivů. A že nejde o archivy umělecké (i když možná budou také ve hře) potvrdil prezident na setkání s šéfem Federální archivní agentury Andrejem Artizovem.

Že to nejsou jen tak nějaké archivy, svědčí i skutečnost, že se jedná o fond se zhruba pěti sty miliony spisů. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že od 4. dubna přecházejí tyto archivy pode přímou správu Prezidenta Ruské federace. Jak sdělil hlava státu tiskové agentuře Interfax, důvodem tohoto rozhodnutí byla skutečnost, že „tyto dokumenty představují mimořádnou hodnotu a mají i světový význam“. Podle Artizova je neméně důležitá skutečnost, že tuto práci prováděl Rosarchiv už pravidelně v období posledních více jak 10 let a ročně tak bylo odtajněno zhruba 1200 dokumentů. «Je třeba si uvědomit, že jeden spis může znamenat také stovky stran», řekl Artizov.

Odtajněné seznamy hned na internetu

Důležitým okamžikem je také forma uveřejňování těchto archivů. «Tyto archivní dokumenty budou k dispozici hned po svém odtajnění na stránkách Rosarchivu, k čemuž už bya vytvořena speciální databáze», konstatoval zdroj blízký Rosarchivu.

«Jak jsem byl informován, jedná se o dokumenty z období 1930 do roku 1989. Jsou tam kauzy, promiňte, práskačů – stejně jako o nevinně persekvovaných s velmi zajímavými jmény na obou stranách. Budou mezi těmi dokumenty údaje o některých částech kosmického vývoje, tedy všechny, které jsou možné k odtajnění. Mimoto budou odtajněny údaje o průběhu bojů, rozkazech a získaných údajích z rozvědky z dob II. Světové války, a také o mezinárodních vztazích v období války Studené» – řekl také deníku Politonline zdroj blízký k Rosarchivu.

«Některé dokumenty společnost překvapí. Vlastní historii je však třeba znát, ať je jakákoli», dodal. A podle všeho nepůjde jen o informace, které by se zastavily na hranicích Ruska.

Dodejme, že před nedávnem bylo odtajněno 1400 dokumentů – unikátních rozkazů Stalina či vrchního velení, frontových rozkazů, operativních map a fotografií těch dob, které byly v archivu pod pečetí «přísně tajné».

Se jmény a fakty byly tak nyní uveřejněny materiály, dokazující jak němečtí okupanti široce využívali místní nacionalisty v okupovaných oblastech Ukrajinské sovětské socialistické republiky (USSR) pro organizaci takzvaného «Nového řádu» (New World Order – NWO).

Nebude se to týkat jen Ruska

Tato zpráva může být mimořádně zajímavá. Nejen, že se konečně mohou potomci dozvědět zcela oficiálně, černé na bílém, která «krajanská» chamraď udala jejich předky už jako československé občany, aby pak strávili v lepším případě několik ve stalinských lágrech, a další roky na cestě zpět – do Československa. Praskne to i na ty, kdo udávali další krajany esesákům, nebo kdo se napakovali na neštěstí jiných, když jim prodávali skývu chleba za briliantový prsten.

Stejně tak se začnou hodně ošívat leckteří «komunistobijci», protože leckteří z nich s ruskou KGB spolupracovali a cítili se být jistí, že se to na ně neprovalí. I v tom je ovšem Rusko jiné. Lidi ve službách KGB jsou jedna věc, ale práskači a chamraď, která využívá každého režimu aby likvidovala jiné, či si cpala si kapsy jejich majetky, je něco docela jiného.

Zdroj: http://www.politonline.ru/interpretation/22885814.

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře