Bojovníci teroristické skupiny „Hayat Tahrir al-Sham“ se zástupci organizace „Bílé přilby“ připravují provokace se zaměřením na letecké údery a použitímí chemických zbraní v deeskalakační zóně Idlibu, informovalo ruské ministerstvo obrany.

Jak uvedlo ruské ministerstvo obrany, zfalšovaná videa zobrazující použití toxických látek a účinky leteckých úderů, plánují „Bílé přilby“ („White Helmets“) prezentovat jako „důkaz o zločinech syrské vlády a o činech ruských leteckých sil proti civilistům.“

[wp_ad_camp_2]

V deeskalační zóně v Idlibu v Sýrii militanti teroristické skupiny „Hayat Tahrir al-Sham“ spolu s nechvalně známou organizací „Bílé přilby“ plánují provokaci týkající se použití chemických zbraní v osadách, uvedlo  v tiskové zprávě ruské ministerstvo obrany.

„Informace byly potvrzeny několika kanály, že bojovníci z jednotky polního velitele Abu Malka, člena skupiny „Hayat Tahrir al-Sham“, spolu s plánem organizace „Bílé přilby“ provedou provokace v osadách v deeskalační zóně Idlibu s jakoby leteckými údery a využití chemických zbraní,“ uvedla zpráva.

Ruské ministerstvo se odkazuje na údaje získané od obyvatel vesnice Sarmad, která se nachází 30 km severovýchodně od Idlibu. Podle těchto informací začátkem listopadu do města dorazila konvoj tří nákladních vozidel s různými chemickými kontejnery, doprovázená ozbrojenými militanty.

„V jednom z vozidel byla profesionální videozařízení a prvky letecké a dělostřelecké munice se sovětskými a ruskými označeními,“ vysvětlilo ministerstvo obrany.

[wp_ad_camp_2]

Ruská armáda poukázala, že představitelé „Bílých přileb“ na sociálních sítích plánují falešná videa o údajném použití chemických zbraní a ničení civilních cílů během leteckých úderů a dělostřeleckého ostřelování, které představují „důkazy o zločinech syrské vlády a o akcích ruských leteckých sil proti civilistům.“

Zdroj: PZ
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.