Evropské rozvědky varují před tím, že chce Islámský stát v Evropě použít v dopravních prostředcích bomby naplněné jedovatým plynem.

Varování nejprve evropské rozvědky dostaly od nejmenované zahraniční rozvědky, která předala informaci o tom, že IS chystá v budoucnosti použít biologické zbraně.

Co je ještě víc znepokojující, je to, že mnohé z chemikálií zmíněné ve zprávě, jako hydrogen sulfid, jsou pro teroristy relativně dostupné.

[wp_ad_camp_1]

Další potenciální chemikálie jsou chlorin a různé kyseliny, které mohou být v uzavřených prostorách, jako je metro, nebo letadlo, smrtící. Útoky kyselinou už dosáhly třeba v Británii epidemických rozměrů. 

Ačkoliv zatím nebylo prokázáno spojení mezi těmito kyselinovými útoky a radikálním islámským terorismem, zpráva ze začátku tohoto roku tvrdí, že Londýn se stal hlavním městem těchto útoků na světě.

Rozvědky začaly zprávy o možných chemických útocích brát vážně poté, co úřady v Austrálii v tomto roce odhalily v Sydney spiknutí, které chtělo právě chemickými zbraněmi útočit. Skupina, která měla útok provést, prý byla řízena bojovníky na středním východě.

Australská policie říká, že odhalila důkazy, že teroristé provedli vlastní testy právě s hydrogen sulfidem, který je vysoce toxický.

[wp_ad_camp_1]

Chemické zbraně nejsou pro džihádisty nic nového. Existují důkazy, že je na bojištích v Sýrii a Iráku použili několikrát.

Nejnovější zprávy tvrdí, že po pádu Rakky, hlavního města IS, islamisté shromažďují masivní zásoby chemických zbraní, které chtějí nasadit buď na středním východě, nebo je dostat do Evropy.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.