„Nechceme s vámi nic dělat.“ Salvini říká, že Merkelová a Macron „zničili“ Evropu.

Italský místopředseda vlády a lídr proti migraci, Matteo Salvini, ostře odpověděl poté, co německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že nedovolí, aby jeho strana s ní v Evropském parlamentu spolupracovala. Tito dva se střetli jen týden před evropskými volbami.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

„Nechceme stát s lidmi, kteří po celé ty roky ničili Evropu,“ reagoval Salvini na slova Merkelové vůči jeho straně Liga. V rozhovoru s italskými novinami La Stampa Angela Merkelová vyloučila možnost spojenectví mezi jakoukoli pravicovou stranou a stranou jdoucí proti establishmentu a její středopravicovou Evropskou lidovou stranou (EPP).

Tvrdá slova Merkelové však nového lídra proti přistěhovalcům v Itálii neznepokojila. Salvini nikdy nevyjádřil přání spojit se s německou kancléřkou. Namísto toho pozval maďarského premiéra Viktora Orbána, který je silně proti politice otevřených hranic Merkelové, aby byl v Evropském parlamentu součástí skupiny evropského pravicového křídla Evropy národů a svobody (ENF / Europe of Nations and Freedom).

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.