Evropská unie by se měla do roku 2025 transformovat na federální „Spojené státy evropské“, říká Martin Schulz, bývalý předseda Evropského parlamentu a kandidát na německého kancléře.
„Chci, aby existovala ústavní smlouva na vytvoření federální Evropy,“ řekl Schulz ve svém projevu na konferenci SPD v Berlíně.

Řekl členům strany, kterou vede, že „EU by měla rychle rozvinout svou moc a narušit svrchovanost národních států.“ Ústavní smlouvu by podle něj měl spolu s občany vypracovat konvent. „A až ji budeme mít, tak musí být předložena v členských zemích. Každá země, která bude stát v cestě, musí být vyhozena z bloku.

On také připomněl slova francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který nedávno vyzval k vytvoření rozpočtu EU, ministra financí a finančních zákonů.

„Evropa je naše životní pojistka,“ uvedl také Schulz s tím, že národní státy už na řadu úkolů prostě nestačí. Jen spojená a rozhodná Evropa podle něj může čelit klimatickým změnám, daňovým únikům velkých firem nebo terorismu a migraci.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.