Americké sankce nejsou spojeny s „mýtickým zasahováním“ do voleb prezidenta USA, ale byly diktovány výhradně snahou zastavit rozvoj Ruska, prohlásil Vladimir Putin v interview moderátorce televize NBC Megyn Kellyovou.

[wp_ad_camp_2]

„Poslyšte, sankce nejsou vůbec nijak spojeny s jakýmsi mýtickým zasahováním do voleb v USA ze strany Ruska. Jsou spojeny s něčím docela jiným — se snahou zastavit rozvoj Ruska, zadržet Rusko“, řekl prezident.

Zdůraznil, že politika zadržování má cyklický ráz a provádí se už po mnoho desetiletí. Podle názoru ruského prezidenta poškozuje nejen vztahy mezi oběma zeměmi, ale i americký byznys, protože uvolňuje místo pro jeho konkurenty na ruském trhu.„Byli jsme, vy a já, na ekonomickém fóru v Petrohradu. Největší delegace představitelů byznysu byla z USA. Lidé chtějí s námi pracovat, ale jim to nedovolují, zadržují je, aby zadrželi Rusko“, dodal Putin.

Na začátku února šéf Národní rozvědky USA Daniel Coats prohlásil, že ve Washingtonu připravili nový balík sankcí proti Moskvě. Podle jeho slov může Ministerstvo financí USA zveřejnit další seznam finančních omezení už v tomto týdnu.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.