;

Italský bojovný vůdce strany Liga, Matteo Salvini, označil ve středu noviny la Repubblica za „šmejdy,“ když ty vyšly s obrovským titulkem na přední stránce „Skoncujte se Salvinim.“

„Repubblica má na přední straně: ‚Skoncujte se Salvinim‘,“ tweetnul tento bývalý ministr vnitra. „To je podněcování k zločinu. Jsou to oni, co pořád žvaní o nenávisti a násilí… Ovšem těmi jedinými, kdo k nenávisti a násilí podněcuje, jsou oni.“

„Měli by se za sebe stydět,“ řekl, mávajíc výtiskem těch novin, ve středu Salvini na Emilia Romagna velkému shromáždění svých příznivců.

Pan Salvini vede zuřivou kampaň před regionálním volbami v Emilia Romagna, které proběhnou 26. ledna, když tato oblast v zemi k tradičním baštám levice. Kdyby tu Liga volby vyhrála, tak se analytici z velké části děsí, že by tím dohnal k pádu současnou národní vládu a celonárodní volby by byly vypsány už letos.

„Žijeme v divné zemi, kde dnes jedny z hlavních novin ve všech trafikách vystavují mega-titulek 9sloupcového článku ‚Skoncujte se Salvinim‘. Myslím, že to je titulek představující bezprecedentně násilný přístup,“ řekl fanouškům.

„Oni sami sebe nazývají Demokraty. Ale těmi jedinými, kdo podněcují k nenávisti a násilí, jsou právě tito gentlemani, a ti by se měli za sebe stydět,“ řekl. „Zajímalo by mě, jestli existují nějaké pravidla slušného žurnalismu, a jestli je to normální, aby noviny prodávané v mnoha set tisícových nákladech vedly osobní, fyzické a morální útoky výzvami: ‚Skoncujte se Salvinim‘,“ řekl.

 

Vedení těchto novin se pak uchýlilo k neobvyklému kroku, když na internet vystavilo prohlášení obhajující tuto jejich činnost.

Senátor Salvini dělá z komára velblouda: Repubblica do titulku na první straně shrnula obsah zprávy a smysl interview se sněmovním vůdcem Demokratické strany Graziano Delriem, ohledně problematiky migrační politiky, které zůstaly po Salvinim, jenž je však nutno změnit a skoncovat tak s jeho neblahým dědictvím, počínaje bezpečnostními vyhláškami – které byly později dokonce povýšeny na zákon – a které už spravedlivě kritizuje Quirinale (prezidentský palác obývaný zaníceným eurohujerem a sorosovským globalistou). Dělat ze souhrnu tohoto interview osobní útok je dost nemístné a poněkud i neslušné.

Překlad: 1 | Zdroj: 2

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.