Prinášame preklad, ktorý zhruba načrtá význam obálky prvého vydania The Economist v roku 2018. Je to taký malý úvod a inak sa môžete tešiť na podrobný rozbor od Tomáša Marného dnes večer.

 

Prestížny magazín The Economist vydáva svoju najkontroverznejšiu obálku. Po tom ako odstránili prvú obálku, ktorá bola nahradená a bude nakoniec oficiálnou obálkou v januáry budúceho roka. Ale primiešava sa do toho záhadná zašifrovaná správa, ktorá bola na obálke v roku 1988 s konečným termínom 2018. (Svet v roku 2018)

 

[wp_ad_camp_2]

 

The Economist je týždenník písaný v anglickom jazyku, ktorý bol založený v Londýne. Zaoberá sa súčasnou situáciou vo vodách medzinárodných vzťahov a ekonómie z globálneho pohľadu. Jeho prvé vydanie bolo publikované v septembri 1843 pod vedením Jamesa Wilsona. Aj keď z historických dôvodov sa sám The Economist označuje za noviny, jeho súčasná úprava je viac ako len podobná štruktúre časopisu. V súčasnosti má publikovanie v rukách vydavateľstvo The Economist Group, ktoré je z 50 % kontrolované rodinami Rothschild a Agnelli.

The World in 2018

Niektorí členovia z rodinného klanu Rothschildovcov s židovskonemeckým pôvodom, koncom 18. storočia založili banky a finančné inštitúcie. Nakoniec sa táto rodová línia stala jedenou z najvplyvnejšou rodinou bankérov a finančníkov na svete. Agnelliovci sú rodinou s ďalekou históriou talianského kapitalizmu. Korene politickej, ekonomickoej, finančnej a industriálnej moci Agnelliovcov siahajú až na začiatok automobilového priemyslu, ktorý vznikol v talianskom Piemonte začiatkom 20. storočia. (Svet v roku 2018)

The World in 2018

 

Tento časopis odjakživa vyvolával obrovský záujem práve vďaka značnému vplyvu a moci, ktorými obidve rodiny disponujú. A prvé vydanie každý rok víri navyše vody v diskusiách a vytvára očakávania, pretože pomocou najmodernejších trendov predvída čo sa v nadchádzajúcom roku stane. Niektoré obálky boli viac diskutované ako iné, pretože v nich bol naznačený veľký úspech. Ale v roku 1988 The Economist vyvolal naozaj neobvyklé množstvo diskusií, kedy bol na obálke zobrazený fénix, ktorý vo svojích pazúroch zvieral horiace bankovky všetkých mien sveta. Popritom rozťahoval svoje krídla a na krku mu vysela veľká medaila podobajúca sa minci. Na minci si môžte všimnúť nápis 2018. (Svet v roku 2018)

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

 

 Môže to oznamovať plán, ktorý zosnovali už dávno. Nová svetová mena, rovnaká pre celú planetu a taktiež v digitálnej podobe. Zbavíme sa papierových peňazí a posunieme sa k „Beatcoinu“ ako k digitálnej mene (čita sa skoro rovnako ako Bitcoin ale v preklade „beat“ znamená poraziť). Ale k tomu bude potrebná ekonomická kríza obrovských rozmerov do teraz nevídaných na globálnej úrovni. Taktiež prichádza doba bez ropy kde sa staví všetko na elektrické dopravné prostriedky. Podobným spôsobom je plánované vytvorenie počítačového sveta, kde bude všetko riadené počítačom a najlepšie ešte pripojené k internetu. Aj ten najmenší pohyb našich peňazí bude zaznamenaný a už viac nebudeme schopní žiť bez zapojenia do elektrickej siete (anna: ešte „lepšie“ do internetovej siete).
K tomu by sme mali pripočítať záhady obálky pripravenej ako prvej. V podstate táto obálka už bola v predaji v roku 2018. Bola na nej vyobrazená planéta Zem vo vesmíre a na nej sme mohli pozorovať obrovské oblaky, ktoré úplne zahalovali Strednú a Južnú Ameriku, celý Atlantický oceán a subkontinentálnu časť Afriky. Táto obálka reprezentovala obávané udalosti roku 2017 a ako mnoho regiónov na Zemi zužovali katastrofy typu silných zemetrasení a hurikánov. Ale záhadným spôsobom, bez zjavného dôvodu, nakoniec táto obálka bola zmenená. (Svet v roku 2018)
Konečne, obálka s ktorou je časopis momentálne v predaji (ako sme videli na webe). Na obálke je vyobrazených mnoho ikoniek vo farebnom prevedení na čiernom kontrastnom pozadí. Čo ešte umocňuje v ľudoch pocit rozpačitosti, kvôli svojej mimoriadnej detailnosti a ľahkosti. Na obálke sa dajú nájsť ikonky, ktoré odkazujú na amerického prezidenta Donalda Trumpa, na kráľa Jong-una, na prezidenta Francúzska alebo na kráľa Indie. Ďalej môžete vidieť reprezentácie jadrových bômb, rakiet, korunu predstavujúcu Britský kráľovský dom, vlajku Európskej únie s jednou padajúcou hviezdou a pod. (Svet v roku 2018)

[wp_ad_camp_2]

Celý rad prvkov, ktoré nechávajú tých, ktorí sa to snažia analyzovať, úplne vyvedených z miery. Môžeme sa pokúsiť odkryť zašifrovanú správu, ktorú chcú predať, keď si prerozdelíme ikonky najprv podľa farby a potom im priradíme význam, ktorý by mohli predstavovať.

Jedna z najznepokojujúcejších ikon je tá, ktorá odkazuje pravdepodobne na planetu Hercolosu, Nibiru alebo Planétu X. Zdá sa, že táto planéta alebo kométa (existuje niekoľko otvorených hypotéz týkajúcich sa tohto údajného nebeského tela), ako sa predvídalo, objavila sa na obálke a môže znamenať obrovskú svetovú katastrofu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nepochybne je to jedena z najväčších výziev, ktorú časopis predložil svojím čitateľom a určite nám dá dôvod k diskusii na zvyšok roka a ešte aj toho nasledujúceho, kedy už budeme schopní rozpoznať či sa splnili všetky predpovede ukrývajúce sa v tomto hieroglyfe 21. storočia. (Svet v roku 2018)

 

Preklad: anna, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.