Je zrušenie papierových peňazí a prechod na digitálny menový systém naplánované na 20. marca 2023?

V knihe „COVID-19 : Veľký reštart“ Klaus Schwab otvorene priznal, že takzvaná „pandémia covid“ je začiatkom reštrukturalizácie svetového poriadku a celého spôsobu života človeka. Autor tohto komentára Valentín Katasonov to už rozoberal vo svojej knihe „Čítanie Schwaba. Inkluzívny kapitalizmus a veľký reset. Otvorené sprisahanie proti ľudskosti“.

„Majitelia peňazí“ potrebujú krízu

V druhej polovici roku 2022 boli načrtnuté kontúry grandióznej hospodárskej krízy. „Majitelia peňazí“, teda hlavní akcionári Federálneho rezervného systému (FED) USA, robia všetko pre to, aby kríza prišla.

„Vďaka pandémii“ napumpovali do ekonomiky bilióny dolárov. Od marca 2022 rýchlo zvyšujú kľúčovú sadzbu FEDu. Predseda Rady guvernérov FEDu Jerome Powell uviedol, že je to potrebné na potlačenie vysokej inflácie. Zároveň sa ale výrazne zvýšilo riziko hospodárskeho poklesu, ktorý je oveľa nebezpečnejší ako inflácia.

V roku 2023 by recesia mala mať akútnu formu a prekročiť rámec USA. Mala by vyvolať globálnu hospodársku krízu. Pre „majiteľov peňazí“ je kríza ideálna príležitosť pre lacné skupovanie majetku zbankrotovaných spoločností. Doslova ide o „bohatú žatvu“. Kedysi sa tomu vravelo „koncentrácia a centralizácia kapitálu“.

Zmena menového systému?

Kríza bude pravdepodobne okamihom prechodu z jedného menového systému do druhého. Porovnateľným s prechodom z roku 1970. Vtedy bol štandard zlatého dolára nahradený papierovým. Začal sa ukončením výmeny amerických dolárov za zlato 15.augusta 1971. Skončil v januári 1976. Jamajská konferencia rozhodla „démonizovať“ zlato a vyhlásila americký dolár za monopol vo svete mien.

Svet prešiel na „fiat“ peniaze. Nekryté zlatom, striebrom a ani tovarom. Jedine dlhom. Už takmer pol storočia pracujú tlačiarenské lisy FEDu a ďalších popredných centrálnych bánk na plný výkon. Zvyšujú ponuku peňazí a vytvárajú dlhy.

Pyramída dlhov „stúpa do neba“. Obrovská ponuka peňazí viedla k ich znehodnoteniu, čo malo za následok zníženie úrokovej sadzby úveru. Dnes je už blízko nuly. Čo je to za kapitalizmus, ak peniaze prestávajú byť kapitálom? Zmena menového systému je teda už na spadnutie.

CBDC – Digitálna mena centrálnej banky

Istá Catherine Austin Fitts natočila video „Čo sú peniaze CBDC a ako súvisia s vaším telom“. A zjavne má dáta z „prvej ruky“.

Pracovala totiž v investičnej banke Dillon, Read & Co. Za prezidenta George Busha staršieho bola námestníkom ministra pre bývanie a rozvoj miest USA. V 90.rokoch minulého storočia jej ponúkli miesto v rade rade guvernérov FEDu.

Rozhodla sa pre inú cestu. V roku 2000 začala študovať korupciu a zneužívania v štátnom aparáte USA. Postupne získala obraz, čo sa vlastne vo Washingtone deje. „Pandémia covid“ je podľa nej plánovanou akciou skutočnej vlády zo zákulisia. Teda „hlbokého štátu“.

Upozorňuje, že FED sa digitálneho dolára ešte nedávno obával. Lenže v roku 2021 začala Čínska centrálna banka testovať digitálny juan. Na rok 2023 plánuje novú menu. Čínska digitálna mena by mohla vážne narušiť pozíciu amerického dolára.

Elektronický koncentračný tábor

Digitálna mena by bola bez pochýb nástrojom na sledovanie života človeka do najmenších detailov. Nová mena je koncipovaná ako nástroj na riadenie ľudského správania. Digitálne peniaze budú naprogramované. Rozsah možného použitia meny bude určený s prihliadnutím na ľudské správanie. V prípade „nevhodného“ správania bude prístup k účtu digitálnej meny zablokovaný.

Vo videu „Čo sú peniaze CBDC“ šéf Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) Agustín Carstens otvorene popisuje cieľ digitálnych peňazí. Banka je hlavným koordinátorom projektov CBDC mnohých centrálnych bánk sveta.

„Čo je teraz s hotovosťou? Nevieme, kto dnes používa stodolárovú bankovku alebo bankovku 1000 pesos. Kľúčový rozdiel medzi CBDC a hotovosťou spočíva v tom, že centrálna banka bude mať absolútnu kontrolu nad pravidlami a podmienkami. Tie určia použitie tohto nástroja centrálnej banky“, vysvetľuje Carstens.

Podľa Catherine Fitts to teda značí, že „s digitálnou menou budú mať možnosť stanoviť pravidlá a centrálne ich presadzovať. Ak nechcú, aby ste svoje peniaze použili ďalej ako 5 kilometrov od domova, nebudete to môcť urobiť. Ak sa rozhodnú zvýšiť dane, jednoducho ich stiahnu z vášho účtu. Stanovujú teda pravidlá, v ktorých všetko úplne monitorujú a môžu ich centrálne uplatňovať“.

Scenár zavedenia digitálnych peňazí

Je zrejmé, že také niečo ľudia dobrovoľne nepríjmu. Na oklamanie ľudí teda bude potrebné vynútiť digitálnu menu silou. Plán na vynútenie zavedenia CBDC je podľa Catherine Fittsovej nasledovný.

1. Je potrebné vyvolať grandióznu hospodársku krízu v globálnom meradle.

2. Dôsledkom a prejavom tejto krízy budú masívne bankroty malých a stredných podnikov. Nasledovať bude rýchly nárast nezamestnanosti. Desiatky až stovky miliónov ľudí na celom svete sa ocitnú na pokraji prežitia.

3. Zvyčajne sú v takýchto prípadoch ľudia zachránení štátom. Financovaním sociálnych dávok, distribúciou bezplatných stravovacích alebo verejnoprospešných programov z rozpočtu. Tentoraz bude záchrannú misiu vykonávať centrálna banka. Bude distribuovať peniaze. Niečo ako peniaze „zhadzované z vrtuľníka“.

4. Lenže tentoraz to nebudú papierové doláre, ale digitálna mena. Každý, kto chce pomoc, bude musieť mať elektronickú peňaženku. A tak hlad napokon prinúti ľudí prijať digitálnu menu.

Nasledovať budú mikročipy

V spomínanom videu sa Catherine Fitts rozpráva s Richardom Andreasom Wernerom. Ten je považovaný za jedného z najlepších odborníkov na centrálne banky.

Podľa neho je elektronická peňaženka pre digitálne peniaze centrálnych bánk len prvým opatrným krokom „majiteľov peňazí“ na vybudovanie elektronického koncentračného tábora. Werner tvrdí, že centrálne banky plánujú nahradiť elektronické peňaženky mikročipmi implantovanými priamo do ľudského mozgu.

Catherine Fitts opakovane predpovedala, že prechod na nový menový systém založený na CBDC plánujú predbežne „majitelia peňazí“ na 20.marca 2023.

Werner pripomína, že „používanie hotovosti je jediná vec, ktorú môžeme urobiť, aby sme zabránili zavedeniu digitálnej meny“.

Pomôže len „prebudenie spiacich“

Čo teda môže slobodný a suverénny ľud urobiť proti tejto tyranii? Musíme si uvedomiť, že mocné elity môžu robiť to, čo robia, len preto, že väčšina občanov, väčšina z ľudí, sa stále nezobudila a nechápe, čo sa ozaj deje. Ak budeme vzdelávať ľudí, budeme mať najlepšiu príležitosť efektívne sa vysporiadať so všetkými týmito plánmi a opatreniami.

Dokonca i v Rusku

Podľa šéfky Centrálnej banky Ruska Elviry Nabiullinovej netreba na zavedenie digitálneho rubľa ani čakať na nejakú krízu. Podľa nej možno začať s vyplácaním dôchodkov. Zdá sa teda, že verí, že táto sociálna skupina nie je schopná akéhokoľvek odporu.

Zdroj: Fond strategickej kultúry

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.