Portál Česné noviny informoval o tom, že kriminalisté v noci obvinili celkem devět osob v souvislosti s razií, která proběhla ve čtvrtek na radnici městské části Brno-střed. Tuto informaci potvrdil také mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Portál uvádí, že dnes by měl státní zástupce rozhodnout o návrhu vzít obviněné do vazby. Daná obvinění byla vznesena kvůli trestným činům účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a kvůli úplatkářským trestným činům.

[wp_ad_camp_2]

„Kriminalisté zajišťovali důkazy k podezření z nezákonného ovlivňování veřejných zakázek zadávaných Úřadem městské části Brno-střed a v této souvislosti bylo ve večerních a nočních hodinách ze čtvrtka na pátek obviněno devět osob,“ cituje portál slova Ibeheje.

NCOZ v akci

Od čtvrtka NCOZ zasahovala na několika místech v republice, a to ve dvou samostatných případech.

„Souběžně s touto trestní věcí probíhalo dokumentační zajišťování důkazů v prostorách Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na některých dalších místech souvisejících s rozhodováním uvedeného úřadu v oblasti zadávání veřejných zakázek. V této samostatně vedené trestní věci nebyla žádná osoba obviněna,“ uvedl mluvčí.

Vyšetřovatelé zavítali například do pražského sídla společnosti Kapsch provozující mýtný systém v Česku, do bytu ředitele této společnosti, sídla ÚOHS v Brně, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi a v Prostějově jejich kroky směřovaly ke sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi.

Podle informací má policie podezírat předsedu ÚOHS Petra Rafaje a ředitele české pobočky Kapsche Karla Feixe z korupce. Dané podezření vzniklo v souvislosti se zakázkou ministerstva dopravy na výběr mýtného, píše portál.

[wp_ad_camp_2]

Zmiňovaná brněnská radnice byla po celý čtvrteční den zavřená. Zásah se protáhl až do pozdních večerních hodin a ani nyní jasné, zda dnes bude fungovat v běžném režimu. Policistéměli na úřadu hledat určité dokumenty.

Některá média uvádí, že bylo zadrženo několik lidí. Konkrétně se mělo jednat o radního, dřívějšího místostarostu a člena dozorčí rady státního podniku ČD Cargo, Jiřího Švachulu (ANO). Ten má působit také na ÚOHS.

zdroj: 9

Ve světle uveřejněných informací na Svobodném vysílači CS od Michala a Petra si říkám, která politicko-mafiánská skupina jde proti které? 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.