Túto informáciu priniesol oficiálny predstaviteľ ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Falšované zábery boli natočené v nemocnici povstalcami ovládanom a vládnymi silami  obklúčenom meste Duma.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ruské orgány majú poznatky o tom, že medzi 3 a 6 aprílom boli tzv. Biele prilby intenzívne vyzývané z Londýna, aby čím skôr vyslali do sveta falošnú správu o chemickom útoku. Podľa ruských orgánov existuje v ich rukách množstvo dôkazov o tom, ako bola táto spravodajská operácia v Dume realizovaná.

Podľa všetkého má ruská armáda v toho v rukách oveľa viac, než svedectvo dvoch nedobrovoľných hercov, komparzistov – miestnych medikov.

Londýnskemu organizátorovi,  (podľa ruských zdrojov existujú dôkazy, že je za tým priamo britská tajná služba) sa situácia vymkla z rúk. Americké sily v oblasti boli slabé na to, aby odolali ruskej odvete a tak sa v USA rozhodli miesto útoku čakať na posily.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Islamisti v Dume medzitým zistili, že pri meste sa objavili ruské jednotky a tak radšej sa vzdali výmenou za odchod na sever Sýrie. Ruská vojenská polícia tým získala prístup na miesto natáčania tejto divadelnej scény.

V ruských rukách skončili aj dvaja medici, pracujúci v nemocnici, , ktorí boli priamo pri tejto spravodajskej hre. Boli tiež zaznamenaní videu, ktoré bolo pre „demokratický západ“  dôkazom o chemickom útoku a malo potenciál privesť svet k III. svetovej vojne.

Podľa slov medikov neboli u ošetrovaných ľudí prítomné žiadne príznaky bojových chemických látok, iba príznaky pridusenia dymom z požiarov.

Pri ich ošetrovaní zrazu do nemocnice vbehli neznámi ľudia, niektorí mali videokamery. Začali kričať, šíriť paniku že sú otrávení a začali sa oblievať vodou. Preto sa v panike začali oblievať vodou aj iní pacienti v nemocnici. Hneď ako bolo natočených pár záberov na video, kameramani zmizli.

Obaja medici sa k svojmu svedectvu hlásia pod svojím menom a uvádzajú, že oni o cieli akcie nemali ani tušenia, sami sa stali obeťou klamlivej hry.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ministerstvo obrany ďalej uvádza, že silné ostreľovanie civilných štvrtí Damasku islamistami z Džejš al Islam prebiehlo práve v dňoch 3 a 6 apríla a má súvis s touto falošnou operáciou, jej autori potrebovali eskalovať situáciu v tom čase.

video Ministerstva obrany Ruskej federácie:

 

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.