;

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí tvrdí, že zprávy o stovkách Rusů, kteří padli v Sýrii, jsou falešné.

MOSKVA, 15. února /TASS/. Falešné zprávy o stovkách Rusů, kteří údajně přišli o život během leteckého útoku koalice vedené Spojenými státy, vypustili protivládní povstalci, sdělila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová během úterního tiskového brífingu.

„Syrští protivládní povstalci byli jedni z prvních, kteří tuto fámu šířili prostřednictvím svých mediálních kanálů.“

„Ráda bych zdůraznila, že se nejedná o příslušníky armády,“ dodala. „Ruská prezidentská administrativa a ministerstvo obrany pohotově objasnily, že v oblasti, kde proběhl útok koalice vedené Spojenými státy, se nenacházel žádný ruský voják.“

„Syrští protivládní bojovníci byli první, kteří tuto fámu rozšířili prostřednictvím svých mediálních kanálů.“ „Bůh ví, proč použili obrázek marťanské krajiny a připojili k ní fotografii zničené armádní techniky, která by mohla ve skutečnosti být ukrajinského původu (právě probíhá průzkum) a jejíž snímek byl pořízen v červnu 2014.“

„Chápeme za jakým účelem mezinárodní teroristé šíří takové zprávy,“ pokračovala Zacharová. „Stejně tak chápeme, proč to dělají média Spojených států. Tuto informační kampaň podnítil Washington, který obviňuje Moskvu z vměšování do amerických prezidentských voleb,“ dodala.

„V konfliktních zónách pobývá mnoho lidí z celého světa, včetně Ruska a členských států SNS,“ uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí. „Pro pobyt v těchto oblastech mají rozličné důvody, včetně účasti ve vojenských aktivitách. Neobracejí se na státní agentury, když se vydávají do konfliktních zón, využívají ilegální cesty. Je těžké rozeznat, kdo tam co dělá, ale ruské ministerstvo zahraničí spolu s dalšími státními agenturami vyšetřuje každý takový případ, jelikož jedním z našich cílů je chránit ruské občany v zahraničí,“ uzavřela Zacharová. 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.