Aká bola skutočne silvestrovská noc  vo Francúzsku z pohľadu bezpečnosti, hovorí detailná, 17-stranová správa  pod názvom „Bilan du dispositif de sécurisation”, ktorú sa podarilo získať denníku Le Figaro. Minister vnútra Gérard Collomb k priebehu silvestrovskej noci uviedol:„Oslavy prebehli dobre, ľutujem, že sa môžu diať incidenty ako tie v Champigny (kde dav brutálne zaútočil na políciu, pozn.), ale vo všeobecnosti sa ľudia mohli tešiť z pokojnej silvestrovskej noci.“

[wp_ad_camp_2]

Denník Le Figaro priniesol o správe člákov s názovom „Šokujúca správa o incidentoch počas silvestrovskej noci v Ile –de-France. Aká je teda skutoč nosť? Bola posledná noc v roku taká pokojná ako tvrdil minister vnútra Collomb?

Správa uvádza tvrdé čísla: 1031 spálených áut oproti 935 z minulého roka, 510 zadržaných ľudí z toho 349 zatknutých. V parížskych oblastiach Hauts-de-Seine, la Seine-Saint-Denis a Val –de-Marne,bolo spáchaných 2936 incidentov  z toho 2698 na verejnom priestranstve a cestách. Z tohoto počtu 238 prípadov bude mať súdnu dohru.

Správa uvádza pre parížsku oblasť 213 vyšetrovaných oproti 202 v minulom roku, 168 zadržaných, čo je rovnaké číslo ako v minulom roku, 163 podpálených áut oproti 134 v roku 2016… a správa pokračuje: 25 vypálených striel proti poriadkovým silám,  z toho 6 smrteľných (oproti 8 strelám z toho 2 smrteľným v 2016), 3 zranení policajti oproti 2 v 2016.

Detailná správa uvádza dianie hodinu po hodine a mesto po meste. Správa uvádza aj také incidenty ako „zadržanie 7 indivíduií, ktoré hádzali plechovky do davu v blízkosti Champs Élysées, naháňačka na A10 pre 20g marihuany, viacero úmyselne založených požiarov“… to všetko je dianie iba v spomínaných parížskych oblastiach, ale denník Le Figaro upresňuje, že správa za celé Francúzsko, ktorú dostal na stôl minister vnútra 1. januára, obsahuje 3-krát viac incidentov než sa udialo v Paríži.

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.