Počet žalujících v USA, kteří tvrdí, že onemocněli rakovinou poté, co použili zabijáka plevelů Roundup, překročil 18.000. Německá společnost Bayer připouští, že čelí „náročnému prostředí.“

Německý agrochemický gigant Bayer v úterý uvedl, že nyní čelí v USA zhruba 18 400 právních žalob týkajících se glyfosátu, což je kontroverzní složka, která podle žalobců představuje vážná zdravotní a environmentální rizika.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Od 11. července 2019 bylo ve Spojených státech amerických v souvislosti s glyfosátem doručeno přibližně 18 400 soudních žalob,“ uvedl v prohlášení Bayer. V dubnu činil počet případů 13 400.

Soudy se pro Bayer staly velkým problémem od loňského roku, kdy loni získal akvizicí amerického výrobce semen a pesticidů Monsanto v hodnotě 63 miliard dolarů (56,5 miliard EUR), což je jedno z největších zahraničních převzetí německou společností.

přeložila tereza | dw.com

K tomu pouze dodám, že Bayer byl pravděpodobně donucen koupit Monsanto. Byl a je to trik, jak z Německa vysát velký balík peněz. Nejen samotnou koupí firmy, ale nyní následnými žalobami, ve kterých se může jednat o astronomické odškodné.

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.