…..zde je jakýkoliv koment zbytečný….

15:54

Portál topcor prináša informáciu, že ruské raketové jednotky preberajú prvé Avangardy do svojej výzbroje

Test Avangard

Washington, ktorý sa silou mocou snaží vystupovať ako svetový hegemón tak utrpel nepríjemný úder. Nepomohlo, že Američania vystúpili jednostranne z Dohody o raketách krátkeho a stredného doletu, nepomáha ani skutočnosť, že Washington je rozhodnutý začať v blízkosti ruských hraníc rozmiestňovať nové základne, na ktorých sa môžu nachádzať americké rakety (napríklad aj na Slovensku). Avangardy sú zbraňou, ktorá bez problémov prekonáva americkú protivzdušnú obranu a mení ju na kopu oceľového šrotu.

Ešte pred rokom bolo módne vysmievať sa z “Putinových rakiet” a tvrdiť, že ide o prezentácie vytvorené počítačovými odborníkmi. Dnes už nikto o Avangardoch nepochybuje, Avangardy hodnotia ako jednu z najnebezpečnejších ruských zbraní, na ktorú nemá USA odpoveď, aj americkí vojenskí odborníci.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Mainstream je z Avangardov nervózny, rovnako ako sú nervózni mainstreamoví zombifikovaní čitatelia. Narúša sa totiž primitívna koncepcia o zaostalom Rusku a všemocnej Amerike. Zombifikovaní mainstreamoví čitatelia nevedia pochopiť, že situácia sa výrazne zmenila, USA už nie sú hegemónom a v multipolárnom svete si budú musieť Američania postupne zvykať aj na ďalšie neúspechy.

Kto by náhodou nevedel o čom je reč – Američanom nevyšla Venezuela, nevyšla Severná Kórea, nevyšiel Afganistan, Irak, Sýria, Líbya a vyzerá to tak, že im nevyjde ani Irán. Avangard je len bodka na i.

Rusko vďaka Avangardom asymetricky zvrátilo americkú prevahu. Hlavný veliteľ ruských raketových strategických vojsk Sergej Karakajev uviedol, že prvé batérie Avangardov prebrali do výzbroje členovia ruských raketových vojsk v Orenburskej oblasti. Avangard predstavuje špeciálny bojový blok, schopný letieť a manévrovať v hypersonickej rýchlosti. Ruský vojenský expert Vladislav Šurygin lakonicky konštatoval, že dnes nie je žiadna krajina na svete schopná Avangardy zastaviť alebo zničiť pri ich útočných manévroch. Rýchlosť Avangardu je 27 machov a takúto rýchlosť nie sú schopné dosiahnuť žiadne rakety amerických systémov PVO.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Američania si od roku 1991 zvykli na rolu hegemóna a svetového žandára. Obkľúčili Rusko a Čínu svojimi základňami a na strategických miestach nastavali americké systémy PVO, pričom verili že sú v bezpečí pred raketami akéhokoľvek protivníka. Svoje predstavy diktovali svetu pomocou rozkazov a amerických zbraní, tí ktorí nepočúvali sa mohli spoľahnúť na návštevu amerických rakiet a lietadlových lodí.

Američania boli takmer 30 rokov presvedčení o svojej nezraniteľnosti a arogantne trestali všetkých, ktorí ich predstavy odmietali plniť. Dnes sa situácia zmenila, vďaka moderným ruským zbraniam už “nie sú USA mimo a v bezpečí”, v prípade konfliktu sa stanú bojiskom a táto predstava desí a frustruje väčšinu amerických politikov, ktorí majú od amerických vojenských odborníkov dostatok potvrdzujúcich informácii o tom, že kvôli Rusom sa stal “americký protiraketový dáždnik riadne deravý”. A aby tých frustrácii nebolo málo, objavujú sa aj informácie o novom ruskom laseri, ktorý svojimi parametrami prevyšuje americké či britské ekvivalenty.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Značná časť amerických politikov nepatrí do kultivovaného a demokratického sveta. Vojnoví jastrabi sa skrývajú za prázdne frázy o demokracii a civilizačných hodnotách, v skutočnosti neexistovala krajina, ktorá by viedla viac agresívnych vojen ako USA. Na svojom konte majú Američania okrem iného holokaust Indiánov, pri ktorom zahynulo takmer 90% pôvodného indiánskeho obyvateľstva v USA. Indiánov, ktorí vraždenie prežili, zatvárali Američania  do rezervácii (koncentračné tábory v 19 .storočí).

Američania majú na svojich rukách v 20. storočí krv civilných obetí Iraku, Sýrie, Afganistanu, Juhoslávie, Vietnamu, Panamy, Nicaraguy, Sudánu, Filipín a mnohých iných krajín. Ako jediní vo svete použili atómové zbrane proti civilistom v Nagasaki a Hirošime. Ak by Američanov ruské a čínske jadrové zbrane nedržali na uzde, násilím by ďalej presadzovali svoje predstavy, s cieľom ovládnuť zdroje cudzích krajín. To čo robí časť amerických jastrabov je politický rocketing v najprimitívnejšej podobe. Svet však nie je Chicago 30 rokov a aj Al Caponeho dostihol nakoniec spravodlivý trest.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Okrem Avangardov Rusi majú aj ďalšie zbrane, ktoré nedávajú Američanom spávať. Rusko modernizovalo svoje Sarmaty, či Stilety, ktoré takisto značne schladili svojimi parametrami americké horúce hlavy. Portál iarex upresňuje niektoré ďalšie informácie ohľadne prvých Avangardov v ruskej výzbroji.

Skúšky Avangardov Rusi úspešne ukončili v roku 2018, rakety zasahovali ciele vo vzdialenosti 6000 km, priemerná rýchlosť letu bola 27 Machov (27x rýchlejšie ako zvuk, za sekundu raketa preletí približne 9 km). Druhá kozmická rýchlosť, pri ktorej dokáže teleso definitívne opustiť sféru gravitačného vplyvu planéty je približne 11,2 km za sekundu, takže Rusi si musia pri zvyšovaní rýchlosti svojich rakiet dávať pozor, aby ich rakety nezmizli vo vesmíre.

 

 

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.