V minulém roce média zveřejnila snímky pracovního místa Marka Zuckerberga. Hlavním tématem se stala nálepka na kameře jeho notebooku. Mnozí se ptali, zda-li je nutné zalepovat kameru svého počítače?

[wp_ad_camp_2]

Přednedávnem mohly podobné činy vyvolat pouze smích ve společnosti přátel. Kdo by potřeboval údaje z počítačů obyčejných lidí, a existuje vůbec taková technologie! Takové myšlenky vznikají jen kvůli technické neznalosti. Skupina hackerů už v roce 2013 ukázala, jak se lze úplně bez povšimnutí majitele nabourat do kamery Macbooku.

Přičemž nebezpečí hrozí nejenom milovníkům surfování na internetu, ale i těm, kdo si koupil „chytrou televizi“. Mladý pár z Connecticutu se stěžoval, že jejich intimní video bylo zveřejněno na internetu. Bylo zjištěno, že zločinci dokážou nabourat jakékoliv zařízení, které má připojení k internetu, a přímo z něho získat údaje.Ředitel národní rozvědky USA James Clapper potvrdil, že se vývoj internetu stane velkým byznysem pro hackery všeho druhu.

Chytré bedničky (Echo od Amazonu nebo Google Home apod.) sbírají všechny údaje o uživatelích. Ale existuje nějaká záruka mlčenlivosti? Vůbec ne. Nejjednodušší způsob uchování soukromí je tedy kousek lepicí pásky a okamžité zalepení kamery počítače.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.