Ruské ozbrojené síly zničily „elitní útočný prapor“ ukrajinského prezidenta a desítky bojovníků známé neonacistické formace „Kraken“, oznámil v sobotu mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Při informování o průběhu vojenské operace na Ukrajině Konašenkov uvedl, že ruská armáda provedla 28. července „vysoce přesný letecký úder palubní zbraní“ na železniční stanici Krasnoarmejsk v části Doněcké lidové republiky, kterou stále okupuje Ukrajina, a zničila vlak s „elitním útočným praporem 1. samostatné brigády prezidenta Ukrajiny“.

„Více než 140 ukrajinských vojáků bylo zabito na místě a asi 250 dalších bylo vážně zraněno. Veškeré vojenské vybavení brigády bylo zničeno,“ řekl Konašenkov.

Následující den zasáhly balistické rakety typu Iskander u Bogoduchova v Charkovské oblasti haly masokombinátu, kde si nacionalistická formace „Kraken“ zřídila dočasnou základnu, dodal vojenský mluvčí. „Bylo zničeno více než 30 neonacistických bojovníků a deset jednotek vojenské techniky.“

Formace „Kraken“ se označuje za speciální průzkumnou a sabotážní jednotku ministerstva obrany, která působí odděleně od ukrajinských ozbrojených sil. Moskva obviňuje prapor z řady válečných zločinů od začátku konfliktu.

Dne 29. července ruské síly též zlikvidovaly 30 ukrajinských vojáků, sklad raket pro vícenásobné raketomety typu „Grad“ a další vojenské vybavení v osadě Jasnobrodovka, která se rovněž nachází v Doněcké lidové republice. V Artemovské oblasti činily ukrajinské ztráty podle Konašenkova 50 vojáků a osm jednotek vojenské techniky.

Ruské ministerstvo obrany pravidelně neposkytuje informace o počtu ukrajinských a ruských obětí. Naposledy ruský ministr obrany Sergej Šojgu 4. července oznámil, že Ukrajina jen za poslední dva týdny ztratila téměř 5 500 vojáků, z toho přes 2 000 mrtvých. Co se týče vlastních obětí, Moskva od března údaje neaktualizovala. V té době bylo hlášeno 1 351 padlých vojáků.

Kyjev od začátku konfliktu nezveřejnil své celkové vojenské ztráty, ale tvrdí, že počet ukrajinských obětí je mnohonásobně nižší než počet ruských, zatímco Moskva odhaduje ukrajinské ztráty mnohem vyšší ve srovnání se svými vlastními.

Zdroj: RT.com

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.