Russian MP known for ‘anti-gay’ law seeks to ban sex change operations in Russia
Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov, známý svými prokřesťanskými postoji, připravil návrh zákona, který zakazuje změnu pohlaví. Tvrdí, že tento zákrok může představovat riziko jak pro tělesné, tak i duševní zdraví.

[wp_ad_camp_1]
V současnosti neexistuje jediný pádný lékařsky podložený důvod k chirurgickému zákroku pro změnu pohlaví dospělé osoby. Veškeré fyziologické odchylky nebo onemocnění mohou být odstraněny či vyléčeny v raném věku poté, co jsou diagnostikovány lékaři,“ uvádí vysvětlující poznámka připojená k návrhu zákona.

Milonov trvá na tom, že současná situace vyžaduje nápravu, a proto navrhuje zákon, který by v Rusku kompletně zakázal provádět operace pro změnu pohlaví, a „stejně tak i další metody, které mají za cíl změnit pohlaví člověka prostřednictvím chirurgického zákroku.“ To samé by dokonce mohlo platit i pro zprostředkovatele, kteří v Rusku hledají klienty pro změnu pohlaví na zahraničních klinikách.

[wp_ad_camp_1]

Milonov ve svém vysvětlení zdůraznil, že tento zákon se zakládá na názorech lékařské komunity. „Provádění takových operací je v rozporu se samotným základem lékařské profese – procedura, jako je změna pohlaví, pacientům zkracuje život, způsobuje jim zdravotní problémy a zvyšuje riziko spáchání sebevraždy,“ napsal.

Poslanec je známý jako hlavní patron ruského zákona, který zakazuje propagaci navazování netradičních sexuálních vztahů nezletilých, kterému média říkají „zákon proti gay propagandě“. Nicméně získal ještě větší proslulost díky četným legislativním iniciativám, které však nikdy nebyly uzákoněny, jako je zákaz dětských soutěží krásy, kriminalizace prostituce a zavedení pokut za falešné účty na sociálních sítích.

Milonova stálá obchodní značka je anti-homosexuální kampaň. Navrhl dokonce zákaz dovozu produktů Apple, protože je tato společnost vedena otevřeně homosexuálním ředitelem Timem Cookem.

[wp_ad_camp_1]

V září Milonov předvedl návrh zákona o pokutování a mimosoudním zablokování webových stránek, které vědomě šíří falešné zprávy. Je přesvědčen, že takové sdělovací prostředky jsou nástrojem informačního a psychologického vlivu zneužívaného k destabilizaci země a ohrožení informační bezpečnosti Ruska.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.