Portál politikus si všíma reakciu Západu na Putinové slová.

Hlas prezidenta Putina zaznel hlasno aj v európskom mainstreame Európska tlač vychrlila články plné bolesti a rozhorčenia. Prakticky všetky západné média sa venovali téze, že Rusko začalo nové preteky v zbrojení. Pritom vyťahujú Putinove frázy z kontextu, na to sme si však už v mainstreamových médiách zvykli.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Washington Post tvrdí, že prejav ruského prezidenta Vladimíra Putina je len reakciou na plány Trumpa o jadrovom prezbrojení USA. Bloomberg sa podrobne venoval ruským zbraniam, Independent hovorí o militaristickej reči Putina a Telegraph burcuje slovami o “ruskom rinčaní zbraňami”. Pomerne korektne Putinov prejav zhodnotili Financial Times, ktorí sa venovali všetkým bodom Putinovej reči, vrátane častí o zvyšovaní životnej úrovne, rastu ekonomiky, projektom na rozvoj vedy a techniky a podobne.

Pentagon cítil potrebu upokojovať bežných Američanov, ktorí sa z Putinovho prejavu vyľakali. Američania tvrdia, že nie sú udivení Putinovými slovami, že majú situáciu pod kontrolou a sú pripravení odvrátiť každú ľubovoľnú hrozbu. Časť amerických lobbistov v zbrojárskom priemysle však s touto tézou nesúhlasí a už ohlasujú potrebu vývoja nových zbraní v cene niekoľkých miliárd USD, ktoré dokážu ochrániť “hodnoty demokratického sveta”.

Sara Sandersova, oficiálny predstaviteľ Bieleho Domu sa nechala uniesť, keď vyhlásila že Rusko vyvinulo “destabilizačné zbrane”. Inými slovami, vlastne naznačila, že stabilizačné zbrane majú samozrejme len Američania a ich spojenci.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vladimír Putin po svojom vystúpení predpokladal, že Západ sa uchýli ako obyčajne k hystérii a preto poskytol takmer okamžite aj interview americkému kanálu NBC. “Podľa mňa, tí čo začali hovoriť o začiatku novej Studenej vojny nie sú analytikmi, ale propagandistami. Ak máme hovoriť o pretekoch v zbrojení, tak tie sa začali vtedy, keď Američania oznámili, že prestanú dodržiavať dohovor o protivzdušnej obrane” uviedol doslovne ruský prezident.

Ilja Novickij

 

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.