Jak to tak s investory bývá, neváhají ani vteřinu opustit potápějící se loď. Ani Facebook není výjimkou. Vzhledem k nedávné, stále horké aféře s předáváním obrovského množství dat (bez vědomí uživatelů) třetím stranám lze očekávat, že obrovská ztráta 7 miliard nepředstavuje konečné číslo.
[wp_ad_camp_2]
Americká státní agentura FTC (Federal Trade Commision) se navíc do záležitosti vložila s nátlakem na zákonodárce jak v USA, tak v Evropě, aby přinutila vlastníka Facebooku Marka Zuckerberga předstoupit a vysvětlit konání své firmy. Ten mezitím musí hasit i vnitřní požáry, neboť poprask vzplál i v řadách vlastních zaměstnanců.
Akcie Facebooku klesly o celých 13 procent, nicméně krátce po minimu (150 dolarů) opět vzrostly o 0,4 procenta na 160,06 dolarů. Tento strmý pád se přitom odehrál během několika dní (od 16. března, kdy firma přiznala předávání osobních informací uživatelů společnosti Cambridge Analytica); následkem toho Facebook ztratil více než 70 miliard na své tržní hodnotě. Hovoří se dokonce o ztrátě 100 miliard.
Reakce běžných uživatelů je stejně tak ostrá. V neděli 25. března byla zveřejněna řada rychle uspořádaných průzkumů ve Spojených státech, Kanadě i v Německu, a jasně ukázaly novou vlnu jako odporu, tak pochybností. Tři čtvrtiny kanadských uživatelů například prohlásily, že „změní způsob, jak Facebook používají“. To může mít další devastující efekt na Zuckerbergovo impérium, neboť značné množství firem v těchto zemích navázalo partnerský vztah s Facebookem a promítají na platformě své reklamy, a již se ozývají hlasy o chystaném stažení.
[wp_ad_camp_2]
Je ovšem pozoruhodné, jak rychle se vlna strhla, přitom informace o nemorálním užívání našich dat proudily médii a internetem delší dobu, a žádné velké tažení proti Zuckerbergovi se předtím nedělo. Že by za tím stál nějaký jiný mocný vliv? K zodpovězení takových otázek musíme situaci sledovat a zjistit, kdo na případném pádu nebo ztrátě Facebooku vydělal, ať už finančně, nebo třeba politicky. Vlivní giganti jako Facebook totiž nezažívají takové pády, alespoň obvykle, jenom tak…
Zdroj: 1
Tak se mi zdá že pomalu opět míříme do totality kde je ta svoboda projevu? https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pozor-na-internetovou-diskusi-je-to-chuze-po-tenkem-lede-20180330.html
Me ta fizl-kniha chybet nebude. Stejne jsem se nejlepe pobavil na obycejnych chtech ci pres inzerat a pak emailem. Tam jeste se naslo dost kamosu pro sraz v realu a to bylo nakonec to nejlepsi nez cucet hodiny do plastu.