Přijetí a integrování technologií umělé inteligence (UI) se v domácnostech po celém světě stává čím dál více běžné. Rychlý vývoj však vyvolává obavy týkající se bezpečnosti.

Ty přichází poté, co vědci zjistili, že asistentka od Apple (Siri), od Amazonu (Alexa) a Google Home jsou zranitelné vůči útokům hackerů pomocí laserů, které mohou „vypálit“ neslyšitelné a neviditelné příkazy způsobující odemknutí dveří v domovech uživatelů, jakož i vyhledání, odemknutí a nastartování vozidel.

Autor a technický podnikatel Alex Salkever se pohovořil o budoucnosti bezpečnosti spotřebitelů a řekl: „Je zcela jasné, že Google, Amazon a všichni ostatní velcí hráči na trhu nedělají dost…“

Pravděpodobně testují některé zranitelnosti ve svých laboratořích před tím, než technologie vstoupí na trh.

[wp_ad_camp_2]

„V průběhu času snad uvidíme systémy, které budou odolnější a bezpečnější … Ale pokud chceme „stoprocentně bezpečný systém – tak takový nikdy nebude …“

Salkever poznamenává, že by měly být vytvořeny lepší způsoby absorbování poruch, protože zařízení UI v amerických domácnostech se stávají důležitější součástí infrastruktury, finančních interakcí a každodenního života společnosti.

„Druhou věcí, kterou bychom si měli uvědomit, je to, že selhání UI bude mít tendence být více katastrofální. Takže, když se něco pokazí, pokazí se to opravdu, ale opravdu špatně,“ varuje Salkever.

Přeložila tereza | Zdroj: RT

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.