Skupina ruských ťažkých bombardérov Tu-160, ktoré môžu zo svojej paluby vystreľovať aj rakety s atómovými hlavicami vyleteli z leteckej základni Anadyr smerom k americkým hraniciam. Ruské ťažké bombardéry tak uskutočnili misiu, ktorá trvala 8 hodín a preleteli vzdialenosť približne 6 tisíc kilometrov.

Na snímke ruský strategický bombardér Tu-160

Lietadlá Tu-160 pri svojom bojovom lete nemuseli vo vzduchu dočerpávať pohonné hmoty. Išlo o súčasť letecko-taktického výcviku, ktorý ruskí piloti vykonávajú.

Manévre ruského bojového letectva budú pokračovať aj v najbližších dňoch a okrem Tu-160 sa manévrov zúčastňujú aj ruské Tu-95MS a Il-78. Ruské Tu-95MS vykonávali bojové lety nad Barentsovým a Nórskym morom, čo vyvolalo negatívnu odozvu Nórov, Američanov a NATO. Strategické bombardéry Tu-95MS vykonali plánovaný let, bombardéry sprevádzali ruské stíhačky, ktoré zaregistrovali aj prelet amerických a nórskych F-16, ktoré sa však držali v dostatočnej vzdialenosti od ruských strojov. Aj Tu-95MS môžu na svojej palube niesť rakety s jadrovými hlavicami.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ruské strategické bombardéry Tu-160 a Tu-95MS vykonávajú svoje lety v neutrálnych vodách Arktídy, nad Atlantikom, Čiernym i Baltickým morom. Ruské strategické bombardéry predstavujú zbraň, ktorá Rusom slúži na brzdenie amerických aktivít.

zdroj: 9

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.