Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Svet v roku 2018 : Čo nám prináša každoročná predpoveď prvej obálky roku 2018 časopisu The Economist
Prinášame preklad, ktorý zhruba načrtá význam obálky prvého vydania The Economist v roku 2018. Je to taký malý úvod a inak sa môžete tešiť na podrobný rozbor od Tomáša Marného dnes večer.
Prestížny magazín The Economist vydáva svoju najkontroverznejšiu obálku. Po tom ako odstránili prvú obálku, ktorá bola nahradená a bude nakoniec oficiálnou obálkou v januáry budúceho roka. Ale primiešava sa do toho záhadná zašifrovaná správa, ktorá bola na obálke v roku 1988 s konečným termínom 2018. (Svet v roku 2018)
[wp_ad_camp_2]
The Economist je týždenník písaný v anglickom jazyku, ktorý bol založený v Londýne. Zaoberá sa súčasnou situáciou vo vodách medzinárodných vzťahov a ekonómie z globálneho pohľadu. Jeho prvé vydanie bolo publikované v septembri 1843 pod vedením Jamesa Wilsona. Aj keď z historických dôvodov sa sám The Economist označuje za noviny, jeho súčasná úprava je viac ako len podobná štruktúre časopisu. V súčasnosti má publikovanie v rukách vydavateľstvo The Economist Group, ktoré je z 50 % kontrolované rodinami Rothschild a Agnelli.
Niektorí členovia z rodinného klanu Rothschildovcov s židovskonemeckým pôvodom, koncom 18. storočia založili banky a finančné inštitúcie. Nakoniec sa táto rodová línia stala jedenou z najvplyvnejšou rodinou bankérov a finančníkov na svete. Agnelliovci sú rodinou s ďalekou históriou talianského kapitalizmu. Korene politickej, ekonomickoej, finančnej a industriálnej moci Agnelliovcov siahajú až na začiatok automobilového priemyslu, ktorý vznikol v talianskom Piemonte začiatkom 20. storočia. (Svet v roku 2018)
Tento časopis odjakživa vyvolával obrovský záujem práve vďaka značnému vplyvu a moci, ktorými obidve rodiny disponujú. A prvé vydanie každý rok víri navyše vody v diskusiách a vytvára očakávania, pretože pomocou najmodernejších trendov predvída čo sa v nadchádzajúcom roku stane. Niektoré obálky boli viac diskutované ako iné, pretože v nich bol naznačený veľký úspech. Ale v roku 1988 The Economist vyvolal naozaj neobvyklé množstvo diskusií, kedy bol na obálke zobrazený fénix, ktorý vo svojích pazúroch zvieral horiace bankovky všetkých mien sveta. Popritom rozťahoval svoje krídla a na krku mu vysela veľká medaila podobajúca sa minci. Na minci si môžte všimnúť nápis 2018. (Svet v roku 2018)
Celý rad prvkov, ktoré nechávajú tých, ktorí sa to snažia analyzovať, úplne vyvedených z miery. Môžeme sa pokúsiť odkryť zašifrovanú správu, ktorú chcú predať, keď si prerozdelíme ikonky najprv podľa farby a potom im priradíme význam, ktorý by mohli predstavovať.
Jedna z najznepokojujúcejších ikon je tá, ktorá odkazuje pravdepodobne na planetu Hercolosu, Nibiru alebo Planétu X. Zdá sa, že táto planéta alebo kométa (existuje niekoľko otvorených hypotéz týkajúcich sa tohto údajného nebeského tela), ako sa predvídalo, objavila sa na obálke a môže znamenať obrovskú svetovú katastrofu.
[wp_ad_camp_2]
Nepochybne je to jedena z najväčších výziev, ktorú časopis predložil svojím čitateľom a určite nám dá dôvod k diskusii na zvyšok roka a ešte aj toho nasledujúceho, kedy už budeme schopní rozpoznať či sa splnili všetky predpovede ukrývajúce sa v tomto hieroglyfe 21. storočia. (Svet v roku 2018)
Preklad: anna, Zdroj: 1
EÚ chce od Ruska kompenzáciu 1,4 miliardy ročne za zákaz dovozu bravčoviny. Vlastné sankcie voči Rusku jej ale nevadia
https://www.hlavnespravy.sk/eu-chce-od-ruska-kompenzaciu-14-miliardy-rocne-za-zakaz-dovozu-bravcoviny-vlastne-sankcie-voci-rusku-jej-ale-nevadia/
Európska komisia žiada od Ruska každoročné 1,4 miliardové splátky ako kompenzáciu za zákaz dovozu bravčového mäsa a výrobkov, ktoré Rusko na tieto výrobky uvalilo po tom, čo v Poľsku a Pobaltí vypukol pred viac ako štyrmi rokmi prasací mor
–z diskuze—
EÚ chce od Ruska kompenzáciu 1,4 miliardy ročne za zákaz dovozu bravčoviny. Vlastné sankcie voči Rusku jej ale nevadia….idioti z Bruselu už nevedia kde by vyhrabali peniaze , bolo by zaujímave ak si Rusko recipročne vyčísli škody ktoré boli spôsobene jeho ekonomike…
Evropský parlament však takovou interpretaci už loni v únoru odmítl. Dokument podle něj pouze “povzbuzuje národní olympijské výbory a sportovní federace členských států, aby při příležitosti mezinárodních sportovních akcí používaly společně s národními vlajkami a symboly také vlajku a symbol Evropské unie”.
http://vool.cz/ondo4
9 leden se blíží.
5
K analýze se vždycky hodí, co jim vyšlo a nevyšlo z minulého roku.
5
https://www.youtube.com/watch?v=D0e485r-ZwY&t=2s