Russia destroys 800 ISIS militants overnight as US forces rescue remaining survivors

Ruské síly přes víkend v Sýrii zlikvidovaly přes 800 bojovníků ISIS, aby jednotky USA mohly zachránit zbylé přeživší a odletět s nimi do bezpečí, sdělují očití svědkové.

[wp_ad_camp_1]

Syrské jednotky podporované ruskými vojenskými letadly provedly jednu z nejrozsáhlejších operací proti ISIS. Zcela zlikvidovaly více než 800 bojovníků ISIS, 13 tanků a 39 pickupů vybavených kulomety, potvrdilo ruské ministerstvo obrany.

Abna24.com hlásí: “27. srpna 2017 jednotky vládních (syrských) sil za masivní podpory ruských leteckých sil v údolí řeky Eufrat, poblíž města Tell Ghanem al-Ali, vyhladily tu nejnebezpečnější a nejlépe vyzbrojenou skupinu teroristické organizace ISIS.“

„V současné době provádí uskupení syrských vládních jednotek úspěšnou a rychle postupující ofenzívu podél východního břehu řeky Eufrat směrem k Deir ez-Zor. Cílem je toto město odblokovat a zničit poslední pevnost ISIS v Sýrii, „uvedlo ministerstvo obrany.

[wp_ad_camp_1]

Syrská armáda a jednotky sebeobrany podporované Vzdušně-kosmickými silami Ruské federace výrazně pokročily směrem k Deir ez-Zor, a to ze tří směrů, sdělil začátkem tohoto týdne ruský generální štáb.

Čtěte ZDE: Putin vyhlásil úplnou nezávislost na Rothschildově bankovní mafii

Deir ez-Zor, který se nachází na břehu řeky Eufrat na severovýchodě Damašku, a vojenské letiště nacházející se poblíž města, jsou v obklíčení ISIS již více než tři roky, přičemž potraviny a střelivo jsou dodávány pouze letecky.

[wp_ad_camp_1]

přeložila: raja

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.