Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje
    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

  • Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci
    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

  • „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec
    „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec

    „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec

  • Odchod posledního papeže je na scéně
    Odchod posledního papeže je na scéně

    Odchod posledního papeže je na scéně

Související zprávy

  • Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci
    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

  • Útok Donalda Trumpa na EU
    Útok Donalda Trumpa na EU

    Útok Donalda Trumpa na EU

  • Putin a Trump: Západ skončil a Ukrajina, Pobaltie i časť Východnej Európy pribudnú Rusku
    Putin a Trump: Západ skončil a Ukrajina, Pobaltie i časť Východnej Európy pribudnú Rusku

    Putin a Trump: Západ skončil a Ukrajina, Pobaltie i časť Východnej Európy pribudnú Rusku

  • Tri správy predsedu vlády SR Roberta Fica z dnešného dňa
    Tri správy predsedu vlády SR Roberta Fica z dnešného dňa

    Tri správy predsedu vlády SR Roberta Fica z dnešného dňa

Regulérní napadení jednoho státu NATO jiným státem NATO se odehrává právě teď za nevalného zájmu médií. Aneb invaze v době koronaviru

V pátek 6. března turecká armáda přes hlavy migrantů zaútočila na řecké obránce granáty se slzným plynem. Turci se snaží prorazit řeckou obranu vojenskými prostředky, aby migrantům otevřeli cestu do EU.

Řecko požádalo EU oficiální cestou o pomoc. Policejní posily k obraně hranic však poslalo jen Rakousko, Maďarsko a Polsko. Německo a další západní země jen opět otravují s rozdělováním migrantů, které chtějí přijmout.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Turecká armáda a bezpečnostní složky svezly na hranice s Řeckem téměř 200 tisíc migrantů, podle slov ministra obrany Soylu, které chce turecký prezident Recep Erdogan (AKP) protlačit do EU. Řecká vláda proti nim vyslala speciální policejní jednotky, které se spolu s pohraničníky snaží migrantům zabránit v nelegálním překročení řecko- turecké hranice.

Orgány EU nadále pouze tlachají. Vedení EP se situací na řecko-turecké hranici nechce zabývat. Podle předsednictva Europarlamentu je důležitější globální oteplování, uhlíková neutralita, evropská recyklační strategie apod. Pěkně situaci shrnuje přiložený článek.

MUDr. Ivan David

Další data ZDE

 

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

11 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Maroš
Maroš
9.3.2020 13:38

„Turecké jednotky se v pátek večer kolem 21. hodiny pokoušely strhnout hraniční plot pomocí lana a těžké kolové techniky. Pozoruhodné je mediální ticho. “
https://www.facebook.com/bezpecnostvesvete/videos/565850557609269/

„V roce 2016 zavedly řecké orgány, s plnou podporou EU, takzvanou politiku „zadržování“, která měla migranty odradit od přeplutí mořského průlivu z Turecka do Řecka. Tato politika vyžaduje, aby migranti zůstali na ostrovech – bez naděje na to, že se před vyřízením jejich žádosti o azyl dostanou na řeckou pevninu. S nevyřízenými desítkami tisíc žádostí o azyl se celý oficiální azylový systém zadřel. Na řeckých ostrovech je nyní de facto uvězněno přibližně 40 000 migrantů.

Politika „zadržování“ velice rozhněvala místní obyvatele, kteří si stěžují, že migranti jsou zodpovědní za raketový nárůst počtu trestných činů. „Místním lidem je ničen majetek, jsou zabíjeny jejich ovce a kozy, a jsou vykrádány jejich domovy,“ řekl Nikos Trakellis, lídr komunity ve městě Moria. „Před několika lety, když bylo na našem ostrově 5 000 migrantů, tak se nám tehdejší situace vůbec nezamlouvala. Ale nyní máme pocit, že se to úřadům všechno naprosto vymklo z rukou.““
https://cs.gatestoneinstitute.org/15676/recka-migracni-krize

XYZ
XYZ
8.3.2020 21:30

podla proroctva zacina prave vojna sultan-grecko, ktoru vyhra car a sultanovu krajinu rozdeli na 4 diely. carihrad bude opet krestansky.
ale mozno to este nie je naostro, len nacvik. ako aj s virusom.
doba vsak pokrocila, uvidime..

Jirka
Jirka
8.3.2020 20:44

Turci porusuji pravidla jiz mnoho let a zrejme to nikoho mnoho let nezajima.

Turek bez okurek
Turek bez okurek
8.3.2020 20:23

Benjamin v Raportu naznačil, že Erdogan bude odstraněn,

až přeteče kapka na poháru. Myslím, že už přetekla a Putin

Slovanské národy opět zachrání.

Jirka
Jirka
Odpověď na  Turek bez okurek
8.3.2020 20:50

trosku bych brzdil s tim pro-rusky. Jako jini maji pouze svou vlastni agendu.. pridejte se k nam, nebo si klidne chcíp.. – jste proti. Ovsem v globalnim meritku zla je to mozna to nejmene ne-neprijatelne, protoze kdyby nebylo putina, zrejme by byla uz 3. sv.v.

Miroslav
Miroslav
8.3.2020 20:10

Sankce, a nejezdit tam, a Turek klekne hospodářsky. Rusák si přestal kupovat zeleninu a jezdit tam, a jak prosili. Prostě jejich drzost, používat sílu na hranicích s Řeckem je hnus. Ví se o tom ale nikdo nic nedělá. Tam to mezi nimi nebylo dobré nikdy. A ještě je tu Bulharsko, doufám, že nezapomněli, jak jim bylo pod Turkem !

Jano
Jano
8.3.2020 18:54

Na Casus belli live sú zábery obsadenia hraníc tureckým specnazom, strelby i zastrašovania tureckej pobrežnej stráže voči Grékom. Rovnako i zábery likvidovania , vytrhávania oplotenia Tureckom pomocou techniky

Tomáš79
Tomáš79
Odpověď na  Jano
8.3.2020 19:20

Dle mého názoru by měl Putin vymazat Turecko z mapy a území spravedlivě rozdělit.

Tomášovi79
Tomášovi79
Odpověď na  Tomáš79
8.3.2020 20:40

Měli to samé udělat na konci 2 sv. války s Německem.

Jak to že to neudělali ?

Miroslav
Miroslav
8.3.2020 18:47

A ti stejní, kteří dělají mrtvého brouka před zločinem, budou za pár let vyzývat lid k boji za vlast. Co si myslíte, že udělají ti chudáčci, až provalí kordony a dostanou se na území Řecka. Začnou řádit a nedej bože mlátit a zabíjet obyvatele. Kde je ten Stoltenberg, co má mandát něco udělat ? Kde je ta „van něco“, co má mandát něco udělat ? Mluví ze ně Merkel, ale to je jen jeden premiér ze zemí EU, takže žádný mandát nemá!

Ales V
Ales V
8.3.2020 18:02

At se nazory EU Recko s Bulharskem vubec nezabyva