Ruská armáda dostane v blízké budoucnosti do výzbroje mobilní pozemní, námořní i vzdušné komplexy s laserovými prostředky ničení protivníka. Takový závěr vyplývá z úspěchů ve vývoji laserových zbraní, oznámených nedávno ruským prezidentem Vladimirem Putinem.
Na počátku 90. let byl v Rusku na podvozku samohybné houfnice Msta-S sestrojen „laserový tank“ 1K17 Sžatije. Jeho provozní charakteristiky zůstávají dodnes utajované, ačkoliv vnější vzhled obrněnce dobře znají všichni znalci historie ruského vývoje tankové techniky. 1K17 úspěšně absolvoval provozní testy a byl doporučen k sériové výrobě. Vzhledem k problémům s financováním po rozpadu Sovětského svazu však byl projekt zastaven.
Podle vojenských expertů dnes nic nebrání vývoji bojových laserů, a to na zcela nové úrovni. Místo Msty je bude možno nainstalovat například na podvozek Armaty, Bumerangu nebo i Kurgance-25. (Bumerang – nový kolový obrněný transportér a současně i platforma pro celou řadu dalších nástaveb; Kurganec-25 je ve dvou verzích moderní pásové BVP nebo pásový OT. Oba obrněnci mají postupně nahradit starší obdobnou techniku sloužící v současné době v ruské armádě; pozn. překl.)
Samozřejmě, že laserový paprsek zatím není schopen propálit tankový pancíř, může však dokonale vyřadit z činnosti protivníkovu optiku, sestřelit dron nebo útočící raketu.
Současně s pozemními systémy je možno očekávat také námořní variantu „paprsků smrti“. I tento směr vývoje laserových zbraní je plně aktuální. USA se snaží vyvinout námořní laser již delší čas.
V 90. letech minulého století se uvažovalo, že laserový zbraňový systém bude integrován i do víceúčelového frontového stíhače 5. generace „výrobek 1.44“ (vyvíjený konstrukční kanceláří MiG; nakonec však vznikl jen jeden létající demonstrátor 1.42 a projekt byl zastaven. Namísto něj byl zrealizován program PAK FA, který vyústil v letoun Su-57 – pozn. překl.).
I výše uvedený projekt ztroskotal na finančních problémech Ruska v 90. letech. Samotná myšlenka sestrojit na principu laseru zbraň schopnou ničit rakety vzduch-vzduch však zůstala živou. A všechno ukazuje na to, že v příštích deseti letech budou na řešení tohoto úkolu pracovat všechny státy s vyspělým vojenským průmyslem – včetně Ruska.
Zdroj: 1
Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 02.04.2018 Titulky CZ
https://www.youtube.com/watch?v=z1Ks6gRiAnE
Kopíruju i jiné servery
https://cz.sputniknews.com/foto/201804087115593-tento-tyden-v-obrazcich-velikonoce-protesty-jaro/
To opisujete nebo kopírujete sputnik, jenom abyst něco napsal?
Britskému špionovi a bývalému plukovníkovi GRU Sergeji Skripalovi a jeho dceře Julii hodlají navrhnout přestěhovat se do USA pod novými jmény, píše list The Sunday Times.
Podle novin je cílem tohoto kroku „ochrana před dalšími útoky“.
…
Dál se také píše, že příslušníci britské tajné služby Mi-6 se obrátili na kolegy ze CIA, aby pomohli zvolit zemi, kam by mohli odejít Skripalovi „aby byla zajištěna jejich bezpečnost“.
„Bude jim navrhnuto, aby žili pod novými jmény,“ cituje list zdroj z britské vlády. Podle zprávy se také posuzují varianty přestěhování Skripalových do Kanady, Austrálie a Nového Zélandu.
„Nejpravděpodobnějším místem jejich přesídlení je Amerika, protože je tam méně šancí, že budou zavražděni a jejich ochrana je tam jednodušší,“ prohlásil zdroj z rozvědky informovaný o jednáních.
Bylo také potvrzeno, že oba postižení jsou při vědomí a existuje naděje, že brzy budou schopni poskytnout vyšetřovatelům pomoc.
Zdroj: thetimes.co.uk
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12613-skripal-usa-nove-jmeno-nezavrazdi
——–
V polovině března se obyvatelé amerického státu Nevada ocitli v zóně akustického diskomfortu. Na obloze se konalo cvičení stíhaček Red Flag, v němž je kladen důraz na absolutní realitu.
Nepostradatelnými účastníky manévrů jsou perutě (letecké jednotky) takzvaných „agresorů“ imitující předpokládaného protivníka.
Záhadné „sušky“
První jednotka „agresorů“ byla vytvořena začátkem 70. let na letecké základně Nellis v Nevadě. Roli sovětských stíhaček hrály americké F-5 s rudými hvězdami na křídlech, ale už v roce 1973 se objevil první originální MiG-21F-13, který Izraelci sebrali Arabům. Za několik dalších let se na obloze nad Nevadou vznesly sovětské MiG-21bis a MiG-23. Po rozpadu SSSR si „agresoři“ pořídili modernější stroje. V prosinci 2016 spotteří vyfotili cvičný souboj stíhačky Su-27 s americkou F-16, k němuž došlo nad Nevadou. Za necelý rok média informovala o havárii záhadné „sušky“.
Je dobře známo, že v roce 2009 Ukrajina prodala chicagské společnosti Pride Aircraft dvě demilitarizované „dvojky“ Su-27UB. Američané během půl roku uvedli stroje do provozu a uveřejnili videonahrávku letů na YouTube, načež se letadla ztratila. Na webu společnosti se uvádí, že letadla byla prodána a už nejsou dostupná. Jméno kupujícího se neuvádí, ale objevují se názory, že ve skutečnosti letadla získal Pentagon. Nicméně letoun Su-27, který se objevil v Nevadě, byl na rozdíl od ukrajinských „sušek“ jednomístný.
V americkém tisku se také objevují oficiálně nepotvrzené zprávy o tom, že USA zakoupily dvě letadla Su-27SK od jedné africké země. Předtím byly dodávány do Etiopie. Další dvě Su-27 opět podle neprověřené informace Američané získali v roce 1996 z Běloruska. Tvrdilo se, že kromě „Suchých“ se po rozpadu SSSR ocitlo v USA více než 20 frontových stíhaček MiG-29 ze zemí Východní Evropy a bývalého SSSR. Charakteristické je to, že všechny de jure patří soukromým společnostem.
PAK FA z F-5
Hlavním hnízdem „agresorů“ je letecká základna Nellis. Zde se nachází 64. peruť z 57. útvaru amerického vojenského letectva, která létá na stíhačkách F-16 a F-15. Podle čerstvých družicových fotografií jsou dnes v provozu dva základní typy leteckého maskování — ruský šedo-modrý (někdy k němu přidávají černou barvu) a „pouštní“ tříbarevné maskování, které se značně podobá bojovému zabarvení íránského vojenského letectva. Několik strojů je nabarveno dvoubarevnou pouštní maskovací barvou. Na Aljašce zabydlená 18. peruť „agresorů“ z pochopitelných důvodů dává přednost výhradně ruským motivům — na otevřených parkovištích letecké základny Aelson můžeme prostým okem napočítat 12 šedo-modrých stíhaček F-16 napodobujících ve vzdušných bojích ruské MiG-29.
Nejvíce pseudoruských letadel je na základně Fallon — minimálně pět strojů šedomodré barvy, ačkoliv některé jsou i s pouštním maskováním.
Ovlivňují psychiku
Kromě doprovodu agresoři napodobují taktiku vedení vzdušných bojů a technické zvláštnosti letadel protivníka. Ve vojenském letectvu USA se domnívají, že to má důležitý psychologický aspekt. Američané si už během 2. světové války všimli, že při prvním setkání s nepřítelem se mladí piloti lekli a tato ztráta sekundy mnohé z nich stála život. Díky pravidelným tréninkům s „agresory“ si mají podle názoru velitelů američtí letci přivykat k nepříteli.
Vlastní „agresoři“ byli dříve součástí i vojenského letectva Sovětského svazu. Letecká zvláštní jednotka se nacházela na letišti Mary v Turkmenistánu, oficiální útvar se nazýval letecká základna č. 1521. Je fakt, že na rozdíl od Američanů bylo zbarvení a identifikační znaky sovětských „agresorů“ „regulérní“ a hlavní důraz byl kladen na napodobování taktiky vzdušného boje.
Cvičné boje s letadly americké výroby se konaly pouze s pokusným cílem. V roce 1975 byl dopraven z Vietnamu do SSSR trofejní letoun F-5 a měl být porovnán v provozu se sovětským letadlem MiG-21bis. Výsledky cvičných vzdušných bojů prováděných na základně vojenského letectva v Achtubinsku vzaly dech letcům i zástupcům průmyslu. MiG se ani jednou nedokázal dostat na ocas manévrovatelnějšího „Američana“, ačkoliv sovětské letadlo bylo modernější a patří ke třetí generaci stíhaček. Nakonec letecký výzkumný ústav vyvinul nová doporučení ohledně vedení manévrovacích bojů s americkými letadly. Co se týče letecké základny č. 1521, po rozpadu Sovětského svazu přestala existovat.
Zdroj: snews.com
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12614-agresori-utoci-proc-americane-nabarvili-letadla-barvy-ruske-vojenske-letectvo
———–
VČEREJŠÍ PŘEDPOVĚĎ SE USKUTEČNILA. ÚDAJNÝ CHEMICKÝ ÚTOK V SÝRII, POČET OBĚTÍ MŮŽE PŘESÁHNOUT STOVKU, TVRDÍ BÍLÉ HELMY
Očekává se, že počet obětí údajného sobotního útoku chemickými zbraněmi na syrské město Dúmá, ovládané islamistickými radikály, stoupne „nad stovku“, tvrdí Svaz syrských záchranářských organizací (UOSSM).
„Mnohé z obětí byly ženy a děti a vykazovaly příznaky shodné se symptomy, jaké jsou při nadýchání se jedovatého plynu,“ uvedla organizace v neděli ve svém prohlášení.
Podle organizace Bílé helmy je za to zodpovědná syrská armáda, režim Bašára Asada to však odmítá jako vykonstruované obvinění a uvedla, že militanti z koalice islamistických milici v Dúmá jsou na pokraji porážky a proto šíří takové falešné zprávy.
Americké ministerstvo zahraničí reagovalo tvrzením, že pokud došlo k použití chemikálií při útoku, odpovědné by za to mělo být Rusko.
Včera jsme psali o tom, že nelegitimní oddíly chystají na jihu Sýrie řadu provokací, včetně použití otravných látek, sdělil náčelník ruského Střediska pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii Jurij Jevtušenko. Den D skutečně nastal, to je ale náhodička?
Zdroj: telegraph.co.uk
http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12611-provokace-chemicky-utok-syrie-obeti