Ruský prezident Vladimír Putin vzkázal všem společnostem, státním i soukromým, že musí být připraveny na rychlý přechod do válečného stavu. Zdůraznil, že tato schopnost je stěžejní pro osud národní bezpečnosti.
[wp_ad_camp_1]
Podle oficiální tiskové služby Kremlu učinil ruský prezident toto prohlášení ve středu na konferenci s vedoucími představiteli ministerstva obrany a vrchními manažery největších společností zbrojního průmyslu.
„Rád bych poznamenal, že schopnost jakékoli ekonomiky okamžitě zvýšit produkci zbrojní techniky a služeb, když je to třeba, je jedna z nejdůležitějších podmínek pro národní vojenskou bezpečnost. Všechny strategické…a velké podniky na to musí být připraveny,“ uvedl Putin.
[wp_ad_camp_1]

Ruský vůdce dodal, že spolu s vrchními představiteli ministerstva obrany celou tuto záležitost již prodiskutoval v letech 2015 a 2016. Požádal tedy účastníky předešlých konferencí, aby se vyjádřili k tomu, jaké problémy již byly vyřešeny a které stále na řešení čekají.

Konference se týkala výsledků vojenských cvičení Zapad 2017, které se konalo v září. Cvičení vzešlo z iniciativy ruských a běloruských vojenských sil. Do sousedního Běloruska Rusko poslalo přibližně 3000 svých vojáků, kteří se spolu se 7000 vojáky a důstojníky hostitelského státu zúčastnili cvičení hned na šesti místech. Rusko přijalo běloruské jednotky na třech svých vojenských územích.

Podle údajů ministerstev obrany Ruska a Běloruska, se vojenského cvičení zúčastnilo o něco méně než 13 000 vojáků. Oba národy dohromady do cvičení zapojili přibližně 70 letadel, 680 obrněných vozidel, včetně 250 tanků, 200 dělostřeleckých zbraní a 10 válečných lodí.

[wp_ad_camp_1]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.