Sputnik: Vojenský plán Schengenu je navržen tak, aby odolal ruské agresi. Jaký je váš názor na toto téma? Existuje nějaký nevyvratitelný důkaz nepřátelství Ruska vůči Evropě?

Rick Rozoff: Je to něco, čemu se říká dohoda  Berlín+. Ta účinně zahajuje proces fúze vojenské a zahraniční politiky, která dovoluje silám Evropské unie používat prostředky NATO. Jeden je ekonomického a diplomatického charakteru a druhý zase vojenského a agresivního. Oba jsou v podstatě jedním a tím samým fenoménem, ​​který má původ v Bruselu.

[wp_ad_camp_2]

Sputnik: Integrace obranných schopností přichází s vizí vytvořit evropskou obrannou unii do roku 2025. Co si myslíte o tomto druhu integrace?

Rick Rozoff: Existuje již několik prototypů integrace – tzv. Nordic battle group pod záštitou EU. Je aktivní v oblastech Baltského moře, Barentsova moře, Černého moře, oblastí sousedících s Ruskem nebo těch, které leží nebezpečně blízko Ruska. Evropské vojenské síly mají sloužit jako komplement, nemají soutěžit s NATO. Ve skutečnosti mají být integrovány.

Sputnik: Vztahy mezi Ruskem a Západem se v posledních letech zhoršily. Kdy můžeme očekávat rozmrznutí těchto vztahů?

Rick Rozoff: Až na západě dojde k politické transformaci, dříve nikoli. NATO považuje za svůj jediný záměr diskreditování Ruska a nakonec i jeho přímou konfrontaci. Aby ospravedlnilo svoji existenci a expanzi, musí NATO aktivně vytvářet „ruského strašáka“. Uměle vytvářená a zhoršující se rusofobie je v mnoha ohledech odrazem toho, co se poslední dva roky v USA dělo. Tento princip pracuje pro „deep state“ v USA a vsadím se, že to samé funguje také pro Velkou Británii. Dokud nebude samotný „deep state“ odhalen, vyhlídky na mírumilovné a konstruktivní vztahy mezi Ruskem a Evropou a Ruskem a Severní Amerikou jsou téměř mizivé.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.