Ruský prezident Vladimir Putin se ohradil proti uniklé zprávě amerických zpravodajských služeb, která tvrdí, že jeho „speciální vojenská operace“ zničila národní speciální jednotky a že Moskva bude muset strávit desetiletí obnovou své komunity speciálních operací, uvedl agent FSB Andrej Zacharov v rozhovoru pro Real Raw News.

Ve čtvrtek 13.4. FBI zatkla příslušníka Letecké národní gardy státu Massachusetts, který údajně získal přístup k množství informací o národní obraně a vyzradil je na chatu Discord. Mezi těmito informacemi bylo i hodnocení CIA, které, pokud je přesné, ukazuje předválečné a současné satelitní snímky ruských brigád speciálních sil. Snímky naznačují, že čtyři z pěti brigád utrpěly ohromující ztráty a konflikt oslabil morálku přeživších komand. Pokud úniku věříme, jsou jednotky Spetznas vyčerpané a bojově neefektivní.

Podle vojenských záznamů je údajný vynašeč informací, 21letý Jack Teixeira, komunikační specialista první třídy letectva. Při čtvrtečním oznámení o zatčení nechtěl kriminalista Merrick Garland vysvětlit, jak se mladší letec dostal k některým z nejpřísněji střežených dokumentů americké vlády.

FSB a Vladimir Putin jsou přesvědčeni, že uniklá data jsou výmyslem CIA, aby vytvořila ještě více protiputinovské propagandy. Putin si podle Zacharova myslí, že západní rozvědka satelitní snímky vyrobila a najala někoho, kdo je záměrně vypustil, aby zbytek světa nesprávně usoudil, že je na pokraji drtivé porážky. Západ v čele se zločinným Bidenovým režimem utratil desítky milionů dolarů ve snaze vykreslit Putina jako největšího padoucha na planetě.

„Jak jsme pochopili vaši vojenskou hierarchii, tento chlapec by neměl povolení nahlížet do tajných materiálů, které údajně umístil na internet. Je jako pěšák na šachovnici. Řekněme, že kdyby například Amerika osvobozovala Kanadu a Rusko mělo satelitní fotografie rozmístění kanadských speciálních jednotek. Jen několik zpravodajských expertů a nejvýše postavení vojenští činitelé by měli povolení je vidět. Ne nějaký vojín v komunikační četě. Logickou odpovědí je, že Teixeirovi dal informace nějaký člověk a řekl mu, aby je vypustil na internet. Možná ho naverbovala CIA. Možná je jeho zatčení falešné a oni mu dali peníze a novou identitu. Nebo je možná, jak se říká, obětní beránek. Ano, některé úniky mohou být pravdivé, ale ne o našich speciálních jednotkách,“ řekl Zacharov.

Podle něj byl únik informací o Spetznas jednoznačně vykonstruovaný, protože vycházel z nepravdivého tvrzení, že většina speciálních jednotek se zapojila do bojů s ukrajinskými revolucionáři na frontové linii. Méně než dvacet procent Spetznas bojovalo v otevřeném konfliktu. Zároveň většina ruské komunity speciálních operací vedla méně nápadnou válku proti Západem sponzorovaným podnikům na ukrajinské půdě – laboratořím na výrobu biologických zbraní, predátorům a obchodníkům s dětmi a v poslední době i proti místům výroby a skladování vakcín proti Covid-19. Válka se odehrávala na území Ukrajiny, kde se nacházela celá skupina speciálních jednotek.

„Ztratili jsme muže? Samozřejmě, že ano. Dobré muže. Statečné muže. Muže, kteří zemřeli v boji za lepší svět. Ale ne tak, jak chce vaše vláda, abyste si mysleli. Nedokážu říct, kolik máme speciálních jednotek, ale odhad vaší CIA, že máme jen 5 brigád po 950 mužích, je chybný. Jsme v lepší než bojové síle a budeme pokračovat v boji se psem Zelenským. Prezident Putin se propagandě směje a kárá ji,“ řekl Zacharov.

Na závěr dodal, že FSB a další ruské zpravodajské služby získají důkazy, které zničí důvěryhodnost uniklých informací.

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.