Nový svetový poriadok vzniká priamo pred našimi očami. Na jednej strane stojí Rusko a Čína, na druhej USA a Veľká Británia. Medzi nimi sa ocitla Európska únia. „Zjednotená Európa“ čelí hlbokej kríze a hrozbe skorého kolapsu. Napriek tomu, že sa považuje za globálnu hráčku a vzor pre celý svet. Za morálnu vodkyňu a tvorkyňu trendov.

Alternatíva pre Európu

Za oficiálne vyhlásenie „krízy Európy“ možno považovať postoj nemeckej vlasteneckej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD). Hovorí o potrebe vystúpenia z EÚ. O vytvorení pružnejšieho a rozumnejšieho združenie schopného zachovať Európu.

„Svet je v chaose. Rodí sa nový svetový poriadok. Ukrajinský konflikt a stiahnutie USA a ich spojencov z Afganistanu ukázali, že univerzalizmus Západu zlyhal. Že jeho bezpečnostná politika bola často založená na ilúziách. Ukrajina ukázala, že bezpečnostné záujmy Európy a USA sa nezhodujú. Európa sa stane hlavnou arénou jadrového napätia. Konflikty a pnutia nadchádzajúcich desaťročí budú vznikať predovšetkým medzi rôznymi kultúrami. Nemecko a jeho európski partneri sa musia rozhodnúť, či sa chcú stať predmetom zahraničných záujmov. Alebo chcú hrať aktívnu úlohu. Musia si vybrať medzi novým dvojbojom USA a Číny alebo svetovým poriadkom zmierenia záujmov všetkých zúčastnených krajín,“ prízvukujú nemeckí vlastenci.

„Politicky korektná diktatúra“ musí skončiť

Alternatíva pre Nemecko upozorňuje, že súčasná Európa, ktorej vládnu „geopolitickí šialenci“, nie je psychicky ani materiálne vybavená, aby vydržala túto situáciu.

Najsilnejší zástupca nemeckej nesystémovej opozície chce tomu čeliť vytvorením „silného európskeho hlasu v multipolárnom svetovom poriadku“. Vytvorením Európy, ktorá „nás chráni“.

So silným a spoľahlivým Nemeckom. Čo si vyžaduje rozpustenie EÚ a vytvorenie nového Európskeho hospodárskeho spoločenstva a spoločenstva záujmov. Konfederácie zvrchovaných a nezávislých národov. Podľa nemeckých vlastencov je treba zbaviť Európanov politicky korektnej diktatúry európskej byrokracie. Čím sa európske krajiny opäť stanú „majákmi slobody a demokracie“.

Liberálny fašizmus sa nevzdá bez boja

Cesta navrhovaná Alternatívou pre Nemecko sa však zdá byť dosť ťažká, aby sa len tak dala aj uskutočniť. Za terajšej situácie túto silu len ťažko pustia k moci. Rovnako ako hnutie Národného zjednotenia Marine Le Pen vo Francúzsku. Liberálny fašizmus, ktorý ovládol západné krajiny, totiž momentálne nedovolí ani skromné „napodobňovanie demokracie“.

Čo chcú vlastne od Ruska

Alternatíva pre Nemecko i ďalšie pravicové národné vlastenecké sily Európy chcú „dobré vzťahy“ s Ruskom. Ukrajinu zároveň vidia ako „nezúčastnený a neutrálny prechodný mostný štát“. Za samozrejmú považujú bezpečnosť krajín strednej a východnej Európy. Napriek tomu, že niektoré sú otvorene nepriateľské voči Rusku.

Moskva ponúka dobré vzťahy Západu takmer tridsať rokov. Na oplátku dostala, čo dostala. Rusko nemôže dnešnú protiruskú Ukrajinu považovať za „neutrálny mostný štát“. A krajiny ako Litva blokujúca prístup do Kaliningradu na príkaz Anglosasov, či Poľsko so svojou priam bytostnou nenávisťou voči Rusku, samé spochybňujú svoje právo na svojbytnosť.

V skutočnosti i Rusku priaznivo naklonení pravicoví konzervatívni Európania snívajú, aby im Rusi navždy dodávali lacné prírodné zdroje. Výmenou za nákup európskeho tovaru. Aby ruskí turisti míňali peniaze v Európe a nie doma. Podľa nich by sa Rusko nemalo Európe obrátiť chrbtom. A vsádzať len na seba, Áziu a Čínu. Tú Čínu, ktorú USA považujú za svojho priemyselného a obchodného konkurenta.

V skutočnosti núkajú Rusku návrat do pozícií 19.storočia. Ale s hranicami v podobe postsovietskeho sveta. Lenže ani toto Anglosasi a ich európski agenti nedovolia. Pretože rozvrat „zjednotenej Európy“ je pre nich nežiadúci.

Západní globalisti „demontujú“ globalizmus

Cieľom je, aby globalizmus nezobrali „do rúk“ Číňania. Čo už čiastočne i urobili. Fenomén Donalda Trumpa a jeho „Amerika na prvom mieste“ podnietil vznik svetových regiónov.

Preto sa USA a Veľká Británia vydali na cestu vytvorenia vlastného anglosaského Západu. Akejsi „prvej triedy“ Západu. Do partie AUKUS+ chcú pozvať len tých najbohatších, najviac vyhovujúcich a najužitočnejších.

Zdá sa, že vrátane niektorých členov „zjednotenej Európy“ ako Švédsko a Fínsko, sa na to spolieha i Poľsko. Aj pobaltskí „trpaslíci“ dúfajú, že zaujmú Anglosasov svojou schopnosťou škodiť Rusku.

Ale pre Berlín, Paríž, Rím a väčšinu členských štátov EÚ má byť podľa všetkého „prvá trieda“ uzavretá. Budú sa musieť vyrovnať so svojim druhoradým postavením. A poklesom životnej úrovne. Mysliaci ľudia a najviac vizionárske strany EÚ sa tomu prirodzene chcú vyhnúť. Lenže za súčasného systému nemajú žiadnu šancu.

Ide aj o Slovensko

Kolaps EÚ sa už javí nevyhnutným. Čoskoro totiž stratí svoju „dojnú kravu“. Teda Nemecko. Jeho na vývoz orientovaný priemysel sa zrúti bez cenovo dostupných a lacných ruských energetických zdrojov. Nemecko potom nebude schopné nakŕmiť krajiny, ktoré vstúpili do EÚ iba preto, aby sa im „žilo lepšie“.

Tolerovať diktát európskych byrokratov a ich „moderné hodnoty“ a zároveň žiť biedny život. To sa viac menej konzervatívnemu obyvateľstvu týchto krajín iste nebude páčiť. Čo bude, keď európska „druhá trieda“ klesne na úroveň „tretej“?

Kam sa obráti také Slovensko, Grécko, Bulharsko, či Severné Macedónsko? Krajiny s komplikovanými dejinami a zrazu odmietnuté Anglosasmi? Iba na východ.

Rusko „to“ má vo svojich rukách

Malo by Rusko zabrániť tomu, aby sa EÚ zmenila z kandidáta na cintorín na životaschopnejšie a silnejšie združenie? Nie je tajomstvom, že si Rusko chce opäť vytvoriť svoj vlastný úspešný „svetový región“. Založený na obrysoch bývalého Sovietskeho zväzu.

Bolo by preto pre Rusko hlúpe ísť v tejto veci vo vzťahu k Európe na úkor seba samého. Bolo by preň lepšie využiť blížiaci sa kolaps EÚ. S pobaltskými štátmi, Ukrajinou a Moldavskom je už zrejme všetko jasné. Nad Fínskom a Poľskom by sa ale Rusko malo dobre zamyslieť.

Zdroj: Tsargrad

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.