Syrská vláda v pátek ve městě Dumayr, které se nachází severovýchodně od hlavního města Damašku, nalezla velké množství povstaleckých zbraní, mezi nimiž se nacházely i ty, které byly vyrobeny ve Spojených státech.
[wp_ad_camp_2]
Ve čtvrtej syrská státní televize odvysílala reportáž o tom, že radikálové z ozbrojené skupiny Džajš al-Islám se vzdávají svých zbraní a opouštějí město i se svými rodinnými příslušníky.

V jižní části Dumayru nalezla syrská armáda několik protitankových raket TOW vyrobených v USA, velké množství raket a minometů, stejně tak i RPG, rakety Grad, desítky improvizovaných výbušných zařízení, miny a detonátory, citovala zpravodajská agentura SANA v pátek svého válečného zpravodaje.

Armáda rovněž odhalila úkryty místních vůdců Džajš al-Islám, kde drželi své vězně a vyráběli improvizovaná výbušná zařízení.

V Sýrii zuří občanská válka od roku 2011, v níž vládní síly bojují proti mnoha opozičním frakcím a teroristickým skupinám. 31. března velení syrské armády uvedlo, že Damašek osvobodil východní Ghútu, která byal dříve pod kontrolou obrojenců z Džajš al-Islám.

[wp_ad_camp_2]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.