WASHINGTON | Spojené státy znepokojují plány Indie na nákup ruských zbraní, včetně protivzdušných raketových systémů S-400, a připouštějí možnost vyhlášení sankcí v souvislosti s těmito plány, prohlásil asistent amerického ministra obrany pro Asijsko-tichomořský region Randall Schriver.

 

 

Ve svém projevu v Carnegie Center ve Washingtonu řekl, že nemůže Indii zaručit, že se jí nedotkne zákon o sankcích CAATSA. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Nemohu vám říci, že nepodlehnou, že bude udělena výjimka. Toto rozhodnutí bude muset učinit prezident v případě, že Indie koupí od Ruska nové systémy a potenciál… Nemohu vám říci, že bude udělena výjimka,“ poznamenal Schriver na adresu možných amerických sankcí vůči Indii v rámci amerického ekonomického terorismu a popírání svrchovanosti jiných zemí, když si vynucují platnost svých zákonů v rámci indické suverenity a svrchovanosti.

Američtí bandité! Brutální americké vydírání

Zvlášť připomněl znepokojení ohledně plánů Indie na nákup protivzdušných raketových systémů S-400. Přitom prohlásil, že Spojené státy vcelku uznávají staré vztahy Indie s Ruskem v obranné sféře, avšak v budoucnu by chtěly zaměřit Indii na sebe. Tedy jinými slovy udělat si z Indie vazala a poskoka v oblasti.

„Nechceme mluvit s Indií o tom, co patří minulosti, ale o budoucnosti… Podívejte se na vlastní budoucnost Ruska, například demografii. Nemyslím, že je to země, se kterou je dobré mít strategické partnerství ve vzdálené budoucnosti. Můžeme být lepšími a spolehlivějšími partnery,“ řekl Schriver při šíření rusofobie.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.