Italský bojovný vůdce strany Liga, Matteo Salvini, označil ve středu noviny la Repubblica za „šmejdy,“ když ty vyšly s obrovským titulkem na přední stránce „Skoncujte se Salvinim.“

„Repubblica má na přední straně: ‚Skoncujte se Salvinim‘,“ tweetnul tento bývalý ministr vnitra. „To je podněcování k zločinu. Jsou to oni, co pořád žvaní o nenávisti a násilí… Ovšem těmi jedinými, kdo k nenávisti a násilí podněcuje, jsou oni.“

[wp_ad_camp_2]

„Měli by se za sebe stydět,“ řekl, mávajíc výtiskem těch novin, ve středu Salvini na Emilia Romagna velkému shromáždění svých příznivců.

Pan Salvini vede zuřivou kampaň před regionálním volbami v Emilia Romagna, které proběhnou 26. ledna, když tato oblast v zemi k tradičním baštám levice. Kdyby tu Liga volby vyhrála, tak se analytici z velké části děsí, že by tím dohnal k pádu současnou národní vládu a celonárodní volby by byly vypsány už letos.

„Žijeme v divné zemi, kde dnes jedny z hlavních novin ve všech trafikách vystavují mega-titulek 9sloupcového článku ‚Skoncujte se Salvinim‘. Myslím, že to je titulek představující bezprecedentně násilný přístup,“ řekl fanouškům.

„Oni sami sebe nazývají Demokraty. Ale těmi jedinými, kdo podněcují k nenávisti a násilí, jsou právě tito gentlemani, a ti by se měli za sebe stydět,“ řekl. „Zajímalo by mě, jestli existují nějaké pravidla slušného žurnalismu, a jestli je to normální, aby noviny prodávané v mnoha set tisícových nákladech vedly osobní, fyzické a morální útoky výzvami: ‚Skoncujte se Salvinim‘,“ řekl.

 

[wp_ad_camp_2]

Vedení těchto novin se pak uchýlilo k neobvyklému kroku, když na internet vystavilo prohlášení obhajující tuto jejich činnost.

Senátor Salvini dělá z komára velblouda: Repubblica do titulku na první straně shrnula obsah zprávy a smysl interview se sněmovním vůdcem Demokratické strany Graziano Delriem, ohledně problematiky migrační politiky, které zůstaly po Salvinim, jenž je však nutno změnit a skoncovat tak s jeho neblahým dědictvím, počínaje bezpečnostními vyhláškami – které byly později dokonce povýšeny na zákon – a které už spravedlivě kritizuje Quirinale (prezidentský palác obývaný zaníceným eurohujerem a sorosovským globalistou). Dělat ze souhrnu tohoto interview osobní útok je dost nemístné a poněkud i neslušné.

Překlad: 1 | Zdroj: 2

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.