Rusko chce od oficiálních britských osob slyšet jména podezřelých z otravy Sergeje a Julie Skripalových, prohlásil ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexandr Jakovenko.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Jsou to zprávy z médií, ale úřední prohlášení britské strany bohužel nejsou. Chci to vyslechnout od Scotland Yardu, od Foreign Office. Mnohé novinové verze nejsou potvrzeny na oficiální úrovni,“ řekl Jakovenko před poradou velvyslanců v odpovědi na žádost o komentář ke zprávám v médiích o jménech podezřelých a jejich původu.

Sdělil, že ambasáda pokaždé žádá britské ministerstvo zahraničí, aby potvrdilo různé verze, avšak odpověď na diplomatické nóty nepřichází.

Připomněl, že britský poradce pro národní bezpečnost předtím řekl, že vyšetřovatelé nemají podezřelé. Jeho slova byla nahrána. „Svědčí to o tom, že žádná fakta nemají. Ale Rusko bylo hned, doslova příští den, obviněno z toho, že se moje země zúčastnila otravy, což vůbec neodpovídá skutečnosti,“ dodal Jakovenko.

V britském Salisbury byl 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby, a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí ruský stát, Rusko toto obvinění kategoricky popírá.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.