Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Přejeme všem krásné dny
    Přejeme všem krásné dny

    Přejeme všem krásné dny

  • Lidé bez duše se nemohou probudit
    Lidé bez duše se nemohou probudit

    Lidé bez duše se nemohou probudit

  • Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi
    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

    Za Ficovým odletem do Moskvy by měla být výměna názorů se Zelenským za zavřenými dveřmi

  • Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá
    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

    Změna paradigmatu: Řím a Izrael se hroutí, zatímco Osmanská říše ožívá

Související zprávy

  • Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín
    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

  • DMSO je zázrak podobný ivermektinu
    DMSO je zázrak podobný ivermektinu

    DMSO je zázrak podobný ivermektinu

  • Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva
    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

    Japonsko označilo mRNA vakcínu proti COVID-19 za nejsmrtelnější lék v historii lidstva

  • Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky
    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

    Další dobrá zpráva pro naše čtenáře a čtenářky

Radim Uzel: Každý, kdo v posledním půlstoletí absolvoval studium lékařství, má celkem přesnou představu o tom, co je to lékařská věda.

…..věta v titulku vypovídá o všem. Chytří a moudří lidé to vědí, že „lékařská“ věda lidem nepomáhá, spíše naopak. O ostatních je zbytečné mluvit.  Každá rodina si udělala určitě své vlastní zkušenosti a ví kam nás lidstvo tlačí. Proč všichni bílí musejí být pod represemi očkováni, a ti co přicházejí vůbec ne. Popřemýšlejte….

09:54

Radim Uzel: Čínské léčitelství a medicína

cinska medicina

Každý, kdo v posledním půlstoletí absolvoval studium lékařství, má celkem přesnou představu o tom, co je to lékařská věda. V širším slova smyslu je to medicína založená na důkazech, tedy Evidence-Based Medicine – EBM.

Proti tomuto přesně vymezenému termínu pak stojí alternativní medicína, nazývaná též též alternativní a komplementární medicína – Complementary and Alternative Medicine CAM. Tento pojem zahrnuje všechny metody tzv. neklasické medicíny. Jejich společným znakem je, že metody a postupy nejsou testovány na účinnost a bezpečnost způsobem, jaký je obvyklý v moderní medicíně, nebo v tomto testování selhaly. Alternativní medicínu v mnoha případech nemusí provádět lékař, ale léčitel, který nemá potřebné medicínské vzdělání a který není právně odpovědný za poškození svého klienta.

[wp_ad_camp_1]

Zdaleka to neznamená, že alternativní medicína je ze své podstaty chybná a špatná, nebo neúčinná. Vždyť už samotné slovo komplementární znamená doplňující. Žádný zkušený lékař alternativní medicínou, léčitelstvím nepohrdá, ale považuje ji za někdy více a někdy méně potřebný doplněk klasické medicíny založené na poznatcích lékařské vědy. Výhody léčitelství pak spočívají především v jejich výlučnosti, netradičnosti a novosti, kteréžto vlastnosti hrají význačnou roli v ovlivnění psychosomatického aspektu většiny nemocí.

V pojetí alternativní medicíny se pak dopouštíme nejzávažnější chyby v tom, že tuto medicínu považujeme za nějakou lepší, nebo za schopnou v plné šíři nahradit klasické lékařské postupy. Toto pojetí pak může vést k závažnému poškození pacienta. Další chybou je pak chápání klasické a alternativní medicíny jako dvou nepřátelských vojenských táborů. Jejich vzájemné odstřelování a občasné lokální bitvy vedou pak k tomu, že v hlavách lidí vzniká zmatek a nemocný nakonec neví komu věřit.

V posledních několika týdnech se takováto lokální válka rozhořela v mnoha tištěných i internetových mediích a pozvolna nabývá charakteru zákopové války dvou znepřátelených armád připomínajících středověké náboženské války mezi přívrženci „podobojí“ a „pod jednou“, zda tedy má být přijímáno pouze tělo, nebo i krev páně. V tomto boji umíraly statisíce lidí, mnozí emigrovali, mnozí byli ožebračeni, zabaven majetek, často jim byla dokonce i useknuta hlava.

Mám před sebou dva publikované texty příslušníků opačných vojenských šiků. První článek pochází z pera prof. MUDr. RNDr. Jiřího Beneše, CSc., předsedy pracovní skupiny České lékařské společnosti J. E. Purkyně pro posuzování nevědeckých metod (Tempus medicorum 4/2017. str. 5). Druhý text napsala lékařka MUDr. Ludmila Bendová, zakladatelka SinoBiologické společnosti do Lidových novin dne 22. 4. 2017, str. 15).

Profesor Beneš jednoznačně tvrdí, že čínské léčitelství odporuje přírodním zákonům a poznatkům současné vědy. Čínská medicína není medicína, ale léčitelství a jako takovou ji nelze zařadit do systému zdravotnictví. Hlavním nedostatkem je pak absence právní zodpovědnosti léčitele. Toto stanovisko podporuje Vědecká rada České lékařské komory. Stanovisko, že čínští léčitelé nejsou zdravotníky podpořily svým podpisem desítky lékařů zvučných jmen, přednostů renomovaných klinik a dalších zdravotnických pracovišť. Mnozí z nich pak pranýřují politický a obchodní projekt Fakultní nemocnice v Hradci Králové, který charakterizují jako určitý druh podvodu páchaného na pacientech.

MUDr. Ludmila Bendová ve svém emotivním textu podporujícím tradiční čínskou a orientální medicínu (TCM-OM) obviňuje české vědecké kapacity ze zaostalosti za ostatní pokrokovou Evropou. V USA, Austrálii i Británii nejsou oddělení alternativní medicíny výjimkou a nejčastěji v nich figuruje právě čínská medicína. Studium čínské medicíny je stejně náročné a intenzivní jako studium západní medicíny. V Číně jde údajně o minimum čtyř let denního studia pro akupunkturu nebo jedenácti let (!) pro fytoteprapii. Jedná se totiž o fascinující a rozsáhlé zdroje tisíců (!) bylin a léčivých drog nebo znalosti stovek (!) akupunkturních bodů a metod jejich stimulace.

Poněkud úsměvně působí pak argument, že v USA mohou být oběti závislosti odsuzovány k povinné léčbě akupunkturou. Pánbůh nás chraň před americkou justicí! Už vidím ty naše feťáky a gamblery jak si místo drogy nebo hrkání na hracích automatech nechávají do sebe píchat akupunkturní jehly.

Korunu tomu nasazuje ústřední motiv pojednání Dr. Bendové: „Tradiční čínskou medicínu si lze představit jako dlouhověkou želvu se čtyřma nohama: akupunkturou, fytoterapií, cvičením a masážemi. A podle taoismu celá drží pohromadě díky páteři a kostem.“

Není sporu o tom, že všechny tyto čtyři želví nohy jsou účinné. Jsem však také přesvědčen o tom, že když se v mnohých případech ještě nepřidá noha pátá – založená na důkazech lékařské vědy (Evidence-Based Medicine), směřuje ta želva nezadržitelně tak nanejvýš do krematoria.

Každý rozumně uvažující lékař by měl tedy usilovat o jakési usmíření obou nepřátelských táborů, klidu zbraní a příměří. Mezi medicínou a léčitelstvím ovšem existuje nepřekročitelná hranice, ale neměla by přes ni směřovat palba. Čínské lékařství nesporně není lékařstvím, ale léčitelstvím. A jako s takovým by s ním mělo být zacházeno. Neměli bychom vyčítat Fakultní nemocnici v Hradci Králové zavedení oddělení čínského léčitelství. Určitě to přinese mnoha pacientům prospěch a nemocnici zisk. Vždyť přece stejně si tam mohou zařídit kadeřnický salón a třeba i pedikúru. Jenom aby potom nechodili třeba onkologičtí pacienti raději na kosmetiku místo na chemoterapii!

MUDr. Radim Uzel, CSc.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
10 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jirik
jirik
30.4.2017 08:12

Lékař a vědec Filip Španiel z pražského Národního ústavu duševního zdraví před čtyřmi lety přišel s nápadem, že by zhoršování stavu lidí s vážnými duševními nemocemi mohl hlídat „chytrý náramek“, který monitoruje denní rytmus pacienta a kvalitu spánku. Autoři si teď nechávají v Německu sepsat evropský patent na technologii, pro psychiatrickou praxi ojedinělou. Takzvanými afektivními poruchami v Evropě trpí kolem 33 milionů lidí. Firma nyní jedná se zdravotními pojišťovnami, které by byly ochotné technologii podpořit.
http://vool.cz/hLtAB

jirik
jirik
29.4.2017 08:47

V Tanzanii dostalo 10 tisíc státních úředníků výpověď
Prezident Tanzanie John Magufuli dal v pátek výpověď téměř 10 000 úředníků, kteří podle výsledků kontroly falšovali své školní diplomy, aby získali zaměstnání ve státní správě. Odejít by měli do 15 dnů. Pokud tak neučiní, hrozí jim až sedmileté vězení. Informovala o tom agentura AP. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/436479-v-tanzanii-dostalo-10-tisic-statnich-uredniku-vypoved.html
——-
Chirurg hrozil pacientkám rakovinou a zbytečně jim odstraňoval prsa
Soud v britském Nottinghamu uznal vinným 59letého chirurga na soukromých klinikách z Manchesteru Iana Patersona z úmyslného zraňování jeho pacientů. V převážné většině se jednalo o ženy, jimž prováděl mastektomie prsou, ačkoliv to nebylo potřeba. Lékaři hrozí až doživotí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/436464-chirurg-hrozil-pacientkam-rakovinou-a-zbytecne-jim-odstranoval-prsa.html

jirik
jirik
28.4.2017 09:45

Návrh zákona o univerzitních nemocnicích prošel ve sněmovně do druhého čtení. Z toho, že se to odehrálo ve velice nevlídné atmosféře, lze vyčíst, že šance na úspěch této sporné normy je malá. Předtím návrh v tripartitě odmítly jak odbory, tak zaměstnavatelé.

S obrovskými rozpaky se vyjadřují i ti, kdo jsou s návrhem smířeni, jako předseda zdravotního výboru za vládní ANO a zpravodaj projednávaného zákona Rostislav Vyzula. Formálně jej podpořil, ale jako zkušený lékař ví, že problém je složitý a ani ve světě nebyl úspěšně vyřešen. Jeho otázky:
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/zakon-o-univerzitnich-nemocnicich
„Jsou odborníci do těch správních rad? Bude tam sedm členů v každé radě, máme navržených deset nemocnic, to máme sedmdesát lidí. Máme ty odborníky? Pokud máme, dobře.

jirik
jirik
28.4.2017 06:16

U Jílkové se mluvilo o zdravotnictví a v publiku to vřelo VIDEO – http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/ Proč stát dává peníze neziskovým organizacím, zuřil další občan V tu chvíli se z publika ozval další pán a vypálil na neziskové organizace. „Já bych se tady vyjádřil proti panu Hegerovi. Já pokládám za ostudné, když tu nějaká rodina musí žebrat o peníze Jenom za minulý rok vyplatil tento stát 16,5 miliardy parazitujícím neziskovým organizacím, jako je třeba „Člověk v plísni“. A pokud jde o ty pojišťovny, tak se podívejte, kde sídlí. Ony to nejsou pojišťovny, ale obchodníci s nemovitostmi,“ zuřil muž. Podle Vepřeka si také musíme říci, jestli stát důvěřuje občanům, jak se sami rozhodnou, nebo necháme veškeré rozhodování na státu. Podle pana doktora je naše zdravotnictví lepší, než třeba v Polsku nebo v Maďarsku. A je tak i díky tomu, že jsme veškerou péči nenechali v rukou jediné pojišťovny. Ministr Ludvík mu dal za pravdu. Čeští lékaři ošetřují pacienty i v sobotu večer a pacient nemusí čekat 24 hodin, což se prý panu ministrovi přihodilo na Mallorce, kde se zranila jeho dcera. Člen vlády si však znovu vyslechl tvrdou reakci od jedné z dam v publiku. „Já jsem z Havířova a já těm doktorům nic doplácet nebudu, protože on ta má mladou sestřičku a ta si na mě pokaždé otevře hubu. Kdybych já jí tam nevrazila do dveří, tak… Číst vice »

Tradiční čínskou medicínu si lze představit jako dlouhověkou želvu se čtyřma nohama:
Tradiční čínskou medicínu si lze představit jako dlouhověkou želvu se čtyřma nohama:
27.4.2017 17:14

Mam otazku!

Kdypak tihle takzvani čínští, indičtí, asijští a afričtí experti vubec hodlaji vylecit a vycistit jejich vlastni reky, lesy, pralesy a pudu pod jejich vlasnima nohama?

Tento clanek i kdyz s dobrym zamerem je ironicky – pa-ra-dox-ni.

Soto
Soto

Uzlum a vůbec, všem z bílé mafie, by strašně moc pomohlo, kdyby lékařská péče nebyla hrazena jinou mafii a sice zdravotní pojišťovnou, ale prostě přímo.
Určitě by se pak ty jejich úvahy lépe četly. Plzák byl v komunikaci s pacienty a s potenciálními pacienty proti těm dnešním doktorům a doktorkam fakt borec, laťku na české poměry nastavil hodně vysoko.

Dneska si z lidí dělají otevřenë fakt prdel.

Bary
Bary
27.4.2017 16:33

No tak chemie dokáže člověka vyléčit, ale výtažky z bylin, silice a nebo uvolnění nervových uzlů (byť se to jmenuje jinak) ne? To už podle mne může být alternativní medicína terapie a cvičení. Ano, tyto metody trvají podstaně déle než když použiji chemii, ale pokud se problém začne léčit včas a hned po príznacích je to jiné. Samozřejmně “ ruku v ruce“ s poznatky “ vědy. Koneckonců panu dochtorovi to určitě nikdo nenutí, jako třeba injekce. On určitě nevěři vyřčenému “ a víra tvá te uzdravila. Je pravda, že přírodní léčba v sobě nemá zabudovány spouštěče jiných potíží a nedá se na tom tak vydělávat to je fakt

iku
iku
27.4.2017 13:20

No ty jo. Nerozumím, co pan doktor chtěl článkem sdělit. Činskou medicínu používá největší procento populace na Zemi. Na dalším místě je homeopatie a pak dlouho nic a teprv potom klasická medicína.
Opravte mne, pokud máte o této statistice vědomost.
Moje kamarádka, dej jí Pámbů věčnou slávu, musela absolvovat chemoterapii(její manžel- lékař- si to přál) strašně trpěla, bylo jí z chemošky zle až nakonec následně zemřela.

tauri
tauri
27.4.2017 12:42

Buďto to dojde do velkých protestů a odporu se nechat nadále buzerovat, nebo lidi odejdou bez boje … Afrika sem, Evropa do Afriky..

Nobody
Nobody
27.4.2017 11:23

Pan doktor se schoval za článek ,jinak kdo jej prohlédl tak ví.
Přinesl si příhodné jméno- MUDr. Radím u zle !!!
Nobody