Komik Frank Markus Barwasser alias Erwin Pelzig ve vysílání německé veřejnoprávní televize ZDF odhalil dlouhé prsty mezinárodní banky Goldman Sachs. V pořadu Neues aus der Anstalt (volně přeloženo jako Novinky z ústavu) již v roce 2012 vtipně a výstižně rozkryl, že nezáleží na tom, kdo právě „hraje roli amerického prezidenta“, neboť pravidla určuje někdo úplně jiný.

 

[wp_ad_camp_1]

 

Na tabuli Erwin Pelzig názorně ukazuje amerického finančního giganta Goldman Sachs, jenž tahá za nitky na všech úrovních politiky a ekonomiky, a to pozoruhodným způsobem. Odhaluje komplikované propojení bývalých i současných politiků na mezinárodní scéně s „finanční lůzou“ jménem Goldman Sachs. Pelzig identifikuje klíčové aktéry a finanční sponzory, kteří s oblibou operují v pozadí z různých lobbistických organizací. Poradenství v oblasti politiky má například na starost Trilaterální komise, dále elitní německo-americká síť Atlantský most, mezinárodní think tank Council on Foreign Relations (Rada pro zahraniční vztahy) nebo lobbistický klub finanční mafie Group of Thirty, Skupina 30.

 

 

Pelzig na tabuli kousek po kousku odhaluje obraz, který budí velkou pochybnost o proklamované „svobodě a demokracii“. Vtipně, a přitom děsivě ukazuje, jaká sorta lidí této planetě doopravdy vládne. Mimochodem, myslíte, že by takový pořad odvysílala třeba Česká televize? Ono je s podivem, že to zvládla vůbec ta německá.

A co víc, je třeba si položit otázku, jak je možné, že komik divákům o světě řekne o tolik pravdivější a důležitější informace než novináři, kteří by to správně měli mít, alespoň teoreticky, v popisu práce…

 

Zdroj: (1)

Foto v náhľade: Bloomberg

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.