Já jsem si říkala, na kdy plánují vypuštění tohoto HOAXU a FAKE NEWS v ČR. No a dnes, 1.3.2020, to přišlo…..

„V Česku jsou první tři nakažení koronavirem. Všichni přicestovali ze severní Itálie“, hlásá titulek jednoho korporátního média.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na mimořádné tiskové konferenci v neděli odpoledne oznámil první tři případy nakažení nemocí COVID-19 v České republice. Dva pacienty převezli do Nemocnice Na Bulovce a jeden zůstává v nemocnici v Ústí nad Labem. „Všichni pacienti jsou zaizolováni na infekčním oddělení,“ řekl Vojtěch. Ani jeden pacient nemá závažný průběh nemoci, uvedl ministr.

Ministr zdravotnictví oznámil, že odebrané vzorky budou české úřady posílat ještě do Berlína, kde by měly laboratoře vzorky potvrdit. Vojtěch zároveň opět zdůraznil, že by lidé měli zvážit cesty do rizikových regionů, pokud nejsou nezbytné. Dodal, že i navzdory nově nakaženým probíhá v Česku zatím „vše podle plánu“.

První nakažený je muž ročník 1952, který se účastnil konference na italské univerzitě v městě Udine. „Po návratu byl v karanténě, u jednoho z jeho italských kolegů byla potvrzena nemoc COVID-19,“ uvedl ministr Vojtěch. Pacient je na infekčním oddělení Nemocnice Na Bulovce.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

I druhý případ je v Nemocnici Na Bulovce. Jde o ženu americké národnosti ročník 1999, která studovala na univerzitě v Miláně. „Při cestě do Prahy se zhoršil její zdravotní stav, vyšetřena byla v nemocnici v Motole. Je s ní nakládáno jako s potenciálně s infekčním pacientem,“ pokračoval Vojtěch. Ženu po vyšetření převezli do Nemocnice Na Bulovce.

Infikovaná cestovala se studentkou z Ekvádoru. Ta má zatím testy na koronavir negativní, ale budou se ještě opakovat.

Třetím nakaženým je muž ročník 1976, který byla na lyžařské dovolené na severu Itálie. „Cestoval autem s rodinou, ta zatím žádné příznaky nemá. Umístili jsme je do domácí karantény a budou dále testováni,“ řekl ministr zdravotnictví.

Zdroj: ČTK, iRozlas

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.