Ruský prezident Vladimir Putin se prostřednictvím tele-konferenčního hovoru v rezidenci Novo-Ogaryovo účastní slavnostního ceremoniálu k podpisu dohody mezi ruskými sdruženími odborových svazů, ruskými sdruženími zaměstnavatelů a vládou na období 2021–2023

Ruský prezident Vladimir Putin se z důvodu postupně slábnoucí pandemie Covid-19 připravuje přednést projev, ve kterém „vystřelí pistolí“ za „novou éru“ a nastolí pro budoucnost své země jinou vizi. Předsedkyně ruského senátu Valentina Matvienko v úterý novinářům řekla, že projev předloží odpovědi na řadu výzev, kterým svět čelí.

„Bude to zpráva pro nový věk,“ řekla. „Ale zároveň se jako vždy budou řešit i aktuální problémy, budou vydány přímé pokyny a definovány cíle.“ Matvienko dodala, že „současné obtížné prostředí, kterému svět čelí, způsobilo zemím včetně Ruska mnoho překážek,“ zaměření a cíle se tak stanou „nejdůležitější politickou a veřejnou událostí.“

 

Putin má promluvit k parlamentu, který zahrnuje Senát i jeho dolní komoru Státní dumu 21. dubna. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pondělí prozradil, že výroční zpráva bude díky uvolnění sociálního distancu mezi lidmi předána osobně. „Na podrobnostech se pracuje,“ dodal.

V lednu Putin na schůzce Světového ekonomického fóra varoval, že pandemie koronaviru vede mnoho zemí k půjčování nad poměry a prohlubování nerovnosti. Zvyšování dluhové zátěže je podle něj zastaralý způsob stimulace růstu. „Pokud bylo možné před 20 nebo 30 lety problém vyřešit pomocí stimulace makroekonomické politiky, dnes tyto mechanismy dosáhly svých limitů,“ uvedl prezident.

„Ve většině vyspělých zemích za posledních 30 let skutečné příjmy žijících lidí stagnovaly, zatímco náklady na vzdělávání a zdravotní služby vzrostly. Miliony lidí, dokonce ani v bohatých zemích, již vyhlídky na zvýšení svých příjmů nevidí.“ dodal Putin.

Rusko letos čeká volby. Bude volit členy Státní dumy, přičemž hlasování je naplánováno na 19. září (nebo o něco dříve). Zatímco vládnoucí strana Jednotné Rusko v roce 2016 získala 54% hlasů, což zaručuje více než 100 křesel, toto hlasování proběhne uprostřed celosvětového hospodářského obratu a pandemie, která zaznamenala politické seismické otřesy i jinde ve světě.

Přeložila adri | Zdroj: RT.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.