;

….. jak jsem psal, vycestoval jsem do zahraničí z určitých důvodů, abych se s někým setkal. Cesta proběhla celkem dobře, bez problémů, ALE….

13:27

…..na cestě do Švajcu jsem nepotkal žádný vůz policie na dálnici. Ve Švýcarsku jich na dálnici už pár bylo, ale celkem nic světoborného. Všiml jsem si, že jezdí dost málo kamiónů oproti minulosti. Naopak při cestě zpátky to bylo jinak. Asi mi MATRIX CHTĚL  vynahradit ten nedostatek policejních vozů . Vzhledem k tomu, že jsem si obnovil nějaké zásoby pro stav nouze, stavil jsem se v METRU, je to české MAKRO, pro potraviny a nějaké svíčky.

Je nutné podotknout, že potraviny jsou v Německu daleko levnější než v Česku. Kvalita je také značně lepší, a proto ta zastávka při zpáteční cestě. Vše probíhalo normálně až na konec nákupu, kdy jsem všechno vyložil do auta a byl jsem nachystaný na odjezd.

V ten moment se ozval z reproduktorů METRA ALARM,  a vyzýval všechny k okamžitému opuštění MAKRA, nic se nesmělo brát ven, dokonce jedna maminka s kočárkem tam musela i nechat kočárek, protože vyběhla s miminkem v náručí. Dříve do MAKRA děti nesměly, ale asi už byl zákaz zrušen? Nevím, tak často tam nenakupuji. Udělám jednou za půl roku velký nákup a to je vše.

Pravděpodobně se díky událostem v Evropě budeme muset připravit na takováto častější hlášení.

Hlásili následující:

POZOR POZOR, následuje důležité sdělení:

SIRÉNA

Opusťte (vykliďte) okamžitě prostory a následujte šipky evakuační cesty. Nepoužívejte v žádném případě výtahy. Následujte pokyny příslušného personálu. Opusťte prostory urychleně do volného prostoru.

Nahrál jsem kratičký film a urychleně opustil parkovací místo METRA. Cestou jsem jenom viděl jezdit záchranky a také policejní auta, která se tam sjížděla asi ze všech směrů. Co se tam stalo nevím dodnes, protože jsem asi za 8 minut byl už na dálnici a pevně jsem věřil, že se nic zlého nestane!!!!!

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nL7irTFYsVI

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.