Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Skutečně jsou rodiné konstelace bezpečné? Díl 1/2

…..máte zájem pomoci sami sobě a druhým ublížit????? Pak rozhodně jděte na rodiné kostelace. Ptám se: kde je potom ale Vaše svědomí, když se dozvíte následující data? Vzhledem k tomu, že vím o co se na rodinných konstelacích jedná, nikdy bych tam normálně nešel. Jednou mně přemluvil velice dobrý známý, abych se šel podívat  na „seánci rodiných konstelací“ jako pozorovatel. Prvně jsem odmítal, ale po několika letech, když mně mezitím několikráte vyzýval a já stále odolával, jsem nakonec svolil. Vybavil jsem se speciální ochranou a jako absolutně pasivní divák jsem na jednu akci zašel.  Měl jsem zakázáno cokoliv komentovat a říkat. Všechno co se tam dělo, ostatní to neviděli, bylo děsivé….

08:54[wp_ad_camp_1]

Pojďme si tedy položit otázku: Co jsou rodinné konstelace a kdo je vlastně vymyslel? Je to důležitá otázka. Důležitější, než jakákoliv jiná v případě konstelací. Je nutné se vždy dívat na tvůrce čehokoliv v souvislostech. Člověk, který za celý život prošel dlouhou cestu po planetě Zemi, a získával různé zkušenosti v různých oblastech a různých oborech, ba dokonce v rituálech. Dotyčný, který „objevil“ rodinné konstelace se jmenuje Bert Hellinger, původním jménem Anton Hellinger. Podívejme se na jeho životopis:

Narodil se jako Anton Hellinger roku 1925 v katolické rodině v Německu. Vyrůstal v Kolíně nad Rýnem, kde absolvoval katolickou klášterní školu. Odmítl se nechat naverbovat do místní organizace Hitlerjugend a byl proto označen za „nepřítele lidu“.[2]

Na začátku války (1942) byl Hellinger povolán do armády. Zúčastnil se bojů na západní frontě. Byl však zajat spojeneckými vojsky (1945) a následně deportován do zajateckého tábora v Belgii, odkud utekl.

Po válce vstoupil do katolického misionářského řádu a dostal církevní jméno Suitbert, zkráceně „Bert“. Tato přezdívka mu zůstala i po opuštění řádu v roce 1971. V rámci své kněžské přípravy studoval na univerzitě ve Würzburgu filozofii, katolickou teologii a pedagogiku.

V roce 1952 byl vysvěcen na kněze. Působil v Jižní Africe jako vedoucí katolické misie a misionářské školy až do roku 1968. Naučil se plynule jazyk kmene Zulu, podílel se na jejich rituálech a získal respekt k jejich odlišnému chápání světa.

Prvním impulzem k jeho pozdějšímu přechodu od kněžství k psychologii byla série ekumenických školení zaměřených na skupinovou dynamiku, vedená anglikánskými duchovními při jeho pobytu v Jižní Africe (1960). Tato cvičení vycházela z fenomenologického přístupu. Cvičení byla zaměřena na rozpoznání podstatného v rozmanitosti přítomnosti, bez záměru, beze strachu, bez předsudků, zaměřená jen na to, co se objeví.[3] Hellinger byl hluboce dojat tím, co tyto semináře ukázaly: Možnost smíření protikladů pomocí vzájemného respektu.

Počátek zájmu o fenomenologii byl i počátkem jeho rozchodu s kněžstvím. Hellinger popisuje, jak se jeden z trenérů zeptal skupiny: „Co je pro vás důležitější – vaše ideály, nebo lidé? Co byste obětovali pro to druhé?“ Pro Hellingera to nebyla jen filozofická hádanka. Byl na to citlivý, neboť si byl vědom, jak snadno nacistický režim obětoval lidi ve službách ideálů. Hellinger sám říká: „V jistém smyslu mi tato otázka změnila život. Základní orientace zaměřená na lidi formovala celou mou práci.“[4]

Poté, co roku 1971 opustil kněžský řád, se setkává s Hertou, svou první ženou, kterou si bere krátce po návratu do Německa. Několik let strávil ve Vídni v klasickém kurzu psychoanalýzy na Wiener Arbeitskreis für Tiefenpsychologie (vídeňská Asociace pro hlubinnou psychologii). Ve studiu pokračoval na Münchner Arbeitsgemeinschaft für Psychoanalyse (Mnichovský psychoanalytický vzdělávací institut) a byl přijat jako praktikující člen jejich profesního sdružení. V roce 1973 odcestoval do USA, kde 9 měsíců studoval u psychologa a psychoterapeuta Arthura Janova (autor známé knihy Prvotní výkřik).[5][6] Významný vliv na něj měl rovněž Eric Berne a jeho teorie transakční analýzy. Bert Hellinger přednáší a pořádá semináře i ve vysokém věku. V roce 2011 vedl v Praze víkendový seminář „Cesta k uzdravení“ (navazující na stejnojmennou knihu) a v roce 2013 (v 87 letech) vedl v Bratislavě seminář „Ako sa nám podarí budúcnosť“ [7] a poskytl zde televizní interview [8].

Jenom krátce dodávám pro všechny kteří vidí více než ostatní mezi písmeny. Původní jméno Anton Hellinger bylo změněno na Bert Hellinger

Bert byl také v Simpsonových, že ano,  a dále Hell in ger. Úsudek si udělejte raději sami.

Po krátkém vhledu do života tvůrce se můžeme nyní podívat na další část hry, která bezpečnou hrou ale není.  Je velice nebezpečnou „komedií“. Moc dobře víte, jaký názor mám na jakákoliv náboženství, která pozabíjela v minulosti  po celém světě miliardy lidí a neustále i nyní vede války mezi lidmi a zabíjení je jejich životní energií (energií temných).  I když jsme si všichni rovni. Je vynikající žít v míru a lásce. Žádné nábožensví, i když to NA OKO káže, nemá zájem nechat lidi v míru a klidu. Migrace, válka v Sýrii, exodus je také způsoben Vatikánem.

Co je to „sestavení konstelace“? Člověk, který je s terapeuty již předem domluven, se rozhodne, že si sestaví např. konstelaci své původní rodiny. Původní rodinou se rozumí maminka, tatínek, bratři, sestry, dědečkové a babičky a další členové rodiny vynořující se z daleké minulosti – jakýsi prvopočátek, kterým je dobré začít a případně na něj navázat dalšími sezeními, kde by již chtěl klient řešit nějaké konkrétní problémy, které ho trápí. Ale tento základ, původní rodina, je jako počáteční mapa, z níž zjistíme, jaké je naše místo v rodinném systému. Je dobré začít od začátku. (Různí terapeuti rodinných konstelacích mohou mít odlišné postupy). Při stavění konstelace klient představí účastníkům a terapeutovi svůj problém. Terapeut určí, se kterými rodinnými příslušníky se bude pracovat. Klient si intuitivně vybere z účastníků semináře ty, kteří budou jeho příbuzné představovat….

A právě zde všechno začíná. Neuvědomují si, že hra může být až moc nebezpečnou a vlasně hrou ani není. Pro některé dokonce v minulosti skončila hodně špatně. A přitom předtím žádné problémy neměli. Až po návštěvě konstelací.

Pro zajímavost jsme nechali udělat anketu, která se vyvíjela zajímavě, ale neustále konstantně…..

konstelace

konstelace 2

konstelace 3

Když se podíváte na poměr kterým rodinné konstelace pomohly a lidem kterým ublížily, uvidíte skoro naprosto přesný poměr 4 lidem ublížilo a 1 pomohlo. Hned od začátku až dodnes máte tento poměr konstantně se vyvíjející. Jak je to možné, že ano?????

V případě že necháme stranou dotaz na čtenáře: Ne nevím o co se jedná, kterých je 131 tak nám vychází 137+138 = 275 lidí, kteří udělali špatné zkušenosti, nebo se o konstelacích dozvěděli od někoho jiného a byli varováni. Oproti 35 lidem, kteří udělali výborné zkušenosti.

tm: Pokračování zítra.

[wp_ad_camp_2]

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
5 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře