Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Rusko zakazuje státním subjektům a některým firmám komunikaci přes zahraniční služby a appky
Kanada, USA, EU a teď i Česká republika jsou najednou strachy bez sebe z čínské aplikace TikTok, prý aby čínský režim nesbíral údaje o lidech a úřadech… Ale to, že americký Facebook to dělá již řadu let, jim nějak nevadí. Viz např. mediálně rozmázlá kauza Cambridge Analytica. Myslím, že důvod je zcela jiný. Čínský TikTok totiž tolik necenzuruje a videa, která by americký YouTube a Facebook smazal, tak TikTok nechává, a to se režimům pod vlivem Deep state nelíbí! Jedná se např. o videa o falešné pandemii, o zabíjáckých roztocích nazvaných „vakcíny“ proti covidu apod.
Upozornění pro ruské organizace využívající zahraniční služby
Dne 1. března 2023 vstupuje v platnost části 8-10 Článku 10 zákona o informacích, informačních technologiích a ochraně informací.
Zákon zakazuje řadě ruských organizací používat zahraniční messengery (informační systémy a počítačové programy vlastněné zahraničními subjekty, které jsou určeny a/nebo používány k výměně zpráv výhradně mezi jejich uživateli, přičemž odesílatel identifikuje příjemce zpráv a není stanoveno, že uživatelé internetu mohou zveřejňovat veřejně dostupné informace na internetu).
Od 1. března 2023 mohou takové služby zahrnovat:
1. Discord;
2. Microsoft Teams;
3. Skype pro firmy;
4. Snapchat;
5. Telegram;
6. Threema;
7. Viber;
8. WhatsApp;
9. WeChat.
Ruské organizace se vyzývají, aby při plánování svých aktivit zohlednily nové okolnosti.
Zdroj: rkn.gov.ru
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
To dělají dobře, protože Discord mi připadal jako že v sobě obsahuje i „darknetovou část“ (tajnou/zneužitelnou) – ale byl to asi jenom pocit (nemám žádná fakta, která by to dosvětdčila; jen některé Q kanály na telegramu mojí zkušenost/tušení potvrdily). Zkušenost byla ta, že když jsem na doporučení discord nainstalovala a pak mi někdo hacknul počítač, tak i když jsem vypnula mikrofon, pár lidí mě slyšelo když jsem u pc mluvila a dokonce odpovědělo – tohle jsem ještě neprozkoumala, jak je to možné). Také když jsem u pc třeba dala ruku na čelo nebo něco ukázala (na notebooku mám fyzicky zalepenou kameru), tak někdo, s kým jsem se bavila, udělal v živém přenosu to samé a ne jednou ale min 20x určitě to nebyla náhoda (pak mi jednou na pc vyskočila hláška o snímači pohybu – to jsem sem i psala). Asi je sledovací technika na „obyčejných“ počítačích dál než si myslíme. Nedávno jsem alespoň od sousedů zjistila, že jak se sem do domu nastěhovala skupina vojáků, tak prý tam bydlí trvale a to jen muž (který je voják z povolání) s manželkou, která hodně dbá na hygienu (to bude ta žena s respirátorem) a ti ostatní jen po částech pomáhali stěhovat (od té doby, co jsem o nich psala jsem je už nepotkala, ale radši jsem se zeptala jestli někdo něco neví). Divný tedy je… Číst vice »